البرز گردشگری مذهبی البرز

نمایش روی نقشه

امامزاده ابراهیم (ع) در درون غاری مشرف به روستای سپهسالار واقع شده است و اهالی این روستا از این کوه به نام کوه سرخ یاد می کنند.

6598 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

امامزدگان هارون و هاشم يكي از جاذبه هاي استان البرز مي باشد. وجود دو اصله درخت کهنسال در محوطه آستانه امامزادگان هارون و هاشم (ع) حکایت از قدمت آن دارد.

11428 نمایش
1.9
(از 39 رای)
جزییات بیشتر

یکی از بقاع متبرکه مشهور شهرستان کرج بقعه متبرکه امامزاده طاهر (ع) از نوادگان امام زین العابدین (ع) است.بقعه این امامزاده مربوط به دوران صفوی است.

1089 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

امامزاده زید و رحمان اشتهارد یکی از جاذبه های مذهبی استان البرز به شمار می ره که به خاطر دارا بودن سه گنبد رفیع به امامزاده سه گنبدان هم معروف است.

796 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

در فاصله 10 کیلومتری شرق اشتهارد و کنار جاده آسفالته کرج – اشتهارد ، در زمین های کوشک آباد، بنای آرامگاهی مجللی بر پاست که به امامزاده سلیمان معروف است.

419 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

در میدان امام خمینی شهر اشتهارد در میان فضایی وسیع ، بنایی رفیع با گنبدی بلند و کاشیکاری شده وجود دارد که آرامگاه دو بانوی بزرگوار از نوادگان امام موسی کاظم (ع) است.

1032 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

بقعه امامزاده حسین (ع) که از نوادگان امام موسی کاظم (ع) است، در روستای گوراب (جور آب ) واقع شده و زائرین این امامزاده از تهران و کرج به این زیارتگاه مشرّف می شوند.

1313 نمایش
3.3
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

بقعه امامزاده حسن (ع) کرج که از نوادگان امام موسی کاظم (ع) است، نزدیک کاخ سلیمانیه در سمت شرق بلوار امامزاده حسن (ع) قرار دارد.

3100 نمایش
3.4
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

بنای تاریخی امامزاده جعفر (ع) در جنوب شهر هشتگرد قرار دارد. این امامزاده نیز مانند دیگر بناهای آرامگاهی ، ایوانی رو به شمال دارد و اطراف آن دارای طاق نماهایی است.

1872 نمایش
3.6
(از 5 رای)
جزییات بیشتر

امامزاده سلیمان (ع) روستای خور در استان البرز واقع شده و بر روی تپه ای در وسط روستای خور قرار دارد. قبرهای قدیمی روی این تپه نشان دهنده وجود قبرستان قدیمی روستا در این مکان است.

1428 نمایش
3
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

در روستای ورده ساوجبلاغ در محدوده استان البرز، بقعه هرمی شکلی متعلق به دوره ایلخانی است که بنای امامزادگان هادی و علی نقی (ع) است .

11966 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

این بقعه در فاصله دو روستای تنکمان و کریم آباد واقع شده است. وجود درختان کهنسال پیرامون این بقعه ، فضای زیبائی را ایجاد کرده است.

1395 نمایش
3
(از 6 رای)
جزییات بیشتر

بنای امامزاده ابوالحسن نظرآباد در روستای مسکین آباد واقع در شهرستان نظرآباد قرار دارد. این اثر در تاریخ ۵ دی ۱۳۷۵ با شمارهٔ ثبت ۱۷۹۱ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است

1429 نمایش
3
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

امروزه امامزاده چهل دختر (ع) یکی از بناهای آرامگاهی ارزشمند تاریخی ، فرهنگی منطقه نظرآباد به شمار رفته و روزانه تعداد زیادی زائر را به سوی خود جلب می کند.

4627 نمایش
3.6
(از 5 رای)
جزییات بیشتر

بنای امامزاده هارون (ع) در روستای جوستان بخش بالا طالقان واقع شده است . یکی از بناهای تاریخی و مذهبی استان البرز به شمار می رود.

4587 نمایش
2.9
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

در روستای سنقر آباد واقع در بخش چهارباغ استان البرز، بنای بسیار زیبایی وجود دارد که به نام بقعه بی بی سکینه سنقر آباد مشهود است و در دوره صفویه احداث شده است.

2127 نمایش
2.6
(از 9 رای)
جزییات بیشتر

در شمال غربی روستای خور از بخش مرکزی ساوجبلاغ منطقه ای به نام بر چشمه است که در دامنه کوه آن می توانید چشمه ، کوره آهک پزی قدیمی و بقعه ای متعلق به دوره ایلخانی را مشاهده کنید این بقعه را زبیده خاتون...

1731 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مقبره پیر وشته یا پیر نمیر در روستای وشته استان البرز قرار دارد و از آثار معماری دوره اسلامی است و مربوط به قرن 7 و 8 ه.ق به شمار می رود.

2186 نمایش
3.2
(از 5 رای)
جزییات بیشتر

نقشه گردشگری مذهبی البرز

گردشگری مذهبی البرز