ايلام

استان ایلام با مساحت ۲۰٬۱۳۳ کیلومتر مربع، از نظر وسعت بیست و دومین استان کشور است. این استان از غرب به کشور عراق، از جنوب به خوزستان، از شرق به لرستان و از شمال به کرمانشاه محدود می‌شود. استان ایلام به همراه استان خوزستان دارای طولانی‌ترین مرز بین‌المللی با کشور عراق هستند.

از کجا بخریم

مشاهده همه
مرکز خرید رازان ایلام از جمله مراکز خرید مشهور این شهر است که در آن می توانید انواع لباس و پوشاک، کیف و کشف و کالاهای مورد نیاز خودتون رو تهیه کنید.
پاساژ ارغوان ازدیگر مراکز خرید ایلام است که در خیابان فردوسی و در نزدیکی میدان بهمن ایلام قرار گرفته است.
خیابان فردوسی از جمله خیابان‌های شلوغ و پرتردد است که در هر گوشه از آن یک مرکز خرید به چشم می‌خورد. این بازار از جمله مراکز خرید لوکس و البته شلوغ ایلام به حساب می‌آید.
مرکز خرید کیان نور زاگرس از دیگر پاساژهای معروف ایلام است که در تقاطع خیابان نوروزآباد با خیابان اشرفی اصفهانی این شهر قرار گرفته است.
مراکز خرید متعددی در استان ایلام وجود دارد که بازارچه مرزی مهران یکی از آن‌ها است. این بازارچه ۱۴ هکتار وسعت دارد. بازارچه مهران در نقطه صفر مرزی بهرام آباد قرار گرفته و سال ۸۲ راه‌اندازی شده است.

پربازدید‌ترین‌ها

آبشار هفت آسیاب از مناطق طبیعی دیدنی دره شهر و از جمله جاذبه های گردشگری بكر ایلام است که به عنوان یكی از جلوه‌های طبیعی و دیدنی استان ایلام شناخته می شود.
پشته لارت (لرگ) یکی از جاذبه های استان ایلام است. این منطقه در روستای آبهر پایین شهرستان بدره استان ایلام قرار دارد.قدمت آن به دوران ساسانیان باز می گردد.
تنگ وویله دهلران، از جمله جاذبه های گردشگری استان لرستان است که دربین دو رودخانه در دامنه کوه های تخت پیران و تخت نیله در شمال شرقی زرین آباد قرار دارد.
منطقه بیابانی ابو غویر که به کویر ابو غویر شهرت دارد در جنوبی ترین قسمت استان ایلام و در نزدیکی مرز استانی خوزستان و کشور عراق قرار دارد.این منطقه در غرب روستایی به همین نام واقع شده است.

نقشه‌گردی ايلام