0
از0 نظر

منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس البرز

  1367
  نمایش

  منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس از دامنه‌هاي البرز در قسمت كوه‌هاي كندوان سرچشمه مي‌‌گيرد و پس از پيمودن بيش از 85 كيلومتر به درياي خزر مي‌ريزد. مسیر این رودخانه و شعبات آن از سرچشمه تا مصب،‌ دارای چشم‌‌اندازهای زیبا و شگفت‌انگیز است.حواشی رودخانه تفرجگاه‌های مناسبی دارد که مورد استفاده مسافران قرار می‌گیرد. صید انواع ماهی از این رودخانه و شعبات آن یکی دیگر از عناصر جاذب آن محسوب می‌شود.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس البرز

  منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس در استان مازندران واقع شده است. این رودخانه از دامنه‌های البرز در قسمت كوه‌های كندوان سرچشمه می‌‌گیرد و پس از پیمودن بیش از 85 كیلومتر و پیوستن آب رودخانه زانوسی و دونا به آن و هم‌چنین دَه‌ها چشمه و آبشار، از میان شهر چالوس عبور می‌كند و در میان دو روستای فرج‌آباد و محمد‌آباد به دریای خزر می‌ریزد.

  ویژگی‌ها منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس البرز

  وجود جاده تهران - چالوس در امتداد مسیر این رودخانه، دسترسی به آن را آسان كرده است. این مسیر در ردیف یكی از زیباترین مسیرهای ایران و حتی جهان قرار دارد.

  سیمای عمومی منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس البرز

  مسیر این رودخانه و شعبات آن از سرچشمه تا مصب،‌ دارای چشم‌‌اندازهای زیبا و شگفت‌انگیز است. ارتفاعات كندوان، قله‌های علم‌كوه، پیچ و خم دره هزار چم،‌ چشمه‌سارها و آبشارهای هزارچم، دره‌های سیاه‌بیشه، پل زنگوله، هزارچم، چشم‌اندازهای جنگلی، سردرختی‌های بهاره، شالیزارهای سرسبز و مناظر و چشم‌اندازهای بدیع و شگفت‌‌انگیز از عناصر و جاذبه‌های طبیعی مسیر این رودخانه هستند.

  پیشنهاد ویژه منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس البرز

  حواشی رودخانه تفرجگاه‌های مناسبی دارد كه مورد استفاده مسافران قرار می‌گیرد. صید انواع ماهی از این رودخانه و شعبات آن یكی دیگر از عناصر جاذب آن محسوب می‌شود.

  زمان مناسب بازدید منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس البرز

  باتوجه به وضعیت آب و هوایی استان مازندران فصل بهار و پاییز بهترین زمان برای بازدید از این جاذبه هستند.

  وسایل مورد نیاز منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس البرز

  مواردی همچون کفش مناسب طبیعت گردی، یک دست لباس اضافه، عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب، کلاه و پاوربانک به همراه داشته باشید.

  چه جوری برم ؟
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  محل کمپ
  مناسب برای کهنسالان
  مناسب برای کودکان
  آنتن‌دهی تلفن همراه
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده‌روی
  سختی مسیر
  آسان (راهپیمایی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.

  برچسب ها
  منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس منطقه حفاظت شده منطقه رودخانه منطقه چالوس حفاظت شده منطقه منطقه رودخانه حفاظت شده چالوس رودخانه منطقه رودخانه حفاظت شده رودخانه چالوس چالوس منطقه چالوس حفاظت شده چالوس رودخانه منطقه حفاظت شده رودخانه منطقه حفاظت شده چالوس منطقه رودخانه حفاظت شده منطقه رودخانه چالوس منطقه چالوس حفاظت شده منطقه چالوس رودخانه حفاظت شده منطقه رودخانه حفاظت شده منطقه چالوس حفاظت شده رودخانه چالوس حفاظت شده رودخانه منطقه حفاظت شده چالوس منطقه حفاظت شده چالوس رودخانه رودخانه منطقه حفاظت شده رودخانه منطقه چالوس رودخانه حفاظت شده منطقه رودخانه حفاظت شده چالوس رودخانه چالوس منطقه رودخانه چالوس حفاظت شده چالوس منطقه حفاظت شده چالوس منطقه رودخانه چالوس حفاظت شده منطقه چالوس حفاظت شده رودخانه چالوس رودخانه منطقه چالوس رودخانه حفاظت شده منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس منطقه رودخانه چالوس حفاظت شده منطقه چالوس حفاظت شده رودخانه منطقه رودخانه حفاظت شده چالوس منطقه رودخانه چالوس حفاظت شده منطقه حفاظت شده چالوس رودخانه حفاظت شده منطقه رودخانه چالوس حفاظت شده منطقه چالوس رودخانه حفاظت شده رودخانه چالوس منطقه حفاظت شده رودخانه منطقه چالوس رودخانه منطقه حفاظت شده چالوس رودخانه حفاظت شده منطقه چالوس رودخانه چالوس منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس حفاظت شده منطقه چالوس منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس حفاظت شده منطقه رودخانه چالوس رودخانه منطقه حفاظت شده چالوس حفاظت شده رودخانه منطقه چالوس رودخانه حفاظت شده منطقه