3.5
از21 نظر

مجموعه تفریحی گاوازانگ

  5412
  نمایش

  مجموعه تفريحي و کوهستاني ايل داغي يا مجموعه تفريحي گاوازنگ زنجان، تنها یکی از چندین جاذبه گردشگری تفریحی استان زنجان است که همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد. این مجتمع در شمالي‌ترين نقطه زنجان و در دامنه کوه گاوازنگ قرار دارد و در آن اماکانات کافی برای تفریح کودکان و گذران اوقات فراغت بزرگسالان وجود دارد.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات مجموعه تفریحی گاوازانگ

  گاوازنگ و مجموعه تفریحی و فرهنگی ائل‌داغی زنجان مملو از گردشگران و مهمانان است و با توجه به دمای مطبوع هوا، استقبال از این منطقه افزایش یافته است. این مجموعه در کمترین فاصله از مرکز شهر زنجان قرار داشته و به تمام امکانات رفاهی دسترسی دارد.

  ویژگی‌ها مجموعه تفریحی گاوازانگ

  سد گاوازنگ زنجان تفرجگاهی برای مردم زنجان و مسافران است که در مجموعه ائل‌داغی زنجان، چشم‌انداز بسیار زیبایی به این منطقه بخشیده است، به جز سد خاکی موجود در منطقه گاوازنگ، مطالعه دریاچه دوم منطقه گاوازنگ در ارتفاعات مشرف به این سد آغاز شده و با ذخیره آب این دریاچه، آب سد خاکی نیز تقویت می‌شود.

  سیمای عمومی مجموعه تفریحی گاوازانگ

  استقرار بام شهر زنجان در سد گاوازنگ طرحی دیگری به این مجموعه بخشیده و مسافران نوروزی با استفاده از این فضای دلنشین اوقات خوبی را برای خود رقم می‌زنند، قایق‌سواری، استفاده از طبیعت،پرواز در هوای پاک و بی‌نظیر این منطقه، ادای احترام به شهدای گمنام این منطقه در تپه نور ، پهن کردن چادرهای مسافرتی و روشن کردن آتش و منقل کباب صحنه‌های دیگری است که در این مجموعه هر روز مشاهده می‌شود.

  سد گاوازنگ زنجان تفرجگاهی برای مردم زنجان و مسافران است که در مجموعه ائل‌داغی زنجان چشم‌انداز بسیار زیبایی به این منطقه بخشیده است، به جز سد خاکی موجود در منطقه گاوازنگ،مطالعه دریاچه دوم منطقه گاوازنگ در ارتفاعات مشرف به این سد آغاز شده و با ذخیره آب این دریاچه، آب سد خاکی نیز تقویت می‌شود.

  زمان مناسب بازدید مجموعه تفریحی گاوازانگ

  این کوه از ارتفاعات مهم شهر زنجان است که دوستداران طبیعت با آغاز فصل بهار بیشتر از این منطقه گردشگری و طبیعی استفاده می‌کنند. این سد در فصول گرم سال محلی مناسب برای تفریحات سالم از جمله ماهی‌گیری و قایقرانی است.

  این مجموعه تفریحی در ایام عید آماده پذیرایی از گردشگران است،مجموعه تفریحی و کوهستانی ائل‌داغی یا مجموعه گاوا‌زنگ یکی از مراکز تفریحی و گردشگری زنجان است.

  پیشنهاد ویژه مجموعه تفریحی گاوازانگ

  وجود مزار شهدای گمنام در تپه نور، بر ارزش معنوی این منطقه افزوده و بازدید از آن را نیز به شما پیشنهاد می کنیم. در این محل، برنامه‌های مختلفی از جمله زیارت عاشورا، دعای تحویل سال، دعای عهد در آن اجرا می‌شود.

  امکانات ویژه مجموعه تفریحی گاوازانگ

  از جمله امکانات ویژه این جاذبه می تواند به مواردی چون، آلاچیق‌های چوبی، رستوران، آبشار مصنوعی، نمایشگاه بین المللی، سفره‌خانه‌های سنتی، آمفی‌تئاتر، مجموعه بازی و تفریحی روباز، پارکینگ، مجموعه ورزشی، پیست دوچرخه‌سواری و سینمای پنج بعدی اشاره کرد.

  سایر اطلاعات مجموعه تفریحی گاوازانگ

  ارتفاع پایه این کوه یک‌هزار و 850 و قله آن 2 هزار و 15 متر است.
  چه جوری برم ؟

  افزودن راهنمایی مسیر :

  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  کارتخوان
  نمازخانه
  پله برقی
  محل کمپ
  پارکینگ/ جای پارک
  بوفه
  مناسب برای کهنسالان
  سرویس بهداشتی
  محل استراحت
  مناسب برای کودکان
  آنتن‌دهی تلفن همراه
  تفریحات
  عکاسی
  شب‌گردی
  پیاده‌روی
  شکم‌گردی
  سختی مسیر
  آسان (راهپیمایی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.

  برچسب ها
  ايل داغي تفريحي گاوازانگ زنجان ايل داغي تفريحي ايل داغي گاوازانگ ايل داغي زنجان تفريحي ايل داغي ايل داغي گاوازانگ تفريحي زنجان گاوازانگ ايل داغي گاوازانگ تفريحي گاوازانگ زنجان زنجان ايل داغي زنجان تفريحي زنجان گاوازانگ ايل داغي تفريحي گاوازانگ ايل داغي تفريحي زنجان ايل داغي گاوازانگ تفريحي ايل داغي گاوازانگ زنجان ايل داغي زنجان تفريحي ايل داغي زنجان گاوازانگ تفريحي ايل داغي گاوازانگ تفريحي ايل داغي زنجان تفريحي گاوازانگ زنجان تفريحي گاوازانگ ايل داغي تفريحي زنجان ايل داغي تفريحي زنجان گاوازانگ گاوازانگ ايل داغي تفريحي گاوازانگ ايل داغي زنجان گاوازانگ تفريحي ايل داغي گاوازانگ تفريحي زنجان گاوازانگ زنجان ايل داغي گاوازانگ زنجان تفريحي زنجان ايل داغي تفريحي زنجان ايل داغي گاوازانگ زنجان تفريحي ايل داغي زنجان تفريحي گاوازانگ زنجان گاوازانگ ايل داغي زنجان گاوازانگ تفريحي ايل داغي تفريحي گاوازانگ زنجان ايل داغي گاوازانگ زنجان تفريحي ايل داغي زنجان تفريحي گاوازانگ ايل داغي گاوازانگ تفريحي زنجان ايل داغي گاوازانگ زنجان تفريحي ايل داغي تفريحي زنجان گاوازانگ تفريحي ايل داغي گاوازانگ زنجان تفريحي ايل داغي زنجان گاوازانگ تفريحي گاوازانگ زنجان ايل داغي تفريحي گاوازانگ ايل داغي زنجان گاوازانگ ايل داغي تفريحي زنجان گاوازانگ تفريحي ايل داغي زنجان گاوازانگ زنجان ايل داغي تفريحي گاوازانگ زنجان تفريحي ايل داغي زنجان ايل داغي تفريحي گاوازانگ زنجان تفريحي ايل داغي گاوازانگ زنجان گاوازانگ ايل داغي تفريحي زنجان تفريحي گاوازانگ ايل داغي زنجان گاوازانگ تفريحي ايل داغي