City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

چند پيشنهاد وسوسه انگيز براي سفر پاييزي که نمي توانيد رد کنيد (1397/06/05)

پاييز فصل هفت رنگ است و اگر با کمي هوشمندي مقاصد سفرتان را انتخاب کنيد به شما قول مي دهيم نه تنها سفر پاييزي براي تان دلچسب تر از سفرهاي تابستاني شود، بلکه کوتاهي روز وپايين آمدن دماي هوا هم خللي در محظوظ شدن تان ايجاد نکند.
چند پيشنهاد وسوسه انگيز براي سفر پاييزي که نمي توانيد رد کنيد

به گزارش بزنيم بيرون ،تابستان با همه گرما، انرژي و نشاطش چمدانش را آرام آرام مي بندد تا فصل سنتي سفر به اتمام برسد، اما ما براي شما چند پيشنهاد ويژه داريم تا در پاييز هم مانند تابستان سفر کنيد و از نقاشي طبيعت لذت ببريد. پس اگر مي خواهيد بدانيد به کجا سفر کنيد تا سفري راحت همراه با جاذبه هاي بي نظير طبيعي را تجربه کنيد، دست تان را به ما بدهيد و تا پايان اين گزارش همسفرمان شويد.

 درياچه اوان در الموت

اول از همه بايد بگوييم که بهتر است اين سفر را در اوايل فصل پاييز انجام دهيد، دليل آن هم کوهستاني بودن مسير و پايين آمدن دماي منطقه است، اما به دليل وجود درختان و دشت هاي زيبا در پاييز اين منطقه با سايه روشن هاي نارنجي و قرمز در ميان سبزهاي تيره برگ ها تابلويي زيبا را براي تان ترسيم مي کند. ضمن اينکه مي توانيد قايق سواري، ماهيگيري، کوهنوردي و ... را هم تجربه کنيد.

از قزوين به سمت جاده الموت که مي رويد قلعه سرخ رنگ زيبايي شما را به سمت اوان هدايت مي کند. تقريبا بايد 75 کيلومتر از قزوين دور شويد و بعد از پشت سر گذاشتن چندين پيچ در جاده اي کوهستاني و زيبا به درياچه برسيد.

 

آبشار گزو

شايد يکي از ويژگي هاي خاص آبشار گزو وجود آن در دل جنگل باشد. تعداد آبشارهاي جنگلي در کشور ما زياد نيست و اين بر زيبايي هاي گزو افزوده است. آبشار گزو در کنار امامزاده سه بزرگوار قرار دارد و به فاصله کمي از آن سد البرز يا همان لفور واقع شده است. يعني شما علاوه بر چشم انداز زيباي آبشار، در اين سفر جنگلي ديدن درختان هزار رنگ شده را هم تجربه مي کنيد و البته از ديگر نقاط جذاب عنوان شده هم لذت مي بريد.

براي رفتن به اين سفر جذاب بايد از جاده فيروزکوه به شيرگاه برويد و سپس از جاده لفور وارد جنگل هفت رنگ لفور شويد تا به آبشار گزو برسيد.

 

کوير ابوزيدآباد

فکر نکنيد پيشنهادات ما فقط به آب و سبزه ختم مي شود و يا براي لذت از يک سفر بايد حتما مسيري با درخت و رودخانه و درياچه پيش روي تان باشد. کوير جذابيت و زيبايي هايي دارد که فقط کافي است يکبار چنين سفري را تجربه کنيد و اتفاقا فصل مناسبش هم پاييز است چون کويرنوردي در پاييز نه مانند تابستان و آفتاب سوزانش اذيت کننده است و نه سرماي خشک زمستان کوير از راه رسيده است.

در اين سفر شما با معماري تاريخي بناهاي اين منطقه هم آشنا مي شويد. ضمن اينکه آب انبار و قديمي ترين شهر زيرزميني دنيا را هم که در نوش آباد قرار دارد، از نزديک مي بينيد. کاروانسراي صفوي را هم از قلم نيندازيد. مي توانيد با سفر به ابوزيدآباد به قلب زمان برويد.

براي رسيدن به اين منطقه جذاب بايد به کاشان برويد و با حرکت در بلوار قطب راوندي به سمت شمال شرق اين شهر برويد. وقتي به دو راهي واقع در بلوار ملاصدرا رسيديد، سمت چپ را انتخاب نماييد و راه را ادامه دهيد تا به روستاي ابوزيد و کوير آن برسيد.

 

ميبد

نام ميبد اکثر ما را ياد سفالينه هاي زيبايش مي اندازد و کاشي و سراميک هاي معروفش. اما اين بار مي خواهيم به شما بگوييم اگر علاقمنديد تا چهار فصل سال را در يک روز تجربه کنيد حتما در پاييز سري به اين شهر کويري بزنيد تا صبح هايش بهار را براي تان تداعي کند، ظهرهايش تابستان را، حوالي غروب پاييز را تجربه کنيد و نيمه شب حتما روانداز گرم روي خود بکشيد چون احساس شب زمستاني خواهيد داشت. در اين سفر شما مي توانيد از ديدن يخچال تاريخي ميبد، کاروانسراي عباسي، قلعه مهرجرد و البته زيبايي گوي هاي سرخ بر برگ هاي سبز درختان انار لذت ببريد.

براي اين سفر بايد ابتدا به يزد رفته که البته شهر بادگيرها هم حتما با شيريني هاي وصف ناپذيرش شما را مسحور خواهد کرد و زماني را به گشت و گذار در آن اختصاص مي دهيد و سپس مسير ميبد را انتخاب کنيد.

 

روستاي آهار

همه ما تهران را شهري مدرن مي دانيم اما پايتخت هم از وجود روستاهاي زيبا بي بهره نيست. اگر اهل عکاسي هستيد دوربين تان را برداريد و به روستاي آهار برويد. اين روستا توسط دو رود محصور شده که در پايين آبادي به هم پيوند مي خورند و در سرتاسر اين مسير درختان زيبايي است که دست پاييز آن ها را ملون کرده است. اگر حوصله پياده روي داشته باشيد با دو، سه ساعت پياده روي از آهار مي توانيد به آبشار شکر آب برسيد. البته منطقه شکرآب منطقه ييلاقي است و حواس تان بايد به فصل پاييز و دماي هوا باشد. در سفر به آهار شما آتشگاه قصران مربوط به دوره ساسانيان را هم که در مرز اين روستا با روستاي شهرستانک واقع شده مي توانيد ببينيد.

براي رفتن به آهار علاوه بر اينکه توصيه مي کنيم لباس گرم و سبک همراه خود ببريد بايد از شمال شرق تهران و جاده لشگرک به سمت فشم رفته و بعد از گذشتن از حاجي اباد و اوشان به روستاي زيباي آهار برسيد.

 

درياچه اليمالات

 

اگر مايليد تا پاييز سوييس را تجربه کنيد حتما اين سفر را از دست ندهيد. درياچه اليمالات مانند نگيني در بين درختان تنومند جنگلي و هفت رنگ قرار گرفته و شما بايد قيد رفتن با ماشين را در مسير جنگل بزنيد. تصوير درختان بر سطح آب اين درياچه شما را آنچنان محظوظ مي کند که دل کندن از آنجا براي تان حتما سخت خواهد شد. در اين سفر شما مي توانيد يکي دو روز را در کنار اين درياچه مانده و از روزگار ماشيني براي چند روز هم شده فاصله بگيريد و از بودن در طبيعت و شنيدن صداي خوش پرندگان، خش خش برگ هاي پاييزي و زيبايي هاي وصف ناپذير اطراف تان لذت ببريد.

براي رسيدن به اين درياچه که در واقع سدي است که با نام درياچه معروف است، بايد مسير نور به چمستان را طي کرده و در 8 کيلومتري نور در جنوب دوراهي، راه رسيدن به روستاي کارگرکلا را برگزيده تا به درياچه برسيد.

به گزارش بزنيم بيرون البته زيبايي هاي ايران زمين را نمي توان در يک يا چند گزارش توصيف کرد و اين چند نقطه معرفي شده درواقع مشتي بودند نمونه خروار خروار چشم نوازي طبيعت چهار فصل سرزمين مان، اما درمجموع  در پاييز سفر به استان هاي هرمزگان، کرمان، سمنان، سيستان بلوچستان، خوزستان، بوشهر، فارس و ديگر مناطق جنوبي کشور براي شما لحاظات خوشي را رقم مي زند.

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها