City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

طرح‌هاي گردشگري و بوم‌گردي در اولويت پرداخت تسهيلات اشتغال قرار دارند (1398/08/11)

مديرعامل صندوق کارآفريني اميد گفت: يکي از اولويت‌هاي اصلي ما در پرداخت تسهيلات اشتغال روستايي، طرح‌هاي گردشگري و بوم‌گردي است.
طرح‌هاي گردشگري و بوم‌گردي در اولويت پرداخت تسهيلات اشتغال قرار دارند

به گزارش بزنيم بيرون ، اصغر نوراله‌زاده  در دومين جشنواره انار روستاي امامزاده علي‌اکبر(ع) شهرضا با تأکيد بر فرآوري محصول انار شهرضا اظهار داشت: در بيشتر روستاهايي که بازديد کرده‌ايم، افراد کارگاه‌هايي داير کرده‌اند و سازمان آموزش فني و حرفه‌اي هم ورود کرده و کار آموزش را برعهده گرفته است.

وي با بيان اينکه بايد کارگاه‌هاي فرآوري انار در روستاي امامزاده علي‌اکبر شهرضا ايجاد شود، افزود: روستائيان بايد آموزش مهارتي ‌بينند و در آينده به توليدکنندگان و کارآفرينان سطح بالاتري تبديل ‌شوند و خودشان به طور مستقل اين قابليت را دارند که بخشي از فرايند توليد را برعهده بگيرند.

مديرعامل صندوق کارآفريني اميد با تاکيد بر لزوم ايجاد رونق اقتصادي در روستاها، تصريح کرد: صندوق کارآفريني اميد آماده حمايت از سرمايه‌گذاراني است که در اين منطقه کارگاه‌هاي فرآوري انار را ايجاد مي‌کنند، اين صندوق حمايت مالي را انجام مي‌دهد.

وي با اشاره به طرح تأسيس يک هزار صندوق خرد محلي در روستاها بيان کرد: در سه سال گذشته، يک هزار و 800 صندوق خرد محلي در يک هزار و 800 روستاي کشور تأسيس شده، امسال نيز تأسيس يک هزار صندوق ديگر در روستاهاي کشور هدف‌گذاري شده است.

نوراله‌زاده با بيان اين‌که صندوق کارآفريني اميد به دنبال توانمند کردن روستائيان است، خاطرنشان کرد: با توجه به قانون حمايت از اشتغال پايدار در مناطق روستايي و عشايري، دولت رونق، توسعه و اشتغال روستاها را هدف‌گذاري کرد و طرح اشتغال روستايي از بهمن 1396 با هدف ايجاد اشتغال پايدار در مناطق روستايي و عشايري آغاز شد.

وي با بيان اينکه فرآوري انار داراي ارزش افزوده بالايي است، گفت: بايد محصولات متنوع بر پايه انار در اين منطقه توليد شود به شکلي که قابليت صادرات داخلي و خارجي را با بسته‌بندي شکيل داشته باشد.

مديرعامل صندوق کارآفريني اميد با تأکيد بر اينکه انار بايد در 12 ماه سال عرضه شود نه اينکه تنها در چند ماه در بازار يافت شود، تصريح کرد: در اين راستا نياز به واحدهاي بسته‌بندي، سردخانه و واحدهاي پايانه فروش در اين منطقه داريم که صندوق کارآفريني اميد آماده حمايت در اين زمينه است.

وي با بيان اينکه يکي از اولويت‌هاي اصلي ما در پرداخت تسهيلات اشتغال روستايي، طرح‌هاي گردشگري و بوم‌گردي است، افزود: اين طرح‌ها اشتغالزايي بالايي دارند و در توسعه محلي و درآمدزايي براي خانوار و محيط مناطق گردشگري از اهميت به‌سزايي برخوردار است.

نورالله زاده با بيان اينکه در گرشگري و بوم‌ گردي گردشگران علاوه بر خوراکي‌ها و غذاهاي محلي محصولات و صنايع دستي روستائيان را خريداري و به اقتصاد خانوار و درآمدزايي و اشتغالزايي در اين مناطق کمک مي‌کنند، گفت: اين صندوق از واحدهاي بوم‌گردي و گردشگري  و اقامتي حمايت و آنها را تأمين مالي مي‌کند.

به گزارش تسنيم، با حضور مديرعامل صندوق کارآفريني اميد دو طرح صنعتي شامل دامداري صنعتي با اعتبار 10 ميليارد ريال و پرورش شترمرغ با اعتبار 2 ميليارد و 500 ميليون ريال از تسهيلات اشتغالزايي از محل منابع صندوق توسعه ملي در روستاي مهيار شهرضا به بهره‌برداري رسيد.


منبع : تسنيم

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها