City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

غار گلجيک زنجان

(104 رای)


غار گلجيک در 35 کيلومتري جنوب غربي شهرستان زنجان در ارتفاعات مشرف به روستاي حاج اَرش از توابع شهرستان زنجان واقع شده است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • غار گلجيک زنجان
 • غار گلجيک زنجان
 • غار گلجيک زنجان
 • غار گلجيک زنجان
غار گلجيک زنجان غار گلجيک زنجان غار گلجيک زنجان غار گلجيک زنجان مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • قیمت : رایگان
 • آدرس : زنجان، 35 کیلومتری جنوب غربی شهر زنجان، ارتفاعات مشرف به روستای حاج آرش

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»اگر قصد دارید به یک تجربه جدید دست بزنید و مقداری خطر کنید پیشنهادات تازه ای را برای شما کنار گذاشته ایم. به این شرط اینکه از تاریکی نترسید و قدرت مقابله با شرایط پیش بینی نشده را داشته باشید. غار نوردی از آن کارهایی است که دل شیر می خواهد. یک غار تاریک که خفاش ها از سقفش آویزان هستند برای یک مسافر تازه وارد حتما رعب انگیز خواهد بود و احتمالا تاریکی محض آن شما را به یاد ترسناک ترین فیلم های زندگیتان می اندازد! اما در غار گلجیک قزوین هیچ چیز شما را تهدید نمی کند و می توانید از غارنوردی خود لذت ببرید.

 • تاریخچه

  درون غار گلجیک آثاری از زندگی انسان‌های دوره «آشولین» تا «بردوستین»(به انگلیسی: Baradostian) متعلق به شانزده تا سی هزار سال پیش از میلاد کشف شده است. همچنین داخل غار، ابزار، ادوات، تیغه‌های سنگی و استخوان حیوانات شکاری به مقدار فراوان دیده می‌شود.
 • ویژگی ها

  غار گلجیک زنجان یکی از شش غار آهکی کشف شده در این استان است. از ویژگیهای این غار که احتمالا نظر شما را جلب خواهد کرد صخره های جنوبی غار است که از سنگ های مرمر سبز بسیار زیبایی تشکیل شده است. ابعاد غار گلجیک 700 متر در 100 متر و ارتفاع تقریبی آن 50 متر است و اگر علاقمند هستید مدتی را مهمان خفاشهای گلجیکی باشید حتما یک همراه آشنا به فنون غارنوردی را در کنار خود داشته باشید.
 • سیمای عمومی

  ظاهر این غار زیبا کاملا آهکی است. در ابتدای ورود، غار با ورودی خیلی تنگ وسخت گذر از شما پذیرایی می کند ولی داخل غار واقعا بزرگ و پر ارتفاع است؛ مخصوصا وجود سنگ های خیلی بزرگ درکف غار، جذابیت آن را دوچندان کرده است.
 • وسایل مورد نیاز

  این غار البته یک مزیت منحصر به فرد هم دارد؛ برای پیاده روی در گلجیک لازم نیست خودتان را با لباس های گرم و ضد آب بپوشانید چرا که این غار هوایی معتدل و کم رطوبت دارد. اصلا گلجیک به خاطر همین شرایط آب و هوایی معتدلش محل سکونت انسان های پیش از تاریخ بوده است!
 • سایر اطلاعات

  غار زیبای گلجیک در کوه زیبای تکه قایاسی که به ان کوه داش دیبی هم میگویند قرار دارد. آنچه که بیشتر از همه درخور بررسی، مطالعه و اهمیت است، آثار معماری موجود در داخل غار و محصور کردن فضاهای زیستی و تعیین حریم‌ها و مطرح بودن مالکیت در آن است, همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، صخره‌های جنوبی غار از سنگ‌های مرمر سبز بسیار ارزنده تشکیل گردیده که می‌تواند مورد بررسی و بهره‌برداری و استخراج قرار گیرد.
 • نقاط منفی

  در آذرماه سال ۱۳۹۳، خبرگزاری فارس گزارش داد که با آماده شدن بهره‌برداری معدنی این مجموعه باستانی در خطر نابودی قرار گرفت.
 • منبع

  دانشنامه ویکیپدیا - وب سایت جهانیها -
 • نظر بهار
  جمعه 07 خرداد 1395

  واقعا خارق العاده است غار گلجیک! ای کاش قدر سرمایه های طبیعی ممکلتمون رو بیشتر بدونیمتگ ها