0
از0 نظر

منطقه شكار ممنوع چلاو آمل

  2202
  نمایش

  منطقه شكار ممنوع چلاو آمل  منطقه‌اي کوهستاني بسيار زيبا و سرسبز در مازندران است که  روستاهاي سنگچال، گنگرج کلا، تيار، زرخوني و فيل بند را شامل مي شود و به عنوان يکي از جاذبه هاي طبيعي بسيار زيباي استان مازندران به شمار مي رود.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات منطقه شكار ممنوع چلاو آمل

  این منطقه اصولا یک منطقه ییلاقی نشین برای اهالی آمل و بابل محسوب می‌شود که عموما در فصل تابستان رونق بسیاری دارد. جمعیت بسیار کمی در تمام طول سال در این منطقه سکونت دائمی دارند که شاید تعداد آنها به کمتر از صد خانوار در کل روستاهای منطقه نرسد. مناطق ییلاقی منطقه شامل تیار پاشاکلا نجارکلا پاریمه گنگرجکلا چمه بن زرخنی سنگچال و فیلبند است. ارتفاع منطقه به ويژه دهستان چلاو حدود 800 تا 3200 متر از سطح دريا و فاصله آن از مركز شهر 40 كيلومتر مي باشد.

  تاریخچه منطقه شكار ممنوع چلاو آمل

  مردم مازندران به بارش شديد ( شلاو ) مي گويند كه احتمالاً نام اين ناحيه از اين كلمه مشتق شده است. نام اوليه اين دهستان چهل آب بوده كه به مرور زمان به چلاو تغيير نموده است.

  ویژگیها منطقه شكار ممنوع چلاو آمل

  وجود پستي و بلندي در منطقه چلاو بسيار زياد است به طوري كه تقريباً سطح هموار ندارد. بارندگي سالانه ان حدود 1050 ميليمتر است و آبهاي مازاد منطقه در رود كبير هراز سريز دارد . 15000 هکتار از این منطقه تحت حفاظت سازمان محیط زیست قرار دارد و به مدت 5 سال منطقه شکار ممنوع اعلام شده است.

  شرایط استفاده منطقه شكار ممنوع چلاو آمل

  مسیر اصلی ورودی به این منطقه در بیست کیلومتری شهر آمل، از جاده هراز می‌باش
  چه جوری برم ؟

  ماشین شخصی

  مسير رسيدن به منطقه چلاو از مركز شهرستان آمل به سمت جاده هراز ( به سمت استان تهران) 25 كيلومتر بوده كه مي توان پس از طيّ اين مسافت به واسطه پلي در سمت چپ جاده ( كه به پل منگل معروف است) با پشت سر گذاشتن ً 15 كيلومتر جاده فرعي به منطقه سرسبز چلاو رسيد.
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  محل کمپ
  مناسب برای کهنسالان
  مناسب برای کودکان
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده روی
  سختی مسیر
  آسان(راهپیمایی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  احساس , نقد و بررسی خودت از سفر به این مکان چیه؟
  ارسال عکس
  دنیا تجربه سفر به این مکان را از چشم تو می خواد ببینه.
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوالات برتر تو از همسفران و کارشناسان ما بپرس .
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگر فکر می کنی که یه نقطه واسه بیرون زدن سراغ داری و ما معرفیش نکردیم . تو می تونی دس بکار شی و به هم دوستان معرفیش کنی. دمتم گرم

  logo-samandehi