City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

مسافرت در هواي باراني (1397/07/15)

براي داشتن سفري ايمن و راحت در هواي باراني بايد چند نکته را مدنظر داشته باشيد. اين گزارش مي تواند راهنماي خوبي باشد.
مسافرت در هواي باراني

به گزارش بزنيم بيرون ، باران زيباست و به اغلب ما انرژي خاصي مي بخشد. برخي قدم زدن در باران را دوست دارند، عده اي گوش دادن به صداي باران را و بعضي ديگر سفر در هواي باراني. اگر قصد سفر در فصل بارندگي را داريد حتما نکات زير را رعايت کنيد تا سفري لذتبخش و البته ايمن را تجربه کنيد.

الف) وسايل سفر

1- لباس مناسب

بنا براين که در هواي باراني بهار، پاييز يا زمستان را قرار است تجربه کنيد، لباس مناسب فصل را انتخاب کنيد اما در هر صورت همراه داشتن يک بادگير مي تواند کمک بزرگي باشد چون اين بادگيرها به دليل جنس خاص و ضد نفوذي که دارند مي توانند مانع نفوذ باران و خيس شدن لباس تان شوند.

2- چتر

شايد در نگاه اول براي عاشقان باران برداشتن چتر کمي ناخوشايند بيايد اما مطمئن باشيد چون از شدت و ميزان باران اطلاع نداريد حتما به کارتان مي آيد.

3- کفش مناسب

حتما کفشي انتخاب کنيد که در هواي باراني که ممکن است زمين گل آلود شود راه رفتن را براي تان سخت نکند. کفش هاي سبک و جلو بسته که پاشنه مناسبي دارند، انتخاب مناسبي مي تواند باشد.

4- کيف ضد آب

اگر کوله پشتي ضد آب داشته باشيد بهتر است در غير اينصورت يک کيف جا دار ضد آب به همراه ببريد . شايد در هنگام بارندگي لازم شد به خريد برويد.

4- سشوار و اتو مسافرتي

براي احتياط حتما يک سشوار و اتو مسافرتي همراه خود داشته باشيد براي ممانعت از سرماخوردگي به کارتان مي آيد.

5- پلاستيک

اگر اهل بستن باربند يا زدن چادر در طبيعت هستيد حتما پلاستيک ضخيم با متراژ مناسب تهيه کنيد چون مانع از خيس شدن وسايل تان مي شود.

6- کبريت خشک

حتما مي پرسيد مگر کبريت تر هم ممکن است کسي با خود همراه ببرد؟ قدر مسلم نه اما در هواي مرطوب کبريت معمولا مرطوب شده و به اصطلاح نم مي کشد. پس حتما کبريت را در يک دستمال خشک پيچيده درون پلاستيک قرار دهيد تا رطوبت به خود نگيرد.

7- آتش زنه

برداشتن چند پنبه آغشته به مواد نفتي درون يک شيشه و يا يک آتش زنه مي تواند در درست کردن آتش در هواي باراني کمک بزرگي باشد. يادتان باشد اگر خواستيد از چوب هاي موجود در محيط باراني براي درست کردن آتش استفاده کنيد بهتر است شاخه هاي خشک پاي درختان کاج و صنوبر که به دليل پوشش شاخه هاي بالايي درخت خشک مانده اند، استفاده کنيد. اگر اين شاخه ها هم خشک نبود، نگران نباشيد. قسمت دروني درخت هاي خشک شده و الوارهاي بزرگ حتما خشک است. پس با اره، تبر يا يک چاقو که با آن ترک هاي موجود روي درخت خشک شده را شکاف داده ايد و به غشاي داخلي رسيده ايد، چوب خشک مورد نيازتان را تهيه کنيد.

ب) خودرو

1- برف پاک کن

از سلامت برف پاک کن خودروي تان مطمئن شويد و آب در مخزن آن به اندازه کافي بريزيد. زيرا گاهي به هنگام رانندگي آب گل آلود از زير چرخ ماشين جلويي شيشه اتومبيل تان را کثيف مي کند و بايد بتوانيد شيشه را تميز کنيد.

2- لاستيک

قدرمسلم به هنگام بارندگي جاده ها لغزنده است و سطح اصطکاک لاستيک با آسفالت کم مي شود. پس حتما بايد لاستيک اتومبيل تان عاج مناسب داشته باشد. باد لاستيک ها و زاپاس را هم حتما چک کنيد.

3- سيم بوکسل و جک

شايد به هنگام توقف خودرو ناغافل چرخ خودروي تان در عمق زيادي از گل فرو برود. سيم بوکسل و جک داشته باشيد تا در صورت نياز بتوانيد با کمک خودرو ديگري ماشين تان را از گل نجات دهيد.

4- موتور، ترمز و چراغ ها

سفر در هواي ابري، مه آلود و باراني حتي اگر درطول روز هم صورت گيرد باز هم شما را نيازمند به استفاده از چراغ خودرو مي کند. ضمن آن که سلامت موتور و سيستم ترمز اتومبيل تان هم اهميت دارد تا بتوانيد با اطمينان خاطر به دل جاده بزنيد.

ج) رانندگي

1- حتما در بين خطوط رانندگي کنيد.

2- سرعت مطمئنه و مجاز را رعايت کنيد.

3- تلاش کنيد ازقسمت هاي اب گرفته حرکت نکنيد.

4- فاصله تا خودرو جلويي را حفظ کنيد.

5- در صورت تغيير لاين حرکت حتما از راهنما استفاده کنيد.

6-اگر ماشين‌تان شروع به لغزيدن کرد، ارامش تان را حفظ کنيد. آرام پاي‌تان را از روي گاز برداشته و فرمان را در جهتي که مي‌خواهيد جلوي ماشين حرکت کند، بپيچانيد.

7- سرعت تان را کم، يکنواخت و در حد کنترل نگه داريد. در پيچ ها سرعت را کم کرده و از ترمز زدن ناگهاني پرهيز کنيد.

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها