City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

سوکورو تازاکي بي‌رنگ و سال‌هاي سرگشتگي

(154 رای)


رمان «سوکورو تازاکي بي‌رنگ و سال‌هاي سرگشتگي» نوشته هاروکي موراکامي با ترجمه مهدي غبرايي منتشر شد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • سوکورو تازاکي بي‌رنگ و سال‌هاي سرگشتگي
سوکورو تازاکي بي‌رنگ و سال‌هاي سرگشتگي مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.هر روز چقدر از وقتت رو صرف مطالعه می کنی؟

 کمتر از نيم ساعت  بين نيم تا يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بيشتر از دو ساعت

2.چه نوع کتابهایی رو بیشتر دوست داری؟

 داستان و رمان  کتاب شعر  کتاباي تاريخي  کتاباي علمي  کتاباي عمومي  ساير

3.برای خرید کتاب سالیانه چقدر هزینه می کنی؟

 کمتر از 50 هزار تومان  بين 50 تا 150 هزار تومان  بين 150 تا 300 هزار تومان  بيشتر از 300 هزار تومان

4.هر روز چقدر از وقتت رو توی اینترنت می گذرونی؟

 کمتر از يک ساعت
 بين يک تا دو ساعت
 بين دو تا سه ساعت
 بين سه تا چهار ساعت
 بيشتر از چهار ساعت

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»شخصیت اصلی این داستان، سوکورو، با طرد چهار دوست و همراه و همدمش در دوره دبیرستان رو به رو می‌شود، بی‌آنکه دلیل‌اش را بداند، اعتماد به خود را از دست می‌دهد و مطابق اسمش رنگ و جلای خود را می‌بازد و سال‌ها سرگشته و بی‌هدف زندگی می‌کند؛ اینجاست که سال‌های سرگشتگی معنا پیدا می‌کند.

 • ویژگی ها

  منتقدی به نام کوین کنفیلد گفته است تفکرات فلسفی دم دستی، نوعی رفتار که خبر از قصه‌های پپریوار بزرگسالان می‌دهد، شیفتگی بیمارگون به روابط آسیب‌پذیر جوانی و بازیگوشی روایی از مشخصات رمان‌ها و داستان‌های موراکامی است. به اینها می‌توان احساس تنهایی و واماندگی، حس فقدان و از دست هشتن زندگی، روان نژندی و حضور آدم‌هایی را که با روند و هنجار عادی زندگی ناهمخوانند، افزود. رمان «سوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های سرگشتگی» هم از این قاعده مستثنی نیست.

  همان بی‌رنگ بودن سوکورو یا تصور او از خودش که بر مبنای نام، خود را بی‌رگ و بو می‌داند و شانزده سال طردشدگی و تعلیق او در میان زمین و هوا، نشان دهنده همین موضوع است. در اینجا نیز داستان در ژاپنِ امروز می‌گذرد و جز دو، سه مورد، کمتر نشانی از خرق عادت و شخصیت‌های فانتزی دیده می‌شود.

  با این همه، پیرنگ داستان «سوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های سرگشتگی» نشان موراکامی را بر خود دارد. یعنی بار دیگر راوی، جوانی است ۳۵، ۳۶ ساله، مجرد، تنها و با زندگی خلاف همسن و سال‌های خود و چون از جانب چهار دوست دیگر طرد شده، شانزده سال تمام گمگشته و سرگشته است تا به سارا برمی‌خورد و به تشویق او درصدد کشف گذشته برمی‌‌آید و این سفری است هم در بیرون و هم در درون برای یافتن دلایل طردشدگی و رفع سرگشتی.
 • شرایط استفاده

  رمان «سوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های سرگشتگی» در شمارگان ۲۰۰۰ نسخه و با بهای ۳۰ هزار تومان از سوی انتشارات «کتاب نشر نیکا» منتشر شده و در ویترین کتابفروشی‌ها قرار گرفته است.

اماکن مرتبطتگ ها

کتاب تازه هاي نشر ناراکومي کتاب تازه هاي کتاب نشر کتاب ناراکومي تازه هاي کتاب کتاب نشر تازه هاي ناراکومي نشر کتاب نشر تازه هاي نشر ناراکومي ناراکومي کتاب ناراکومي تازه هاي ناراکومي نشر کتاب تازه هاي نشر کتاب تازه هاي ناراکومي کتاب نشر تازه هاي کتاب نشر ناراکومي کتاب ناراکومي تازه هاي کتاب ناراکومي نشر تازه هاي کتاب نشر تازه هاي کتاب ناراکومي تازه هاي نشر ناراکومي تازه هاي نشر کتاب تازه هاي ناراکومي کتاب تازه هاي ناراکومي نشر نشر کتاب تازه هاي نشر کتاب ناراکومي نشر تازه هاي کتاب نشر تازه هاي ناراکومي نشر ناراکومي کتاب نشر ناراکومي تازه هاي ناراکومي کتاب تازه هاي ناراکومي کتاب نشر ناراکومي تازه هاي کتاب ناراکومي تازه هاي نشر ناراکومي نشر کتاب ناراکومي نشر تازه هاي کتاب تازه هاي نشر ناراکومي کتاب نشر ناراکومي تازه هاي کتاب ناراکومي تازه هاي نشر کتاب نشر تازه هاي ناراکومي کتاب نشر ناراکومي تازه هاي کتاب تازه هاي ناراکومي نشر تازه هاي کتاب نشر ناراکومي تازه هاي کتاب ناراکومي نشر تازه هاي نشر ناراکومي کتاب تازه هاي نشر کتاب ناراکومي