اردبيل

اکثر ساکنان استان اردِبیل را آذربایجانی‌ها تشکیل می‌دهند که به زبان ترکی آذربایجانی سخن می‌گویند. تالش‌ها دیگر ساکنان استان اردبیل که در اکثر روستاهای عنبران نمین هستند که به زبان تالشی سخن می‌گویند. در بخش‌هایی از شهرستان خلخال (در جنوب استان) تات‌ها سکونت دارند و زبان تاتی رایج است طی پژوهشی که ب...

از کجا بخریم

مشاهده همه
مجتمع تجاری تفریحی شورا سنتر یک مرکز خرید جامع و کامل و بسیار بزرگ در اردبیل میباشد. کلیه وسایل مورد نیاز برای عموم را دارا میباشد و دارای برند های معروف هم در مجتمع خودشان هستند.
در کنار گمرک بیله سوار و درست در نقطه صفر مرزی بازارچه بزرگی با بیش از سیصد غرفه فروش قرار دارد که با نام بازارچه مرزی بیله سوار شناخته می شود.
پاساژ صدف اردبیل یکی از مراکز خرید این شهر ویژه کالاهای دیجیتالی و الکترونیکی است که در آن می توانید انواع موبایل، رایانه و تجهیزات جانبی را پیدا کنید.

پربازدید‌ترین‌ها

خانه زیبای تاریخی رضازاده در محله اوچدكان (یكی از محلات ششگانه اردبیل) واقع شده است..اين اثر در تاریخ ۱۱ بهمن ۱۳۷۸ به ثبت ملي رسيده است.
بقعه متبرکه پیر زمان (ع) یکی از ساده ترین زیارتگاههای استان اردبیل مي باشد در داخل اين مقبره سه قبر كه گفته مي شود متعلق به سه خواهر است موجود مي باشد.
آبشار گرگر سبلان در حدود ۱۲ متر ارتفاع و ۲۰۰ مترمربع محوطه گردشگاهى دارد و در دامنه شمالى کوه سبلان واقع شده است.چشمه اي بسيار پرآب كه از لابلاي سنگ مرتفعي با فشار بيرون مي آيد.
تالاب فصلی نوشار در 35 کیلومتری جنوب شرقی اردبیل و در فاصله 4 کیلومتری جنوب غربی روستای نوشهر (نوشار) واقع شده است.بهترين زمان براي بازديد از اين جاذبه فصل بهار و تابستان مي باشد.

نقشه‌گردی اردبيل