0
از0 نظر

پردیسان قائم کرمان (پارک جنگلی قائم)

  2716
  نمایش

  پرديسان قائم کرمان که به اسم پارک جنگلی قائم هم شناخته مي شود، تنها یکی از چندین جاذبه تفریحی و پارک های شهری موجود در استان کرمان است و از مساحت ۳۰۰ هکتاری خود، ۷۰ هکتار را در طول ساليان سال از دست داده اما هنوز هم از اصلي‌ترين بخش فضای سبز شهر کرمان به شمار می رود. همچنین، این پارک می تواند به عنوان محل مناسبی برای پیاده روی، تفریح کودکان و گذران اوقات فراغت بزرگسالان انتخاب شود.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات پردیسان قائم کرمان (پارک جنگلی قائم)

  خاک شهر کرمان در حاشیه شرقی خود، بستر بزرگ ترین جنگل دست کاشت ایران است؛ جنگلی با 230 هکتار مساحت که سایه یک دست اون آسایشگاه مردم دود و دم زده شهر شده است. پردیسان قائم کرمان (پارک جنگلی قائم) در سال‌های اخیر به ویژه، از سوی مردم شهر کرمان مورد توجه فراوان قرار گرفته است.

  زمان مناسب بازدید پردیسان قائم کرمان (پارک جنگلی قائم)

  با توجه به وضعيت آب و هوايي استان كرمان، فصل هاي بهار و پاييز زمان مناسبي براي بازديد از اين جاذبه هستند.

  ویژگی‌ها پردیسان قائم کرمان (پارک جنگلی قائم)

  پردیسان قائم کرمان (پارک جنگلی قائم) به عنوان بزرگترين جنگل دست‌کاشت ايران، بخش زيادی از تاريخ کرمان را بر دوش میکشد؛ هم محل وداع با عزيزان و هم بخش اصلی فضای سبز شهر کرمان است.

  زيارتگاه معروف به «سيد حسين» که يکی از قديمی ترين زيارتگاه های کرمان است به نحو خيره کننده ای، بين کوه و جنگل دست کاشت قائم قرار گرفته است و کرمانی ها مراسم و مناسبت های مختلفی را در اين مکان برگزار می کنند.

  وسایل مورد نیاز پردیسان قائم کرمان (پارک جنگلی قائم)

  هنگام بازدید از پردیسان قائم کرمان (پارک جنگلی قائم)، کفش مخصوص طبیعت گردی، عینک ضدآفتاب، کرم ضدآفتاب، کلاه، قمقمه آب، خوراکی های لازم، کمک های اولیه و کیسه زباله همراه داشته باشید.

  امکانات ویژه پردیسان قائم کرمان (پارک جنگلی قائم)

  امکانات پارک جنگلی قائم عبارت است از: رستوران، کافی‌شاپ، شهربازی، سرویس بهداشتی، آب آشامیدنی، پیست کارتینگ، پیست موتورسواری، پیست دوچرخه‌سواری، مسجد صاحب‌الزمان، زمین پینت بال و سالن آمفی تئاتر

  سایر اطلاعات پردیسان قائم کرمان (پارک جنگلی قائم)

  در جوار مزار شهدا، مهديه مسجد صاحب الزمان قرار گرفته که با جذابيت معنوي بسيار بالاي خود، هر هفته ميزبان منتظران ظهور امام زمان(عج) است. همچنين از ديگر امکانات اين جنگل مي توان به ايجاد يک واحد آتش نشاني در مرکز جنگل قائم اشاره کرد که احتمال بروز هرگونه خسارت در اثر آتش سوزي را از بين ببرد.

  افزايش مساحت اين جنگل در بخش غربي بزرگراه و نيز دامنه‌ها و دره‌هاي اين محدوده، محدود کردن سطح ساخت و سازها تا حد مناسب و نيز بومي‌سازي و متناسب‌سازي ساختمان‌ها و تاسيسات در دست اجرا، تقويت مديريت جنگل و ايجاد بخش‌هاي نگهداري و حفاظتي چون محيط‌باني و جنگل‌باني که در چارچوب برنامه‌هاي فني و کارشناسي انجام وظيفه کنند و نيز تبديل اين فضا به کارگاهی جهت ارتقاي فرهنگ شهروندي از منظر زيست‌محيطي با اجراي طرح‌هاي آموزشي و نيز افزايش امکاناتي که شهروندان را به سمت يادگيري و عادت کردن به حفظ محيط‌زيست ترغيب مي‌کند که مي‌تواند علاوه بر پايداري اين جنگل، کارکرد و نقش تازه‌اي را در زندگي مردم ايفا کند.

  نکات مثبت پردیسان قائم کرمان (پارک جنگلی قائم)

  پارک جنگلی قائم کرمان از مساحت ۳۰۰ هکتاری خود،۷۰ هکتار را در طول سالیان سال از دست داده اما هنوز هم از اصلی‌ترین بخش فضای سبز شهر کرمان است.

  چه جوری برم ؟

  ماشین شخصی

  با ماشین شخصی باید به بلوار قائم، کوه‌های صاحب الزمان بروید.
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  پارکینگ/ جای پارک
  بوفه
  مناسب برای کهنسالان
  سرویس بهداشتی
  محل استراحت
  مناسب برای کودکان
  آنتن‌دهی تلفن همراه
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده‌روی
  سختی مسیر
  آسان (راهپیمایی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.