اصفهان گردشگری مذهبی اصفهان

نمایش روی نقشه

مسجد امام اصفهان یا مسجد شاه که به مسجد جامع عباسی نیز شهرت دارد یکی از مساجد دیدنی و تاریخی میدان نقش جهان اصفهان است که در طی دوران صفوی ساخته شده است.

977 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مسجد جامع اصفهان از مهم‌ترین ابنیه مذهبی ایران است و یکی از جاذبه های توریستی شاخص اصفهان به شمار می رود. این مسجد در سال 2012 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

632 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مسجدشیخ لطف‌ الله اصفهان از شاهکارهای معماری و کاشیکاری قرن یازدهم است و به فرمان شاه عباس اول بنا شده است.این بنا در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

1841 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

بنای مسجد و مدرسه آقابزرگ یكی از باشكوهترین و زیباترین مساجد دوره قاجار در ایران به شمار می آید.این جاذبه در سال 1330 خورشیدی در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

2043 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مسجد جامع گلپایگان از مساجد مهم تاریخی دوران سلجوقی و همچنین یکی از مساجد بزرگ ایران زمین است. این مسجد در سال 1312 به شماره 191 در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

344 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

امامزاده ابراهیم بطحانی در استان اصفهان قرار دارد نام ديگر اين امامزاده ،امازاده ماستی مي باشد بدین خاطر که زوار اعتقاد دارند با پخش نان و ماست در بین زائران، حاجت‌روا می‌‌شوند.

1427 نمایش
3.2
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

امامزاده شاه زین العابدین در ۱ کیلومتری شرق ورزنه مدفون شده است.اين امامزاده قدمتي ٦٠٠ سال دارد.آرامگاه امام زاده زین العابدین (ع) از نوادگان امام موسی کاظم (ع) است.

2200 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

امامزاده اسماعيل از بناهاي متبركه و تاريخي اصفهان است.ساختمان اصلی بنا مربوط به دوران باستان و قبل از اسلام است،مناره و قسمتی از ساختمان کنونی متعلق به دوران سلجوقی است.

2383 نمایش
3.7
(از 7 رای)
جزییات بیشتر

امامزاده جعفر در استان اصفهان قرار دارد. این بنا در شمار بناهای زیبایی آغاز سده هشتم هجری است و آرامگاه جعفر بن مرتضی از مشاهیر آن دوره است.

2886 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

امامزاده سيد احمد در استان اصفهان قرار دارد.اين شخص نسبت خيلي دوري با امام باقر (ع) دارد.ساختمان اين امامزاده مربوط به دوره ي صفويه مي باشد.

828 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مقبره پیر بکران مربوط به دوره ایلخانان است. این اثر در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۱۰ با شمارهٔ ثبت ۱۰۱ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

777 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

بقعه هارون ولايت يكي از جاذبه هاي استان اصفهان مي باشد. این اثر در تاریخ ۲۲ آذر ۱۳۱۳ با شمارهٔ ثبت ۲۲۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

1268 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

نقشه گردشگری مذهبی اصفهان

گردشگری مذهبی اصفهان