5
از3 نظر

موزه ریاست جمهوری رفسنجان

  1586
  نمایش

  موزه رياست جمهوري رفسنجان براي جمع‌آوري هديه‌هاي رسمي و غيررسمي که در دوره رياست جمهوري اکبر هاشمي رفسنجاني از سوي مردم، سازمان‌ها و کشورها به دولت تقديم شده‌است در نظر گرفته شده‌ است. اين هدايا شامل اشياي ملي و اسناد روابط سياسي ايران است که اسناد ملي محسوب مي‌شوند و تحت نظر سازمان اسناد و کتابخانه ملي ايران است.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات موزه ریاست جمهوری رفسنجان

  ساختمان اصلی بنای موزه ریاست جمهوری رفسنجان در سه طبقه اصلی و دو نیم‌طبقه جمعاً زیربنایی معادل ۵۰۰۰ متر مربع را ایجاد می‌کند که بجز حیاط مرکزی زیرزمین که بخشی از کره را اشغال نموده‌است، مابقی بنای مفید، در فضای میان کره و مکعب ایجاد شده‌است. فضاهای اصلی بنا شامل اتاقهای اداری، انبارهای موزه و اتاقهای تحقیق در زیرزمین، فضای VIP در نیم‌طبقه همکف، آمفی‌تئاتر (شامل یک سالن اصلی ثابت و دو سالن گردان قابل استفاده با سالن اصلی یا بصورت مجزا)، کتابخانه و رستوران در طبقه اول، بخش‌های دیگری از کتابخانه و رستوران در نیم‌طبقه دوم و سرانجام سالن اصلی نگارخانه موزه در طبقه فوقانی هستند.

  تاریخچه موزه ریاست جمهوری رفسنجان

  موزه ریاست جمهوری رفسنجان در سال ۱۳۷۰ توسط شهوند یوسفی‌زاده (بعدها شرکت مهندسین مشاور آرشیکام) طراحی شد و در سال ۱۳۷۸ توسط سید محمد خاتمی افتتاح گردید. این ساختمان از ترکیب یک کره عظیم بتنی توخالی (به قطر ۳۰ متر) در داخل یک مکعب (که نمای خارج ساختمان می‌باشد) تشکیل شده‌است. این کره در داخل کار نورگیر اصلی را انجام داده و در بخش فوقانی جلوه‌ای از گنبد را تداعی می‌کند.

  ویژگیها موزه ریاست جمهوری رفسنجان

  موزه ریاست جمهوری رفسنجانه دارای هشت غرفه‌است غرفه‌های دوران کهن با ۴۰شیء نفیس و گرانبها دوران معاصر با ۷۰شیء دوران ریاست مجلس و ریاست جمهوری هاشمی‌رفسنجانی با ۱۱۲شیء غرفه دوران سازندگی با ۱۱۷شیء و هدیه غرفه دفاع مقدس و شهدا با ۵۱شیء غرفه رفسنجان‌شناسی با ۴۵شیء

  سایر اطلاعات موزه ریاست جمهوری رفسنجان

  کاربری اصلی بنا و طراحی اولیه موزه ریاست جمهوری رفسنجان بر مبنای محلی برای نگهداری از هدایای دوران ریاست جمهوری علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی بود که اینک به جهت نبود ابنیه و فضای معادل در شهر رفسنجان، بیشتر به کتابخانه اصلی شهر و محل تجمع دانشجویان تبدیل گردیده‌است.
  چه جوری برم ؟
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  کارت خوان
  پارکینگ
  مناسب برای کهنسالان
  سرویس بهداشتی
  سرپوشیده
  محل استراحت
  مناسب برای کودکان
  آنتن دهی تلفن همراه
  تفریحات
  عکاسی
  سختی مسیر
  آسان(راهپیمایی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  احساس , نقد و بررسی خودت از سفر به این مکان چیه؟
  ارسال عکس
  دنیا تجربه سفر به این مکان را از چشم تو می خواد ببینه.
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوالات برتر تو از همسفران و کارشناسان ما بپرس .
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگر فکر می کنی که یه نقطه واسه بیرون زدن سراغ داری و ما معرفیش نکردیم . تو می تونی دس بکار شی و به هم دوستان معرفیش کنی. دمتم گرم

  logo-samandehi