5
از3 نظر

کویر رباط خان (ریگ شتران)

  2918
  نمایش

  کوير رباط خان یزد که با نام «ريگ شتران» نیز شناخته می شود، تنها یکی از چندین جاذبه اکوتوريستي و کویر های تماشایی استان يزد است که از شمال به درياچه نمک خور در کوير مرکزي ايران، از جنوب به محور جديد ارتباطي، از غرب به محور ارتباطي خور-يزد و از شرق به رباط کال مرد، چشمه عمو حسن و رباط خان محدود مي شود و منظره خاص آن می تواند به عنوان سوژه خوبی برای عکاسی انتخاب شود.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات کویر رباط خان (ریگ شتران)

  پهنه کویر رباط خان (ریگ شتران) پوشیده از ریگزار است. شکل ریگزار شبیه به 2 شاخ گاو است که در قسمت جنوبی به هم می پیوندند و در جهت شمال غربی و شمال شرقی از یکدیگر جدا می شوند. در میان این دو قسمت جنوبی دریاچه نمک خور گسترش یافته است. طول شما به جنوب ریگزار در بیشترین حالت در حدود 80 کیلومتر و عرض شرقی غربی آن در حدود 70 کیلومتر است. ارتفاع تپه ها عموما کوتاه است و در بلندترین حالت به 50 متر میرسد.

  ویژگی‌ها کویر رباط خان (ریگ شتران)

  در این جاذبه شاهد پوشش گیاهی و جانوری متعددی خواهید بود. پوشش جانوری این جاذبه کویر شامل انواع مار، عقرب، گربه شنی، روباه شنی، شغال، گرگ، شاهین، هوبره، چکاوک کاکلی، مگس گیر، انواع آگاما و گکوی مناطق بیابانی و ... می شود.

  سیمای عمومی کویر رباط خان (ریگ شتران)

  پوشش گیاهی کویر رباط خان (ریگ شتران) عمدتا گیاهان ماسه پسند همچون تاغ، اسکنبیل، نسی و ... است که به دلیل شوری زیاد بستر خاک و کم آبی از سایر ریگزارهای ایران تنکتر است.

  شرایط استفاده کویر رباط خان (ریگ شتران)

  دسترسی به کویر رباط خان یا ریگ شتران از محور ارتباطی یزد به طبس، سه راهی رباط خان قابل انجام است. همچنین از شهرستان خور در استان اصفهان میتوان به این منطقه به صورت آفرود دسترسی پیدا کرد.

  زمان مناسب بازدید کویر رباط خان (ریگ شتران)

  با توجه به وضعیت آب و هوایی یزد، فصل های بهار و زمستان زمان مناسبی برای بازدید از این جاذبه هستند.

  چه جوری برم ؟

  ماشین شخصی

  دسترسی به کویر رباط خان (ریگ شتران) از محور ارتباطی یزد به طبس، سه راهی رباط خان قابل انجام است. همچنین از شهرستان خور در استان اصفهان میتوان به کویر رباط خان (ریگ شتران) به صورت آفرود دسترسی پیدا کرد.
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  محل کمپ
  پارکینگ/ جای پارک
  مناسب برای کهنسالان
  مناسب برای کودکان
  تفریحات
  عکاسی
  شب‌گردی
  پیاده‌روی
  سختی مسیر
  آسان (راهپیمایی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  احساس , نقد و بررسی خودت از سفر به این مکان چیه؟
  ارسال عکس
  دنیا تجربه سفر به این مکان را از چشم تو می خواد ببینه.
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوالات برتر تو از همسفران و کارشناسان ما بپرس .
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگر فکر می کنی که یه نقطه واسه بیرون زدن سراغ داری و ما معرفیش نکردیم . تو می تونی دس بکار شی و به هم دوستان معرفیش کنی. دمتم گرم

  برچسب ها