City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

مجتمع تفریحی و گردشگری بادگیران بندرعباس

(77 رای)


مجتمع تفریحی ،پذیرایی و گردشگری  بادگیران   در کیلومتر 5 جاده بندرعباس - میناب قرار دارد، این مرکز تفریحی و خدماتی با الهام از معماری سنتی بادگیر و نماد نخل، فضای مفرح و زیبایی را برای گردشگران ایجاد کرده است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اطلاعات تماس

  • تلفن تماس : 5842 368 0763
  • آدرس : بندرعباس - ابتدای جاده میناب - جنب بنیاد بتن - 400 متر داخل کوچه - مجموعه توریستی بادگیران

«نظرتون چیه؟»

1.توی روز چقدر وقت آزاد برای تفریح داری؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

2.توی وقت آزادت چی کار می کنی؟

 خونه مي مونم  مي زنم بيرون  برنامه اي ندارم

3.روزانه چند ساعت برای تفریح از خونه می زنی بیرون؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

4.وقتی از خونه می زنی بیرون، دوست داری چی کار کنی؟

 پياده روي
 دور دور با ماشين
 برم کلاس هاي ورزشي
 برم کلاس هاي فرهنگي و هنري
 با دوستام جمع شيم يه جا
 پاساژ گردي
 شکم گردي
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»در ضلع جنوب غربی مجموعه بادگیران محوطه صخره قرار گرفته است که یک صخره همراه با ابشاری که از بالای ان جاری هست ایجاد شده که صدای ریزش اب ارامشی به یاد ماندنی برای مهمانان عزیز فراهم می آورد.
ر قسمت ورودی مجموعه توریستی بادگیران در ضلع جنوب شرقی مجموعه ، فضایی مجزا به نام چرخ آسیاب قرار گرفته که نامگذاری آن به علت طراحی و اجرا و جانمایی دو عدد چرخ اسیاب آبی در آن قمست می باشد . آسیاب آبی دستگاهی بوده است که برای خورد کردن گندم و سایر غلات و برای درست کردن آرد وجود داشته است و با استفاده از تکنیک سرعت آب و یا فشار آب کار می کرده است در ایران تقریبا در هر شهری در قدیم آسیاب آبی وجود داشته امروز تقریبا چند مورد انگشت شمار هنوز کار می‌کنند .
طراحی واجرای نمادین چرخ اسیاب و نامگذاری فضایی در مجموعه به این نام علیرغم زیبایی فوق العاده آن و ارامشی که در اثر شنیدن صدای ریزش آب در چرخ ایجاد میشود ،به علت توجه مدیران مجموعه و دقت نظر ایشان به بازسازی فرهنگ و تمدن اصیل ایرانی در مجموعه بادگیران بوده است. هر چند در دنیای مدرنیته امروز جایی از تمدن انروز باقی نمانده است ولی زیبایی این نمادها انسان را به یاد خاطرات شیرین گذشته می اندازد.

  • ویژگی ها

    در کل مجموعه در دو منطقه فانوس دریایی و چرخ اسیاب تعداد 14 بادگیر تعبیه شده است .بادگیر برج‌هایی هستند که برای تهویه بر بام خانه‌ها ساخته می‌شود. بادگیر را همچنین بالای آب انبارها و دهانهٔ معدن‌ها برای تهویه می‌سازند. در خانه‌ها هوای خنک از بادگیر، که نوع ابتدایی تهویهٔ مطبوع به شمار می‌رود، به اتاق‌های طبقهٔ همکف یا زیرزمین‌ها فرستاده می‌شود. بادگیر از عناصر و سمبل‌های معماری ایرانی هستند. در طراحی مجموعه تفریحی بادگیران به نشانه ها و نماد ها ماندد نخل و چرخ اسیاب و بادگیر توجه خاص شده است . بادگیران در تلفیقی از سنت و مدرنیته ، به نحوی در فضای مدرن و بهره ور از امکانات نوین فناوری مانند تهویه مطبوع ، از عناصر و نمادهای بومی استفاده بهینه وبجا کرده است که ارامش واقعی را برای مهمانان و بازدید کنندگان خود فراهم اورده است .
    قسمتی در ضلع شمالی مجموعه توریستی بادگیران به علت جانمایی فانوس دریایی به این نام نامگذاری شده است. در کنار فانوس یک سطل تعبیه شده که در پریود زمانی بوسیله پمپهایی که اب را به بالای فانوس پمپاژ میکند از اب پر شده و سپس از اب تخلیه می شود . که صدای ریزش اب نوایی گوش نواز برای مهمانان در این قسمت از مجموعه فراهم می آورد .
  • امکانات ویژه

    سالن رستوران مجموعه بادگیران با ظرفیتی بالغ بر 100 نفر در فضایی کلاسیک و زیبا آماده پذیرایی از مهمانان در مراسم تشریفاتی و وی ای پی است. همچنین می توانید از کافی شاپ مجموعه توریستی و تفریحی بادگیران استفاده کنید.

اماکن مرتبطتگ ها