City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

سگ خارجي

(46 رای)


رمان «سگ خارجي» نوشته سميرا رشيدپور توسط نشر ققنوس منتشر و راهي بازار نشر شد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

«نظرتون چیه؟»

1.هر روز چقدر از وقتت رو صرف مطالعه می کنی؟

 کمتر از نيم ساعت  بين نيم تا يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بيشتر از دو ساعت

2.چه نوع کتابهایی رو بیشتر دوست داری؟

 داستان و رمان  کتاب شعر  کتاباي تاريخي  کتاباي علمي  کتاباي عمومي  ساير

3.برای خرید کتاب سالیانه چقدر هزینه می کنی؟

 کمتر از 50 هزار تومان  بين 50 تا 150 هزار تومان  بين 150 تا 300 هزار تومان  بيشتر از 300 هزار تومان

4.هر روز چقدر از وقتت رو توی اینترنت می گذرونی؟

 کمتر از يک ساعت
 بين يک تا دو ساعت
 بين دو تا سه ساعت
 بين سه تا چهار ساعت
 بيشتر از چهار ساعت

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»رمان «سگ خارجی» نوشته سمیرا رشیدپور توسط نشر ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شده است.
راوی رمان «سگ خارجی» شخصیتی سرگشته از نسل جنگ است و جستجوی خود در تاریخ زندگی‌اش را که همزمان با ابتدای جنگ تحمیلی ایران و عراق بوده، آغاز می‌کند. این راوی که یک دختر است، به دنبال گمشده‌هایی از سال های جنگ تا امروز است؛ این گمشده‌ها، افرادی هستند که از او دور مانده‌اند و خانه و زندگی‌شان را در دوران کودکی و نوجوانی او جا گذاشته‌اند.

 • ویژگی ها

  این رمان درباره روح پاره پاره انسان‌هایی است که در سرگشتگی و حیرت روزگار می‌گذرانند. شخصیت اصلی می‌خواهد خانواده گسسته‌اش را گرد هم آورده و دور هم جمع‌شان کند. در خلال این داستان از دختری کرد عراقی روایت می‌شود که در جنگ آواره می‌شود؛ همچنین چند برادری که می‌روند و بر نمی‌گردند. در این رمان درباره به زندگی برگرداندن برادری گفته می شود که به ظاهر هست، جایی نرفته، اما در حقیقت نیست...
  در معرفی رمان «سگ خارجی» گفته شده که روایت بوکشیدن است. بوهای شیرین و شاد، تلخ و نوستالژیک و گاهی گس و سوزاننده و حیوانی! مثل بوی سوزان سگی که ذره ذره جان می‌کند و می‌خندید! این رمان در ۶ فصل نوشته شده است.
 • سیمای عمومی

  در قسمتی از این رمان می خوانیم:

  دیگر پیدایش نشد. دو روز تمام فقط گوشه ای می نشستم و جم نمی خوردم. مامان فکر می‌کرد دعوایمان شده. مدام می‌گفت برمی‌گردد. نمی‌توانستم کلمه‌ای حرف بزنم. غذا هم نمی‌خوردم. روز سوم برادرم را بغل کرد و گفت بیا برویم اردوگاهشان، پیدایش می‌کنیم. اردوگاهشان سمت قبرستان بود، چادرهای سفید و ماشین‌های باری و سواری خارجی. زن‌ها و پیرزن‌ها بیرون چادرها منتظر نشسته بودند. اردوگاه پر بود از بچه‌های قد و نیم قد. با خودم گفتم آخر چطور پیدایش کنیم تو این همه جمعیت؟ گوشه چادر سیاه مامان را گرفته‌ام و دنبالش می‌دوم. نگران و هراسان گوش سپرده‌ام به هیاهوی بچه‌هایی که از حرف هایشان هیچ نمی‌فهمم. مامان دارد با یکی از زن‌ها حرف می‌زند می‌گوید همه مال کرکوک نیستند، از شهرهای دیگر هم آمده‌اند. «صدام بیرونتان کرده؟» یکی از زن‌ها سربندش را باز می‌کند و دوباره می‌بندد و می‌گوید: «نه. می‌ماندیم همه‌مان را می‌کشت. فرار کردیم. دخترها را می‌بردند. مردها را جدا می‌کردند. پسرها را هم می بردند. خیلی‌ها را همان جا جلوِ چشممان با تیر زدند. شوهرم جا مانده. نمی‌دانم کجاست.»
 • شرایط استفاده

  این کتاب با ۱۳۲ صفحه، شمارگان هزار و ۱۰۰ نسخه و قیمت ۷۰ هزار ریال منتشر شده است.


تگ ها