City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

سه بناي تاريخي استان تهران ثبت ملي شد (1397/09/18)

معاون ميراث فرهنگي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان تهران از ثبت سه اثر تاريخي اين استان در شوراي ثبت و حريم در فهرست آثار ملي کشور خبرداد
سه بناي تاريخي استان تهران ثبت ملي شد

به گزارش بزنيم بيرون ، از ميراث فرهنگي استان تهران، محسن شيخ الاسلامي گفت: کاروانسراي شاه عباسي و کارخانه سيمان در شهرستان ري و همچنين عمارت و سر درهاي (با قدمت قاجاري)واقع در ضلع شمالي و شرقي پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در خيابان وحدت اسلامي آثاري است که در کميته فهرست آثار ملي به ثبت رسيد.

کاروانسراي شاه‌عباسي در جنوب غربي ميدان حضرت عبدالعظيم شهر ري و روبه‌روي مسجد خاتم‌النبيين با قدمت قاجاري و کارخانه سيمان نيز با قدمت پهلوي اول در کنار کوه بي‌بي‌شهربانو قرار دارد.

معاون ميراث فرهنگي استان ادامه داد: ثبت بناهاي تاريخي در فهرست آثار ملي، اولين گام در حفظ و صيانت از ميراث فرهنگي کشور است.

وي ادامه داد: نبايد فقط به ثبت ملي اين بناها بسنده کرد چرا که براي احياء و مرمت بناهاي تاريخي از مشارکت نهادهاي متولي که در بهره برداري از اين آثار سهيم هستند بهره برد.

وي خاطرنشان کرد: حفظ و احياء ميراث فرهنگي هيچ منافاتي با توسعه شهري نداشته بلکه موجب تقويت تعلق شهري شهروندان و هويت بخشي به داشته هاي فرهنگي بين اقشار جامعه خواهد شد

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها