مرکزی طبیعت‌گردی مرکزی

نمایش روی نقشه

غار هیزج در استان مرکزی، در 100 کیلومتری شمال شرقی شهر همدان، 128 کیلومتری شهر ساوه، و در کنار روستای هیزج است.

3430 نمایش
3
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

چاه باباگرگر و یا غار بابا گرگر یکی از جاذبه های طبیعی استان مرکزی است که در 107 کیلومتری شمال شرقی شهر همدان، 116 کیلومتری ساوه و در مجاورت روستای ستَق استان مرکزی قرار دارد.

3810 نمایش
3.4
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

غار کیخسرو شازند از جاذبه هاي طبيعي استان مركزي مي باشد. غار شاه کیخسرو با دهانه ای نه چندان بزرگ بر فراز قله ای در ارتفاع 2890 متری از سطح دریا قرار دارد.

2794 نمایش
2.5
(از 6 رای)
جزییات بیشتر

غار عین هو یکی از غارهای استان مرکزی است که در رشته کوه‌های سفیدخانی در روبروی روستای رباط شهرستان اراک و غرب شهرستان خمین قرار دارد.

1303 نمایش
3.2
(از 9 رای)
جزییات بیشتر

غارهای انجدان اراک در ۴۰ کیلومتری شرق اراک، در اطراف روستای انجدان واقع شده‌اند و در کنار جاذبه‌های تاریخی و طبیعی این روستا جلوه‌ای خاص دارند.

1948 نمایش
1
(از 1 رای)
جزییات بیشتر

غار آقداش در کوه های شمالی روستای آقداش از دهستان کوهپایه بخش نوبران شهرستان ساوه قرار دارد. این غار دارای آثار و نقوشی از سکونت انسان در عصر کشاورزی است.راه دسترسی تا روستا مناسب وتا غار صعب العبور ا...

1358 نمایش
3.4
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

غار کهک به دليل برخورداری از غارسنگ‌های عجیب، پرتگاه‌های فراوان، آبشارسنگ‌های بلند و چکیده‌های رنگارنگ و عظیم‌الجثه، یکی از منحصربه‌فردترین غارهای ایران به شمار مي رود.

1469 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

غار چال نخجیر در هشت كیلومتری شرق دلیجان و در نزدیكی روستای نراق قرار دارد؛اين غار در سال ۱۳۶۷ در اثر وقوع یک انفجار در نزدیکی دهانه‌ی آن کشف شد.

1156 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه شکار ممنوع خرقان در شمال شهرستان زرندیه تا جنوب بخش نوبران ساوه را در بر گرفته است. وجود زیستگاههای حساس، ارزشمند و گونه های نادر گیاهی علت این ممنوعیت شكار در این منطقه است.

1067 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

پناهگاه حیات‌ وحش راسوند مرکزی منطقه راسوند در جنوب غربی استان مرکزی وغرب اراک وجنوب شهر شازند واقع شده وفاصله آن از شهر اراک ۳۲کیلومتر است .نزدیکترین محل شناخته شده به این منطقه شهر شازند است که در...

2047 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه حفاظت شده الوند يكي از جاذبه هاي استان مركزي مي باشد كه داراي پوشش گياهي متنوع و گونه هاي مهم جانوري مي باشد.

1489 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

جاسب منطقه ای کوهستانی در منتهی الیه جنوب شرق استان مرکزی و در شمال نراق از توابع شهرستان دلیجان واقع شده است؛ سیمای طبیعی منطقه جاسب متشکل از کوههای خشک صخره ای ، دره ها ، تپه ها ، کوههای استپی تا دش...

909 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار گزصاف سربند یکی از آبشارهای استان مرکزی است که با واقع شدن در جاده سد کمال صالح به یکی از آبشارهای فصلی این استان تبدیل شده است.

2921 نمایش
1.8
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

آبشار مزرعه واقع در شمال غرب شهرستان اراک، در جاده اراک-سه راهی خنداب قرار دارد که با قرار گرفتن میان دو دره، منظره ای زیبا را ایجاد کرده است.

6695 نمایش
2.9
(از 6 رای)
جزییات بیشتر

آبشار هندس یکی از جاذبه های طبیعتگردی استان مرکزی و جنوب ساوه است که محصور شده در تنگنای دره ای کوهستانی است. این آبشار کوچک 15 متری در فصل بهار و به ویژه فروردین ماه پر از آب و زیبایی است.

31211 نمایش
3
(از 6 رای)
جزییات بیشتر

آبشار آقچه قلعه از مناطق دیدنی و جذاب استان مرکزی است که در مسیر رودخانه قره چای و در روستای آقچه قلعه شهرستان ساوه واقع شده است.

5077 نمایش
3.3
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

آبشار قطره باران یا آبشار کوه باران از مناطق دیدنی شهرستان تفرش و یکی از جاذبه های طبیعی زیبای استان مرکزی به شمار می رود که که در دهستان بازرجان در نزدیکی روستای کوریان (کریان) و در 30 کیلومتری شما...

1391 نمایش
2.5
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

آبشار چناقچی در انتهای روستایی به همین نام قرار دارد که كه منظره‌ای بدیع و كم نظیر را به وجود آورده است و هر ساله به ویژه در فصل بهار گردشگران بسیاری را به این منطقه جذب می‌كند.

4364 نمایش
4
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

آبشار گیسو نراق از جمله جاذبه های طبیعی استان مرکزی است که در پنج کیلومتری شمال غربی شهر کوچک نراق قرار دارد. این آبشار فصلی که به نام آبشار دره آبشتا هم نامیده می شود.

2044 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

روستای هزاوه اراک یکی از روستاهای شهرستان اراک در استان مرکزی ایران است. این روستا در ۱۸ کیلومتری غرب اراک و ۲۵ کیلومتری فرمهین قرار دارد.

1424 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

دره گردو اراک از جمله جاذبه های طبیعی زیبای اراک و استان مرکزی و همینطور یک منطقه نمونه گردشگری است که در نزدیکی کوه سرخه قرار دارد.

3492 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

دریاچه سد پانزده خرداد، در استان مرکزی واقع بوده و آب مورد نیاز شهرستان های دلیجان و محلات وتوابع آنها و همچنین بخشی از آب شهر قم را تامین می کند.

4243 نمایش
3.1
(از 20 رای)
جزییات بیشتر

تالاب عمارت در بخش کزاز ، کنار روستای عمارت و نزدیک روستای هفته از توابع سربند در استان مرکزی است . این دریاچه یا چشمه بسیار بزرگ در ثبیت آب رودخانه چرا جنبه حیاتی داشته و گذشته از زیبایی های چشمگیر ط...

3165 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

تالاب یا دریاچه نمک میقان از جاذبه های طبیعی استان مركزی به شمار می رود. این تالاب به عنوان بزرگترین منبع سولفات سدیم کشور شناخته می شود. همچنین، تالاب میقان دارای پیشینه ای دو هزار ساله است.

441 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

چشمه چپقلی اراک در دامنه شمالی ارتفاعات باغ بر آفتاب در جنوب سه راهی (اراک،ملایر،شازند) قرار گرفته و به اعتقاد مردم آب این چشمه برای دفع سنگ کلیه مؤثر است.

1754 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

دو چشمه فضل علی و چمن دره از جمله جاذبه های طبیعی استان مرکزی محسوب می شوند که در دره بید واقع شده اند و در آن درختان سرسبز بلند گردو و بادام سر به آسمان دارد.

402 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

چشمه گراو در فاصله 5 کیلومتری شهرستان تفرش بین دو روستای کبوران وطرلان واقع گردیده است؛ آب این چشمه معدنی و دارای خواص درمانی است.

411 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کویر میقان یکی از جاذبه های طبیعی استان مرکزی به شمار می رود که ۱۲۰ کیلومترمربع وسعت دارد و در شمال شرقی اراک واقع اشده است.

1524 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

چشمه آب گرم محلات يكي از جاذبه هاي استان مركزي مي باشد. گرمای آب چشمه متناسب با سرعت بالا آمدن گاهی به ۱۰۰ درجه سانتیگراد هم می‌رسد.

845 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

نقشه طبیعت‌گردی مرکزی

طبیعت‌گردی مرکزی