بوشهر

استان بوشهر به مساحت ۲۲۷۴۳ کیلومتر مربع در حاشیه خلیج فارس قرار دارد. مرکز این استان، بندر بوشهر است که از دو بخش جلگه‌ای وکوهستانی تشکیل شده و جانوران آن به دو قسمت خشکی‌زیست و دریا‌زیست تقسیم می‌شوند. آب ‌و هوای این منطقه گرم و خشک و در نوار ساحلی شرجی است.

از کجا بخریم

مشاهده همه
پاساژ لیان بوشهر از جمله مراکز خرید در این شهر بندری است که می توانید کالاهای مختلف مورد نیاز خود را در آن پیدا کنید. پاساژ لیان در نزدیکی میدان معلم و در مجاورت چند مرکز خرید از جمله پاساژ آزادگان و...
مرکز خرید زیتون بوشهر از مراکز خرید معروف بندر بوشهر به شمار می رود که در محدوده خیابان مطهری بوشهر قرار دارد و در طبقات مختلف آن می توانید کالاهای مورد نیازتان را پیدا کنید.
بازار سیف یکی از معروفترین بازارهای بندر گناوه به شمار می رود که سالانه گردشگران زیادی برای خرید و حتی تفریح به این بازار سر می زنند.
بازار صفا بوشهر یکی دیگر از بازار های قدیمی و البته دیدنی بندر بوشهر است که در آن می توانید انواع مواد غذایی، اقلام خوراکی و کالاهای مورد نیازتان را با قیمتی مناسب پیدا کنید.
مرکز خرید آزادی بوشهر یکی از پاساژهای معروف این شهر است که در خیابان شهدا بوشهر قرار دارد و می توانید کالاهای مختلف مورد نیازتان را از مغازه های آن خریداری کنید.
بازار ماهی فروشان بوشهر در سال ۱۳۴۵ خورشیدی ساخته شده است بازارچه قدیمی عرضه ماهی و میگوی شهر بوشهر از قطب های تولید و پرورش آبزیان می باشد که در خیابان شهداء، بازار روز واقع شده است.
بازار قدیم بوشهر یکی از مراکز خرید معروف و البته تاریخی بندر بوشهر است که قدمت آن به دوره قاجار می رسد. بازار قدیم بوشهر یکی از زیباترین و پر رفت و آمدترین قسمت داد و ستد و خرید و فروش اجناس مختلف بود...
ناکوکالا یکی از فروشگاه های اینترنتی بندرگناوه به شمار می رود که چند سالی است رونق خوبی گرفته است.
بازار سیراف در بلوار خلیج فارس شهرستان کنگان قرار دارد و از مغازه‌های کوچک و بزرگ که به صورت ردیفی در کنار هم هستند، تشکیل شده است. اگر سراغ قدیمی‌ترین بازارهای جنوب ایران را می‌گیرید، باید به بازار س...

پربازدید‌ترین‌ها

پلاژ بانوان بوشهر یکی از مراکز تفریحی ویژه بانوان در بندربوشهر است که پس از چند بار تعطیلی و بازگشایی مجدد، در اختیار دختران و بانوان قرار گرفته است.
مجموعه آبی تفریحی نمایشگاه بین المللی بوشهر یکی از مجتمع های تفریحی این شهر ساحلی به شمار می رود که با ظرفیت 120 نفر ساخته شده است.
آرامگاه امامزاده سلیمان بن علی» مشهور به «شاهزاده سلیمان» در استان بوشهر قرار دارد. سلیمان بن علی از فرزندان چهارمین امام شیعیان، یعنی حضرت زین العابدین (ع) است.
امامزاده حسن (علیه السلام) فرزند عبدالله است که با هفت واسطه به امام هفتم حضرت موسی بن جعفرصادق (علیه السلام) می رسد و به گفته افراد محل، ایشان از همراهان حضرت امام رضا (علیه السلام) هستند.

نقشه‌گردی بوشهر