0
از0 نظر

كشتی رافائل

  21
  نمایش

  كشتی رافائل، کشتی پر رمز و رازی است که در سواحل بوشهر قرار دارد. کشتی رافائل معروف به تایتانیک ایران است و به عنوان بزرگ‌ترین کشتی مسافربری ایران به حساب می‌آید. طول کشتی ۲۷۸ متر، پهنای آن حدود ۶۰ متر است. باتوجه به امکاناتی که این کشتی داشت، به آن لقب «شهرک تفریحی و تجملاتی» را دادند. از امکانات این کشتی تفریحی آن در گذشته، می‌توان به ۶ استخر مخصوص کودکان و بزرگسالان،سالن‌های سینما و تئاتر، تالارهای باشکوه، رستوران و... اشاره کرد.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات كشتی رافائل

  كشتی رافائل، کشتی پر رمز و رازی است که در سواحل بوشهر قرار دارد. کشتی رافائل معروف به تایتانیک ایران است و به عنوان بزرگ‌ترین کشتی مسافربری ایران به حساب می‌آید.

  تاریخچه كشتی رافائل

  از آن جایی که ایتالیایی‌ها بدهی‌هایی به ایران داشتند و نتوانسته بودند آنها را پس بدهند، دولت پهلوی، کشتی رافائل را در سال ۱۹۷۶ در ازای بدهی ایتالیایی‌ها گرفت. برخی هم می‌گویند این کشتی با ارزش ۹۰ میلیون دلار، با قیمت کمتری (دو میلیون دولار) به ایران فروخته شد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید طراحی کشتی رافائل و کشتی میکل آنژ در سال ۱۳۳۷ شمسی صورت گرفت.

  ویژگی‌ها كشتی رافائل

  طول کشتی ۲۷۸ متر، پهنای آن حدود ۶۰ متر است و در زمان ساخت گنجایش ۱۸۰۰ مسافر، ۱۸ آسانسور، حدود ۳۰ سالن برای برگزاری جشن‌ها، مهمانی‌ها و اجرای نمایش‌ها را داشت. باتوجه به امکاناتی که این کشتی داشت، به آن لقب «شهرک تفریحی و تجملاتی» را دادند.

  امکانات ویژه كشتی رافائل

  از امکانات این کشتی تفریحی آن در گذشته، می‌توان به ۶ استخر مخصوص کودکان و بزرگسالان، ۷۵۰ سوئیت بزرگ و کوچک با حمام‌های مرمرین ایتالیایی، سالن‌های سینما و تئاتر، زمین‌های ورزشی، استخر، هتل، تالارهای باشکوه، رستوران و... اشاره کرد.

  زمان مناسب بازدید كشتی رافائل

  اگر قصد دارید به بوشهر سفر کنید پیشنهاد می‌کنیم از اوایل اسفند تا اوایل اردیبهشت، از اوایل آبان تا آذر یا دی و بهمن به بوشهر بروید و از كشتی رافائل دیدن کنید.

  وسایل مورد نیاز كشتی رافائل

  هنگام بازدید از کشتی رافائل لباس مناسب فصل بپوشید و کارت بانکی، موبایل، پاوربانک و دوربین عکاسی همراه داشته باشید.

  سایر اطلاعات كشتی رافائل

  کشتی رافائل در عمق ۷ متری آب‌های خلیج‌فارس، در فاصله ۲ کیلومتری از نیروگاه اتمی بوشهر قرار دارد. 

  چه جوری برم ؟

  افزودن راهنمایی مسیر :

  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  مناسب برای کهنسالان
  محل استراحت
  مناسب برای کودکان
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده‌روی
  سختی مسیر
  آسان (راهپیمایی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.

  برچسب ها