0
از0 نظر

پناه‌گاه حیات وحش سمسكنده سارى

  190
  نمایش

  پناهگاه حيات وحش سمسكنده در اطراف استان مازندران و شهرستان ساري واقع شده و مساحت آن در حدود 990  هكتار است. پناهگاه حيات وحش سمسكنده  در ۱۰ کيلومتري جنوب شرق ساري واقع شده و مسير دسترسي آن از ساري تا سمسکنده بوده و در ادامه با يک جاده روستايي به داخل محوطه راه مي‌يابد.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات پناه‌گاه حیات وحش سمسكنده سارى

  پناه‌گاه حيات وحش سمسكنده سارىبه وسعت ۱۰۰۰ هکتار از گونه‌هاى جنگلى - جلگه‌اى تشکيل شده است.اين مناطق به صورت دو منطقه جداگانه و با مساحت 1041 هكتار و 56 هكتار واقع در حومه شهرستان ساري و مديريت يكپارچه به صورت اراضي جنگلي مناطق جلگه اي خزري با گونه هاي شاخص بلوط ، انجيلي ،‌آزاد ،‌توسكا مي باشـــــــــد و به عنوان زيستگاه و محل تكثير گوزن زرد پس از تكثير و پرورش در پناهگاه به زيستگاه اصلي گونه در دز و كرخه و همچنين ديگر زيستگاهها چون جزيره اشك و ميان كــتل فارس انتقال و رهاسازي شده اند. شغال ، گربه جنگلي ، سنجاب و سمور جنگلي و گراز از گونه هاي پستاندار و عقاب جنگلي ، جــغد و كبوتر جنگلي نيز از پرندگان شاخص اين مناطق مي باشند. اين پناهگاه از معدود جنگل هاي جلگه اي بازمانده از جنگل هاي خزري به شمار مي آيد .

  تاریخچه پناه‌گاه حیات وحش سمسكنده سارى

  پناه‌گاه حيات وحش سمسكنده سارى كه از سال 1352 تحت حفاظت بود در سال 1354 به عنوان پناهگاه حيات وحش تعيين شد.

  ویژگیها پناه‌گاه حیات وحش سمسكنده سارى

  پوشش گياهي: بلوط , انجيلي و ممرز. پستانداران : گوزن زرد ايراني و قرقاول .

  سایر اطلاعات پناه‌گاه حیات وحش سمسكنده سارى

  جاذبه های اکوتوریستی : اراضی جنگلی جلگه ای و نزدیک به شهر و روستا و جاده اصلی ساری - نکا وضعیت عمومی اقتصادی اجتماعی : جوامع محلی و سکونت گاههای روستائی و معیشت کشاورزی و باغداری تعارضات مهم منطقه : تجاوز به عرصه و تخریب اراضی منابع ملی ، تغییر کاربری اراضی ، تجهیزات و امکانات : تجهیزات و امکانات حفاظتی مراکز محیط بانی و سر محیط بانی و با 1 دستگاه خودرو و 3 موتور تریل سایر ملاحظات :در حال حاضر با انتقال چند راس مرال بعنوان مرکز تکثیر مرال در حال فعالیت می باشد.
  چه جوری برم ؟

  ماشین شخصی

  ناهگاه حيات وحش سمسكنده در ۱۰ کیلومتری جنوب شرق ساری واقع شده و مسیر دسترسی آن از ساری تا سمسکنده بوده و در ادامه با یک جاده روستایی به داخل محوطه راه می‌یابد.
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  محل کمپ
  مناسب برای کهنسالان
  مناسب برای کودکان
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده روی
  سختی مسیر
  آسان(راهپیمایی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  احساس , نقد و بررسی خودت از سفر به این مکان چیه؟
  ارسال عکس
  دنیا تجربه سفر به این مکان را از چشم تو می خواد ببینه.
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوالات برتر تو از همسفران و کارشناسان ما بپرس .
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگر فکر می کنی که یه نقطه واسه بیرون زدن سراغ داری و ما معرفیش نکردیم . تو می تونی دس بکار شی و به هم دوستان معرفیش کنی. دمتم گرم

  logo-samandehi