City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

پياده راه ميدان امام حسين (ع)

(88 رای)


پروژه خيابان  17 شهريور که حدفاصل دو ميدان اصلي امام حسين(ع) و شهداست علاوه بر تمام كاركردهاي يك پياده راه، به عنوان پروژه اي آييني و فرهنگي نيز به شمار مي آيد، گذر آييني در حدفاصل اين ميدان تا ميدان شهدا را مي توان به يک سمفوني ملي تشبيه کرد نقطه عطفي در تاريخ شهرسازي بعد از دوره صفويه به حساب مي‌آيد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • پياده راه ميدان امام حسين (ع)
 • پياده راه ميدان امام حسين (ع)
 • پياده راه ميدان امام حسين (ع)
 • پياده راه ميدان امام حسين (ع)
 پياده راه ميدان امام حسين (ع) پياده راه ميدان امام حسين (ع) پياده راه ميدان امام حسين (ع) پياده راه ميدان امام حسين (ع) مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • قیمت : رایگان
 • آدرس : میدان امام حسین - حد فاصل میدان شهدا

«نظرتون چیه؟»

1.توی روز چقدر وقت آزاد برای تفریح داری؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

2.توی وقت آزادت چی کار می کنی؟

 خونه مي مونم  مي زنم بيرون  برنامه اي ندارم

3.روزانه چند ساعت برای تفریح از خونه می زنی بیرون؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

4.وقتی از خونه می زنی بیرون، دوست داری چی کار کنی؟

 پياده روي
 دور دور با ماشين
 برم کلاس هاي ورزشي
 برم کلاس هاي فرهنگي و هنري
 با دوستام جمع شيم يه جا
 پاساژ گردي
 شکم گردي
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»میدان شهدا در جنوب میدان امام حسین (ع) به عنوان حصار شرقی تهران در دوره ناصری مطرح بود بنابراین فاصله این دو میدان که 1260 متر است به یک پیاده راه استاندارد تبدیل شده است که هم اکنون مردم می توانند از آن به عنوان یک پلازای بزرگ شهری استفاده کرده و ساعتی را به قدم زدن در آن بپردازند.

 • تاریخچه

  خیابان 17 شهریور یکی از خیابان های قدیمی شرق تهران است که زمان ساخت آن به دوران جنگ جهانی دوم بر می گردد ؛ این خیابان 1300 متری که تا پیش از پیاده راه شدن محل تردد انواع اتوبوس های برقی و خودروها و محلی برای کاسبی دلال ها شده بود هم اکنون تبدیل به فضایی آرامش بخش برای شهروندان شده است. اواخر سال 90 بود كه شهرداري تهران، تعريض زيرگذر ميدان امام حسين (ع) را در دستور كار خود قرار داد تا عبور خودروها از روی میدان برای همیشه ممنوع شود. این طرح در طول شش ماه اجرایی شد و هم اکنون این مسیر پیاده راه در اختیار شهروندان قرار دارد تا ساعتی را با آرامش در آن قدم بزنند.
 • ویژگی ها

  یکی از قابلیت های مهم پیاده راه ها برقراری تعاملات اجتماعی میان شهروندان است تا از خودرومحوری در تهران کاسته شده و فرهنگ پیاده روی نیز در شهر به مانند سایر شهرهای دنیا تعمیم و گسترش یابد. پیاده راه کردن خیابان 17 شهریور نیز از جمله طرح هایی بود که اگرچه همانند بسياري از پروژه هاي نوپاي شهري در ابتداي امر با مخالفت همراه شد اما در بلند مدت کارکرد اصلی خود را نشان داده و برای شهر دودگرفته تهران مفید واقع شده است.
 • سیمای عمومی

  طرحی که مشاورین و طراحان برای میدان امام حسین(ع) در نظر گرفتند برداشتی از عاشورا و واقعه کربلاست بر اساس این طرح ،هم اکنون دور میدان دیوار فلزی کار شده و رینگی در دور میدان برای تردد خودروهای اضطراری از جمله آتش نشانی و اورژانس در نظر گرفته شده است. علاوه بر این میدان امام حسین (ع) به محلی برای برپایی مراسم مذهبی و برگزاری برنامه های فرهنگی تبدیل شده است. این میدان به عنوان یک «پلازا» یا محیط شهری در دل شهر تهران در نظر گرفته شد؛ از سوی دیگر حد فاصل میدان شهدا تا میدان امام حسین(ع) که 1260 متر به یک پیاده راه استاندارد تبدیل شد و توانست بهبود فضای شهری و حفظ بافت تاریخی منطقه را به همراه داشته باشد.
 • امکانات ویژه

  پیاده راه 17 شهریور، متشکل از دو پياده راه شرقي، غربي به عرض سه متر، يك باغ راه متشكل از دو نوار سبز در دو طرف و يك آبنما در ميان، يك باغچه سراسري در غرب و يك مسير سنگفرش به عرض 14 متر است که به محلی مناسب برای تجمعات فرهنگی و مذهبی تبدیل شده است.همچنین این محل مکان مناسب برای قدم زدن و لذت بردن از فضای شهری است.
 • نقاط مثبت

  با طراحی مهندسان و هنرمندان این پروژه، مسجد میدان امام حسین(ع) که در حاشیه میدان قرار داشت، مکان مناسبی پیدا کرده است. سینما و بانک‌های ضلع شمالی میدان بهسازی شده و بازار ضلع جنوب شرقی میدان از نظر زیباسازی ساماندهی شده است؛ در میدان شهدا یک مسجد و حسینیه که در کنار هم قرار دارند ادغام شده و مسجد «خَیِر» در معماری جدید به عنوان نماد مذهبی میدان شهدا جلوه می‌کند.
 • منبع

  شهرنوشت، تهران سما، آژانس عکس تهران، خبرگزاری مهر، مجله تهران در مسیر پیشرفت و عدالت
 • مسیر مترو ایستگاه مترو امام حسین واقع در خط دو مترو در شمال و ایستگاه مترو شهدا واقع در خط چهار مترو در جنوب این پیاده راه قرار دارد.
 • نظر
  چهارشنبه 14 آبان 1393

  میدان امام حسین فضای خوبی برای برگزاری مراسم های مذهبی شده؛ عاشورای امسال فضای میدان فوق العاده بود

 • نظر
  يكشنبه 10 خرداد 1394

  الکی فقط برداشتن خیابون رو کندن و پیاده راه کردن، الان نه ماشین از اونجا رد می شه نه هیجی؛ فقط دسترسی ما ساکنای محله رو به این خیابون محدود کردن؛ ای کاش کارها یه ذره کارشناسی شده تر باشه توی این مملکت

اماکن مرتبط

اخبار مرتبط

آرشیو اخبار


تگ ها

قدم زدن فضاي شهري پياده راه آئيني امام حسين قدم زدن فضاي شهري قدم زدن پياده راه آئيني قدم زدن امام حسين فضاي شهري قدم زدن قدم زدن پياده راه آئيني فضاي شهري امام حسين پياده راه آئيني قدم زدن پياده راه آئيني فضاي شهري پياده راه آئيني امام حسين امام حسين قدم زدن امام حسين فضاي شهري امام حسين پياده راه آئيني قدم زدن فضاي شهري پياده راه آئيني قدم زدن فضاي شهري امام حسين قدم زدن پياده راه آئيني فضاي شهري قدم زدن پياده راه آئيني امام حسين قدم زدن امام حسين فضاي شهري قدم زدن امام حسين پياده راه آئيني فضاي شهري قدم زدن پياده راه آئيني فضاي شهري قدم زدن امام حسين فضاي شهري پياده راه آئيني امام حسين فضاي شهري پياده راه آئيني قدم زدن فضاي شهري امام حسين قدم زدن فضاي شهري امام حسين پياده راه آئيني پياده راه آئيني قدم زدن فضاي شهري پياده راه آئيني قدم زدن امام حسين پياده راه آئيني فضاي شهري قدم زدن پياده راه آئيني فضاي شهري امام حسين پياده راه آئيني امام حسين قدم زدن پياده راه آئيني امام حسين فضاي شهري امام حسين قدم زدن فضاي شهري امام حسين قدم زدن پياده راه آئيني امام حسين فضاي شهري قدم زدن امام حسين فضاي شهري پياده راه آئيني امام حسين پياده راه آئيني قدم زدن امام حسين پياده راه آئيني فضاي شهري قدم زدن فضاي شهري پياده راه آئيني امام حسين قدم زدن پياده راه آئيني امام حسين فضاي شهري قدم زدن امام حسين فضاي شهري پياده راه آئيني قدم زدن پياده راه آئيني فضاي شهري امام حسين قدم زدن پياده راه آئيني امام حسين فضاي شهري قدم زدن فضاي شهري امام حسين پياده راه آئيني فضاي شهري قدم زدن پياده راه آئيني امام حسين فضاي شهري قدم زدن امام حسين پياده راه آئيني فضاي شهري پياده راه آئيني امام حسين قدم زدن فضاي شهري پياده راه آئيني قدم زدن امام حسين