گيلان گردشگری مذهبی گيلان

نمایش روی نقشه

مسجد گلشن گیلان در محله ی راه پشته ، در غرب رودخانه لنگرود قرار دارد و در دوران قاجاریه ساخته شده است. ازاره ی دیوارهای شبستان ، كاشی آبی رنگ منقوش به نقوش گیاهی و هندسی است.

721 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مسجد انزلی محله در شمال غربی پل خشتی ، نزدیك رودخانه لنگرود قرار دارد و در زمان قاجار شكل گرفته است.

1005 نمایش
3
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

مسجد سفید كه در گویش تالشی به اسپی مزگت مشهور است ، در كنار رودخانه « دینا چال » در میان جنگل های انبوه و در بین راه مواصلاتی انزلی به هشتپر ( تالش ) جای گرفته است.

1270 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مسجد جامع جورشر لشت نشاء در جورشر لشت نشا واقع شده و بانیان آن « محمدخان » و « میر اسماعیل » در دوره قاجار بوده اند. بر اساس كتیبه موجود ، بنا در سال 1318 هـ . ق مرمت شده است.

1655 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مسجد جامع رشت در محله ی بازار رشت واقع شده و بنا به روایت مشهور از بناهای جمال پدر هدایت الله خان رشتی و به روایتی از ساخته های همسرش می باشد ، قدمت آن به دوره ی کریم خان زند می رسد.

2045 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مسجد اکبریه یکی از مشهورترین مساجد استان گیلان و از بناهای مهم شهرستان لاهیجان است که در جنوب غربی شهر لاهیجان در محله گابنِه و در ضلع جنوبی خیابان کاشف غربی قرار دارد.

1305 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مسجد صفی تاریخی ترین مسجد رشت به شمار می رود که در محله ای به همین نام واقع شده. مسجد صفی رشت همچنین به نام های مسجد سفید و مسجد شهیدیه هم معروف است.

1357 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

بنای امامزاده ابراهیم در روستای طالقان از توابع شهرستان شفت و در جنوب شرقی آن قرار دارد. امامزاده ابراهیم از بـُقاع مورد احترام اهالی است و وی را فرزند « امام موسی كاظم » (ع) می دانند.

2503 نمایش
3.7
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

آستان امامزاده آقا سیدمحمد (علیه السلام) در سر راه گورستان شهر که مشهور به «وادی» یا «وادی السلام» و اخیراً به نام «بهشت جلالیه» تغییر نام داده واقع شده است.

1219 نمایش
2.7
(از 7 رای)
جزییات بیشتر

بارگاه مطهر امامزاده هاشم در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر رشت و در محور اصلی رشت به رودبار واقع شده و یکی از اماکن مهم مذهبی گیلان به شمار می رود.

1524 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آستان امامزاده شاه شهیدان (علیه السلام) در بخش خورگام شهرستان رودبار و روستایی به همین نام قرار دارد و به عنوان یکی از جاذبه های مذهبی و توریستی گیلان شناخته می شود.

3920 نمایش
3.2
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

بقعه امامزاده اسحاق مدفن امامزاده اسحاق برادر امام رضا(ع) و خواهرش خیرالنسا(فاطمه خانم) خواهر حضرت معصومه(س) از فرزندان امام موسی کاظم (ع) می‌باشد.

1502 نمایش
2.9
(از 7 رای)
جزییات بیشتر

بارگاه خواهر امام رضا علیه السلام در شت در منطقه ای که به ” خواهر امام ” معروف است در نزدیکی مسجد سوخته تکیه خیابان شهید مطهری واقع شده است . ایشان آخرین نفر از فواطم اربعه هستند .

3125 نمایش
2
(از 1 رای)
جزییات بیشتر

بقعه دانای علی نام آرامگاهی است در شهر رشت مرکز استان گیلان.[۱] برخی مردم شهر رشت اعتقاد و تعصب خاصی نسبت به این بقعه دارند. این بقعه در محله چمار سرا واقع شده است.

300 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

این بقعه مربوط به سده‌ی 8 هجری قمری است و در تاریخ 4 تیر 1377 با شماره‌ی 2045 در فهرست آثار ملی ایران نیز ثبت شده است.

1227 نمایش
2.4
(از 5 رای)
جزییات بیشتر

بقعه امیر بنده کلاچای در 4 كیلومتری جنوب غربی شهرستان كلاچای واقع است و دوره ی ساخت آن به زمان كیاییان و حكومت صفویه تعلق دارد و در دوره قاجاریه ومعاصر مرمت شده است.

882 نمایش
3.4
(از 6 رای)
جزییات بیشتر

گنبد پیر محله رودسر در جنوب شرقی رودسر ، در فاصله هفت كیلومتری « حسنك سرا» واقع شده است. این بقعه دارای یك ایوان كوچك در سمت ورودی و دو اتاق كوچك در طرفین آن است.

1381 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

بقعه پیر قطب الدین در 3 كیلومتری جاده آستارا – اردبیل ، در دهكده باغچه سرا واقع است. این بنای سده 10 هـ.ق ، پلانی مستطیل شكل به اندازه 6* 30/11 متر دارد.

283 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

بقعه سالوک معلم (سالک معلم) یا سالوک بن وهب منبه در روستای سالوک دیلمان واقع شده و علاوه بر آنکه به عنوان یکی از جاذبه های مذهبی گیلان شناخته می شود، از امکانات آب و هوایی مناسبی هم برخوردار است.

903 نمایش
3.7
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

بقعه چهار پادشاهان لاهیجان به عنوان یکی از بقاع ثبت شده در فهرست آثار ملی است که اسرار ناگفته فراوانی برای گردشگران بازگو می کند.

2197 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

نقشه گردشگری مذهبی گيلان

گردشگری مذهبی گيلان