اردبيل تاریخ‌گردی اردبيل

نمایش روی نقشه

موزهٔ چینی‌خانه اردبیل در داخل مجموعه آرامگاه شیخ صفی‌الدین اردبیلی و در تالاری به نام چینی خانه که ۱۲۵۶ محفظه دارد، دایر شده است که از این تعداد هم اکنون ۱۰۰ قطعه اشیا و ظروف چینی مربوط به دوران صفوی...

2685 نمایش
3.2
(از 16 رای)
جزییات بیشتر

این موزه واقع شده در قسمت شرقی دریاچه شورابیل است، که در آن می‌توان ۸۵ گونه از پرندگان، ۱۷ گونه از پستانداران، ۲۰ گونه از ماهی ها و ۱۲ گونه از خزنده و دوزیست ها و دیگر نمونه ها از حشرات و گونه های گیا...

2780 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

این موزه در سال 87 در مساحتی بالغ بر هزار و 700 متر مربع در دو طبقه و در بافت تاریخی و مجموعه جهانی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی تجهیز و راه اندازی شده است.

4505 نمایش
2.8
(از 24 رای)
جزییات بیشتر

موزه صنایع دستی اردبیل در محل حمام شیخ در محله عالی‌قاپو اردبیل واقع‌شده است. حمام حاج شیخ بنایی متعلق به عهد صفوی است که قریب به سه قرن از ساخت آن می گذرد.

1468 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

موزه نمین واقع در خانه صارم السلطنه بوده و در آن آثار تاریخی، باستانشناسی، مردم شناسی و... شهر نمین به نمایش گذاشته شده است.

2878 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

میدان عالی قاپوی اردبیل حمامی به نام حمام آقانقی در دوره پیش از صفویه و نیمه دوم قرن هفتم هجری قمری داشت که امروز به موزه مردم شناسی تبدیل شده است.

2808 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

موزه باستان‌شناسی خلخال هم اکنون در محل بنای حمام تاریخی نصر خلخال قرار دارد.این موزه در سال ۱۳۸۲ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

3019 نمایش
3
(از 23 رای)
جزییات بیشتر

موزه باستان شناسی مشكین شهر از جمله اماکنی است که همه ساله پذیرای بسیاری از گردشگران است. در خود حدود ۶۰۰ اثر تاریخی مربوط به ادوار مختلف تاریخی را جای داده است.

3144 نمایش
2.8
(از 14 رای)
جزییات بیشتر

در کوچه ای به نام ارمنستان گازران یا اونچو میدان، کلیسای متروکه ای وجود دارد این کلیسا که کمتر از دو قرن قدمت دارد تا سال 1944 میلادی فعال بوده و آخرین مراسم مذهبی و نماز جماعت در سال 1944 میلادی توسط...

4082 نمایش
2.8
(از 13 رای)
جزییات بیشتر

تالار حکمت باقیمانده تالار خانه قدیمی اربابی واقع در کوچه اربایه که سال ها پیش به اداره آموزش و پرورش اردبیل واگذار شده و اکنون بنای یک مدرسه است.

3125 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

بنای امروزی بازار اردبیل در برخی از قسمت‌ها متعلق به دوره صفوی است که بعضی از سراها و تیمچه‌ها و راسته‌ها در ادوار بعد از آن مرمت و احیا شده‌است.

5022 نمایش
3
(از 19 رای)
جزییات بیشتر

کاروانسرای قانلی بولاغ در جنوب شرقی روستای مرزی قانلی بولاغ (سرباز وطن) و در بخش ارشق شهرستان مشکین شهر واقع است.این اثر با شماره 1009016 در فهرست ملی آثار کشور به ثبت رسیده است.

2327 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

تپه نادری از آثار باستانی و تاریخی شهرستان پارس آباد در بخش اصلاندوز است و در جنوب غربی شهر اصلاندوز در ملتقای رود ارس و دره رود قرار دارد. تپه نادری در تاریخ ۱ فروردین ۱۳۴۷ با شمارهٔ ثبت ۷۹۶ به‌عنوان...

1070 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

محوطه شهریری و مکتب اوشاقلاری یک محوطه باستانی در شهرستان مشگین شهر از شهرهای استان اردبیل ایران است.

439 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

تپه ایلانلی داغ در شهرستان مشكین شهر، بخش مرکزی، دھستان دشت، روستای قره باغلار قرار دارد.اين تپه مربوط به اوايل هزاره اول قبل ميلاد است.

1230 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

تپه آناهیتا در قسمت غربی شهر سرعین استان اردبیل قرار دارد و هرساله مورد توجه گردشگران بوده است. تپه باستانی آناهیتا که طی سالیان گذشته از آن به نامهای آناهیتا، سارقین و زرتشت یاد شده به شماره 1976 به...

196 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

گورستان خانقاه گیلوان در روستای گیلوان از توابع بخش شاهرود شهرستان خلخال در استان اردبیل واقع شده‌است.این اثر با شمارهٔ ثبت ۲۰۴۲۱ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

723 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

خانه سید هاشم ابراهیمی در میدان سرچشمه اردبیل واقع شده است.این اثر در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۷۹ با شمارهٔ ثبت ۳۰۴۱ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

2931 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

خانه تاریخی ارشادی در محله اوچدکان شهر اردبیل واقع شده و از بدو احداث دارای كاربری مسكونی بوده است.. این اثر به شماره 6686به ثبت رسیده است.

5403 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

خانه زیبای تاریخی رضازاده در محله اوچدكان (یكی از محلات ششگانه اردبیل) واقع شده است..اين اثر در تاریخ ۱۱ بهمن ۱۳۷۸ به ثبت ملي رسيده است.

11760 نمایش
2.7
(از 33 رای)
جزییات بیشتر

خانه تاریخی وکیلی یا وکیل‌ الرعایا یکی از یادگارهای دوران قاجار است که در محله طوی شهر اردبیل واقع شده و بخشی از آن تخریب شده است.

4392 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

خانه میرفتاحی در حاشیه شرقی شهر اردبیل در محله تازه‌میدان واقع شده است. این اثر در تاریخ ۱۰ دی ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۶۶۸۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

3050 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

خانه تاریخی مجلل و باشکوه صادقى در محله اوچدکان اردبیل واقع شده است.

3466 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

خانه آصف متعلق به خانواده آصف است و در چهارراه امام خمینی شهر اردبیل قرار دارد.اين بنا در تاریخ ۱۳۸۳/۰۷/۲۵ به شماره ثبت 11192 در مجموعه آثار تاریخی ایران ثبت شده است.

3060 نمایش
3.2
(از 23 رای)
جزییات بیشتر

خانه خادم باشی از خانه های قاجاریه در محله اوچدکان اردبیل است.این اثر در تاریخ ۲۵ مهر ۱۳۸۳ با شمارهٔ ثبت ۱۱۱۹۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

2353 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

خانه خلیل‌زاده در میدان عالی قاپو اردبیل روبروی مسجد منصوریه واقع شده است.این اثر در تاریخ ۱ مهر ۱۳۸۲ با شمارهٔ ثبت ۱۰۳۴۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

2768 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

خانه مناف زاده از یادگارهای دوره اول پهلوی است که در میدان سرچشمه شهرستان اردبیل واقع شده است.

2553 نمایش
2.9
(از 25 رای)
جزییات بیشتر

خانه مبشری یکی از مجموعه بناهای سه گانه (خانه مبشری، خانه خادم باشی، خانه صادقی) است که در بافت قدیم اردبیل، محله اوچدکان قرار گرفته است.

5728 نمایش
3.2
(از 24 رای)
جزییات بیشتر

خانه مرحوم آیت الله مروج در خیابان سی متری نرسیده به محله ارمنستان واقع شده است.

2646 نمایش
3.3
(از 17 رای)
جزییات بیشتر

بنا و خانه تاریخی شریعت در محله اوچدکان یکی از محلات شش گانه قدیمی اردبیل قرار گرفته است.این اثر در تاریخ ۲۵ مهر ۱۳۸۳ با شمارهٔ ثبت ۱۱۱۹۳ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.