0
از0 نظر

پارک جنگلی چاهکوتاه بوشهر

  338
  نمایش

   پارک جنگلی چاهکوتاه یکی از مراکز تفریحی اطراف بندر بوشهر به شمار می رود که در نزدیکی روستایی به همین نام و در 50 کیلومتری شهر بوشهر قرار دارد. پارک جنگلی چاهکوتاه بوشهر قدمتی ۴۰ ساله دارد و فضایی زیبا و روح نواز برای توریست ها و اهالی بوشهر به شمار می آید. اینجا محل زندگی انواع گیاهان و پرندگانی است که در ساحل زندگی می کنند. این پارک جنگلی که ۴۰ سال قدمت دارد.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  تاریخچه پارک جنگلی چاهکوتاه بوشهر

  این پارک جنگلی که ۴۰ سال قدمت دارد.

  مشخصات پارک جنگلی چاهکوتاه بوشهر

  پارک جنگلی چاهکوتاه در روستای چاهکوتاه (چاه کوتاه) از توابع بخش مرکزی شهرستان بوشهر در ۵۰ کیلومتری شمال شرقی بوشهر واقع شده است. 

  ویژگی‌ها پارک جنگلی چاهکوتاه بوشهر

  این پارک در روستای چاه کوتاه قرار دارد. این روستا چون در مناطق وسیع دشتی آباد شده است دارای بافت متمرکزی است و ارتفاع آن از سطح دریا به ۳۰ متر می رسد.

  سیمای عمومی پارک جنگلی چاهکوتاه بوشهر

  در این جنگل، مسیرهایی وجود دارد که بسیار زیبا هستند. آواز زیبای پرنده ها، وجود امکاناتی نظیر پارکینگ و غیره به رسمیت بیشتر و برتر بودن محیط کمک کرده است. چشم انداز این باغ شامل انبوهی از درختان خرما و مزارع طلایی گندم است. در میان این جنگل، آلاچیق هایی وجود دارد که می توانید از آن ها برای استراحتی موقتی بهره مند شوید اما برای رعایت حریم حفاظتی در این پارک توصیه می شود نظافت را بیش از هر چیز رعایت کنید چرا که اینجا زیستگاه برخی پرندگان نیز می باشد.

  زمان مناسب بازدید پارک جنگلی چاهکوتاه بوشهر

  اگر به دنبال آب و هوایی معتدل در این استان هستید باید بهار پاییز و زمستان این روستا را تجربه کنید اما هوای تابستانی اش همیشه گرم و خشک است.

  امکانات ویژه پارک جنگلی چاهکوتاه بوشهر

  در اين پارك آلاچیق‌های متعددی در این پارک برای استراحت موقت گردشگران فراهم شده است. همچنين داراي پاركينگ،بوفه ،سرويس بهداشتي و پوشش شبكه مي باشد.

  پیشنهاد ویژه پارک جنگلی چاهکوتاه بوشهر

  اگر بخواهید مدتی را در این روستا برای تفریح سپری کنید می توانید به عنوان یک جاذبه تاریخی از آرامگاه شیخ حسینی چاهکوتاهی و فرزندانش دیدن کنید که در واقع در جنگ ایران و انگلیس به شهادت رسیده اند. بعد از زیارت این محل، به بخش شمال غربی آن بروید و آرامگاه منوچهر آتشی شاعر معروف ایرانی را نیز زیارت کنید.
  چه جوری برم ؟
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  محل کمپ
  پارکینگ/ جای پارک
  بوفه
  مناسب برای کهنسالان
  سرویس بهداشتی
  محل استراحت
  مناسب برای کودکان
  آنتن‌دهی تلفن همراه
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده‌روی
  سختی مسیر
  آسان (راهپیمایی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.