گلستان طبیعت‌گردی گلستان

نمایش روی نقشه

غار کیارام که در محل به نام «غار وسط دل دل» معروف است، در ۶ کیلومتری روستای فرنگ از توابع فارسیان (در ۱۳ کیلومتری گالیکش) شهرستان مینودشت قرار دارد.

3378 نمایش
2.8
(از 17 رای)
جزییات بیشتر

غار شیرآباد یک غار طبیعی است که بشر در ساخت آن نقشی نداشته؛ یک غار آبی و رودخانه ای که طول آن به حدود 235متر می رسد و قطر دهانه آن 9-15 متر اندازه گیری شده است.

2996 نمایش
2.6
(از 18 رای)
جزییات بیشتر

غار سم در نزدیکی قله کوه خواجه قنبر، در منطقه نامیج، روستای نام نیک از توابع گالیکش قرار دارد و در ارتفاع ۱۷۰۰ متری از سطح دریا واقع شده است.

3097 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

غار دیواره شمالی قلعه موران یکی از جاذبه های طبیعی استان گلستان است.این تنها چاه غاری است که کارگاه دارد و چیز خاصی تا کنون در آن کشف نشده است.

2723 نمایش
3.4
(از 21 رای)
جزییات بیشتر

غار گرو یا به گویش محلی گرآو در شهرستان گالیکش در نزدیکی روستای دوزین قرار دارد.مسیر پیمایش غار شیب زیادی دارد و حرکت در غار هم باید به‌صورت سینه‌خیز انجام شود.

4138 نمایش
3.2
(از 24 رای)
جزییات بیشتر

غار حمام خدایی در فاصله یک کیلومتری روستای پونو از توابع دهستان فارسیان، بخش گالیکش و شهرستان مینودشت قرار گرفته است. درون آن چشمه‌ای پرآب واقع شده و در زمستان‌ها آب آن گرم و در تابستان‌ها خنک‌ است.

3266 نمایش
3
(از 21 رای)
جزییات بیشتر

غار پشمکی در نزدیکی علی آباد کتول و در ارتفاع 1199 متر از سطح دریا قرار دارد، این غار دارای یک دهانه است،برای رسیدن به غار بایستی حدود نیم ساعت پیاده روی کنید.

5018 نمایش
2.7
(از 21 رای)
جزییات بیشتر

غارپیر باد در نزدیکی شهر نوده خانودز در کنار مسیر جاده ای آزادشهر به شاهرود و در پایان شهر نوده و در سمت شرق جاده بر روی دامنه کوتاه کوه گل نرگس یا پیر باد قرار دارد.

3161 نمایش
2.2
(از 6 رای)
جزییات بیشتر

در حدود یک کیلومتری جنوب شرقی روستای سر حمام در دهستان فارسیان بخش گالیکش شهرستان مینودشت قرار دارد.اطراف غار سيد رشيد دارای پوشش جنگلی بوده و بر نمای ورودی آن چشم انداز زيبايی وجود دارد.

5492 نمایش
2.9
(از 23 رای)
جزییات بیشتر

چاه غار پلنگ آرام در نزدیکی روستای محمدآباد در شهر فاضل آباد و در حوزه شهرستان علی آبادکتول از توابع استان گلستان واقع است.چاه پلنگ آرام چهارمین غار عمودی کشور ( چاه طبیعی ) است.

4901 نمایش
2.7
(از 20 رای)
جزییات بیشتر

این غار در منطقه حفاظت شده جهان نما در استان گلستان قرار گرفته و به همین دلیل از چشم انداز زیبایی هم برخورداره و جزو جاذبه های طبیعی این منطقه است.

5996 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

این غار در 6 کیلومتری مینودشت در سمت جنوب جاده مبارک‌آباد در انتهای روستای جاده چشمه قرار دارد.ارتفاع این غار از سطح دریا ۳۸۱ متر است.

2350 نمایش
3.2
(از 10 رای)
جزییات بیشتر

جنگل توسکستان بدون تردید از زیبا ترین جنگل های ایران است، این جنگل در جنوب شرقی گرگان واقع است. روستایی با همین نام در ابتدای این جنگل قرار دارد.جاده ای آسفالته از میان آن می گذرد که انتهای آن شاهرود...

2910 نمایش
3.1
(از 17 رای)
جزییات بیشتر

جنگل شیرآباد یا پارک طبیعت شیرآباد در ۵۵ کیلومتری شرق گرگان، در حد فاصل شهرهای علی آباد کتول و آزادشهر و در جنوب روستای شیرآباد از توابع شهرستان خان به بین واقع شده است.

1420 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

پارک جنگلی کبودوال که در دل آن تنها آبشار خزه‌ای ایران قرار دارد در جنوب شرقی شهرستان علی‌آباد کتول واقع شده است.

6439 نمایش
2.7
(از 24 رای)
جزییات بیشتر

نام قدیم هزارپیچ در روزگاران گذشته سرو گله یا سوگله بوده که در چند دهه گذشته نام آن را به هزار پیچ تغییر داده‌اند. به هنگام رسیدن بر بالایِ ارتفاعات این تپه، دورنمایی زیبایی از شهر گرگان را خواهید دید...

3687 نمایش
2.6
(از 16 رای)
جزییات بیشتر

یکی از زیباترین تفرجگاه های شهرستان مینودشت استان گلستان جنگل تنگه چهل چای است. این جنگل مناسب برای بهره برداری مسافران نوروزی از این طبیعت است.

5205 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

پارک جنگلی دلند در 11 کیلومتری غرب آزاد شهر- علی‌آباد، شاهراه آسیایی تهران ـ مشهد و در شرق دلند واقع شده است.جنگلی دلند که یکی از پارک های ملی ایران نیز محسوب می شود دارای درختان میوه چون بلوط، پسته و...

2015 نمایش
2.8
(از 17 رای)
جزییات بیشتر

جنگل قرن آباد یکی از جاذبه های طبیعی استان گلستان است؛ برای رفتن به این جاذبه باید از روستای قرن آباد به راه بیفتید.این روستا دارای بنایی بسیار قدیمی است و احتمال می رود انتخاب کلمه ی قرن نیز به همین...

4616 نمایش
3
(از 10 رای)
جزییات بیشتر

یکی از جاذبه‌های دیدنی شهرستان گرگان، منطقه جنگلی ناهارخوران است. جنگل ناهارخوران در نزدیکی گرگان و در فاصله هشت کیلومتری آن قرار دارد و از تفرجگاه‌های محبوب این شهر به شمار می‌رود.

1506 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

پارک ملی یا جنگل گلستان منطقهٔ حفاظت شده‌ای در شرق استان گلستان و غرب استان خراسان شمالی است که قدیمی‌ترین پارک ملی ثبت شده در ایران به شمار می رود و پناهگاهی کم‌نظیر برای حیات‌وحش است.

3047 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه حفاظت شده لوه در در استان گلستان واقع است،وسعت این منطقه ۳۵۹۱ هکتار می باشد.بلوط، ممرز،خرمندي، انجيلي، زبان گنجشك، نمدار و... از ویژگی گیاهی این منطقه است.

2554 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقهٔ حفاظت‌شدهٔ جهان‌نما در جنوب شرقی شهرستان کردکوی در استان گلستان واقع است، این منطقه با مساحت حدود ۳۸ هزار هکتار، پس از پارک ملی گلستان وسیع‌ترین منطقه حفاظت‌شده این استان به شمار می‌رود.

3495 نمایش
2.6
(از 18 رای)
جزییات بیشتر

منطقه شکار ممنوع عزیزآباد در 24 كیلومتری شرق شهرستان كلاله واقع در شمال شرقی استان گلستان با وسعت 195330 هكتار است، مساحت آن در حدود ۱۷۰۰۰ هکتار است.

1124 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه حفاظت شده زاو بالا در مرز استان سمنان و استان گلستان و در جنوب شهر زاو بالا قرار دارد،اين منطقه جنگلي و كوهستاني در سال 1380 حفاظت شده اعلام شده.

4231 نمایش
3.1
(از 34 رای)
جزییات بیشتر

قازانقایه در دور ترین نقطه ناحیه شرقی استان گلستان، در بخش مراوه تپه، قرار دارد، از ناحیه شرقی با استان خراسان شمالی حدود 40 کیلومتر و نیز با ترکمنستان حدود 30 کیلومتر مرز مشترک دارد.

1764 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه شکار ممنوع صفویکم یکی از مکان های مناسب برای سکونت پرندگان مهاجر و بومی است، از جمله این پرندگان می توان به عقاب دریایی دم سفید و اردک سر سفید آفریقایی اشاره نمود.

2663 نمایش
3.1
(از 17 رای)
جزییات بیشتر

منطقه شکار ممنوع چلچلی از نواحی دیدنی در جنوب شرق شهرستان گرگان واقع شده و از جهت غربی با منطقه حفاظت شده جهان نما هم مرز است،این منطقه زیستگاه مناسبی برای مارال به شمار می آیند.

1699 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار جوزک یکی از جاذبه های طبیعی استان گلستان است که در سه کیلومتری جنوب شرق شهر رامیان، در استان گلستان و در میان جنگلی بکر قرار دارد و از آبشارهای زیبا و طبیعی استان و از جاذبه های گردشگری رامیان ا...

2472 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار آق سو در مرز استان های گلستان و خراسان شمالی واقع شده است.