0
از0 نظر

موزه هدایای خامنه

  889
  نمایش

  موزه هداياي خامنه يکي از موزه هاي کوچک استان آذربايجان شرقي است که در محل حمام قديمي و تاريخي خامنه ايجاد شده و همانطور که از اسمش پيداست، هداياي مختلف را به نمايش مي گذارد.موزه هدایای خامنه در سال ۱۳۸۶ در این بنای تاریخی رسما افتتاح گردید و هم اینک آثار اهدایی به موزه درآن نگهداری می شود.این اثر  توسط شهرداری خامنه تملک و توسط سازمان استان مورد مرمت قرار گرفته است.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات موزه هدایای خامنه

  شهرخامنه در شش کیلومتری شمال غربی مرکزشهرستان شبستردر استان آذربایجان شرقی واقع است . حمام تاریخی خامنه از آثار دوره قاجار در این شهر توسط شهرداری خامنه تملک و توسط سازمان استان مورد مرمت قرار گرفته است. موزه هدایا در میدان بازار خامنه و جنب مسجد جامع این شهر واقع شده است .

  تاریخچه موزه هدایای خامنه

  موزه هدایای خامنه در سال 1386 در بنای تاریخی حمام خامنه رسما افتتاح گردید و هم اینک آثار اهدایی به موزه درآن نگهداری می شود.

  سایر اطلاعات موزه هدایای خامنه

  به گزارش ميراث آريا(CHTN) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، خامنه شهري تاريخي است و در غرب استان آذربايجان شرقي قرار دارد. اين شهر با قرار گرفتن در شاهراه ارتباطي و تاريخي ري به تبريز، خوي و استانبول از ديرباز جزء مناطق مهم آذربايجان بوده و بزرگان برخاسته از خامنه و شبستر همواره بر فرهنگ و هنر و تاريخ و علم و سياست منطقه و ايران تاثيرگذار بوده و هستند.

  موزه خامنه در محل حمام قديمي خامنه و در کنار مسجد ميرپنج که دو اثر تاريخي و معماري مهم شهر محسوب مي شوند، واقع شده است.

  ویژگی‌ها موزه هدایای خامنه

  موزه هدایای ریاست جمهوری خامنه‌ای مکانی است در خیابان پاستور تهران که در سال ۱۳۶۲ جهت نگهداری هدایای ریاست جمهوری گشایش یافت. در دوران وی ۴۴۶ هدیه شامل ۲۶۷ هدیه نفیس از مردم و ۱۷۹ هدیه از مقامات خارجی در این محل قرار گرفت.

  زمان مناسب بازدید موزه هدایای خامنه

  بهترين زمان براي بازديد از این جاذبه فصل بهار. و تابستان مي باشد.

  سانس‌ها موزه هدایای خامنه

  - ساعات کار موزه : بهار ( 8- 15)تابستان(8- 14و16- 21)پاییز و زمستان( 8- 15) - تعطیلی هفتگی موزه : روزهای دوشنبه - تعطیلات سالانه موزه : روزهای : - 9 محرم ( برابر با روز تاسوعا ) - 10 محرم (روز عاشورا ، شهادت امام حسین (ع)) – 28 صفر (رحلت پیامبر اکرم (ص) ) - 21 مضان (شهادت حضرت علی (ع) ) - 25 شوال (شهادت امام جعفر صادق (ع)) - 14 خرداد ماه ( رحلت امام خمینی (ره) )

  چه جوری برم ؟
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  کارتخوان
  مناسب برای کهنسالان
  سرویس بهداشتی
  سرپوشیده
  مناسب برای کودکان
  آنتن‌دهی تلفن همراه
  نزدیکترین اماکن مهم
  ایستگاه مترو
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده‌روی
  سختی مسیر
  آسان (راهپیمایی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.