0
از0 نظر

پارک جنگلی چپقلی اراک

  553
  نمایش

  پارک جنگلی چپقلی در فاصله 28 کیلومتری جنوب غربی شهر اراک قرار دارد. مساحت حوزه آبخیز این پارک جنگلی 550 هکتار است اما حدود 50 هکتار از سطح منطقه با گونه های سازگار با آب و هوای منطقه از جمله بادام ، اقاقیا ، زبان گنجشک ، سنجد ، افرا ، بید ، سروخمره ای ، کاج سیاه ، ، گردو ، عرعر ، ارغوان ، بادامچه و سایر درختچه های زینتی جنگلکاری شده است .

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات پارک جنگلی چپقلی اراک

  چشمه چپقلی واقع در 28 كیلومتری جنوب غربی شهر اراك با خواص درمانی متعدد، داروخانه‌ای طبیعی برای درمان بیماریها بوده كه هر روزه پذیرای تعداد كثیری از هموطنان است. این چشمه با مناظر طبیعی مصفا در بالادست روستای رباط میل قرار گرفته و در اطراف آن تفرجگاهی سرسبز با آب و هوایی دلپذیر با وسعت 35 هكتار قرار دارد.

  پارك جنگلی جوار چشمه چپقلی از شمال به دشت شازند و خطوط لوله‌نفت و از جنوب به جبال تحت بزرگ و قالی خانی منتهی شده و از نظر اقلیمی دارای زمستان‌های سرد، بهار و پاییز معتدل و تابستان‌هایی مطبوع است.

  سایر اطلاعات پارک جنگلی چپقلی اراک

  این منطقه ۴۰ تا ۵۰ گونه گیاهی مرتعی مانند آویشن، درمنه، استپا، گون، قدومه، گل آروانه، جووحشی، مرزنجوش و شیرسگ دارد و یکی از رویشگاه‌های لاله‌های واژگون در فصل بهار نیز هست. همچنین گونه گیاهانی مانند بادام، اقاقیا، زبان گنجشک، سنجد، بید، افرا، گردو و سرو خمره ای، در فضای سبز اطراف چشمه وجود دارد.

  زمان مناسب بازدید پارک جنگلی چپقلی اراک

  بهترین زمان برای بازدید از این جاذبه فصل بهار و تابستان است.

  امکانات ویژه پارک جنگلی چپقلی اراک

  آلاچیق، مهمانسرا، سرویس بهداشتی، سکوی استراحتگاه، استخر جمع آوری آب و میز خانوادگی، از جمله امکانات گردشگری است که در پارک جنگلی چپقلی، توسط منابع طبیعی استان مرکزی فراهم شده است.

  تاریخچه پارک جنگلی چپقلی اراک

  طرح این پارک جنگلی در سطح 550 هکتار در سال 1371 توسط اداره کل منابع طبیعی استان مرکزی تهیه ودر دامنه کوه تخت بزرگ مقابل پالایشگاه و پتروشیمی و نیروگاه حرارتی انجام شده است.

  چه جوری برم ؟
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  محل کمپ
  مناسب برای کهنسالان
  سرویس بهداشتی
  محل استراحت
  مناسب برای کودکان
  آنتن‌دهی تلفن همراه
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده‌روی
  سختی مسیر
  آسان (راهپیمایی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.