مرکزی

استان مرکزی با مساحتی حدود ۲۹٬۱۲۷ کیلومتر مربع و به مرکزیت شهر اراک، به‌ عنوان پایتخت صنعتی ایران شناخته می‌شود. این استان از شمال به البرز، از شمال غرب به قزوین، از غرب به همدان، از شمال شرق به تهران، از جنوب غرب به لرستان، از جنوب شرق به اصفهان و از شرق به قم محدود است.

از کجا بخریم

مشاهده همه
مجموعه تاریخی بازار اراک يكي از جاذبه هاي استان مركزي مي باشد.اين اثر در تاریخ ۱۰ آبان ۱۳۵۵ با شمارهٔ ثبت ۱۲۸۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است.
پاساژ عراقچی یکی از مجتمع های تجاری اراک به شمار می رود که در محدوده محله سلطان آباد این شهر قرار دارد.
مرکز خرید اسلامی یکی از پاساژهای معروف و قدیمی اراک در محدوده باغ ملی است که در آن مغازه های مختلفی برای خرید کالاهای مورد نیاز شما وجود دارد.
مجتمع تجاری صدف یکی دیگر از پاساژهای معروف واقع در خیابان مخابرات اراک است که در آن می توانید انواع کالاهای مورد نیاز خود را پیدا کنید.

پربازدید‌ترین‌ها

آبشار هندس یکی از جاذبه های طبیعتگردی استان مرکزی و جنوب ساوه است که محصور شده در تنگنای دره ای کوهستانی است. این آبشار کوچک 15 متری در فصل بهار و به ویژه فروردین ماه پر از آب و زیبایی است.
بنای امامزادگان عبدا... و آمنه خاتون اراک در محله عباس‌آباد اراک و در حاشیه خیابان شهید بهشتی قرار گرفته و زیارتگاه عموم است.
آبشار مزرعه واقع در شمال غرب شهرستان اراک، در جاده اراک-سه راهی خنداب قرار دارد که با قرار گرفتن میان دو دره، منظره ای زیبا را ایجاد کرده است.
باغ وحش اراک با دارا بودن بیش از 44 گونه جانواری به عنوان یکی از جاذبه های توریستی و تفریحی این کلانشهر به شمار می رود. در باغ وحش اراک حدود 490 قفس نگهداری حیوانات وجود دارد و جانواران مختلفی از گونه...

نقشه‌گردی مرکزی