آذربايجان شرقی تاریخ‌گردی آذربايجان شرقی

نمایش روی نقشه

موزه باستان شناسی خداآفرین دربرگیرنده آثار مكشوفه از منطقه خداآفرین هست و آثار به نمایش در آمده در این موزه به سه گروه سفال ، مفرغ و زیورآلات بوده است.. این موزه که در ساختمان سابق شهرداری قرار گرفته،...

1146 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

موزه صفوی بناب یکی از موزه های استان آذربایجان شرقی هست که آثار مربوط به دوره صفویه را به نمایش می گذارد.این اثر در تاریخ ۱۰ مهر ۱۳۸۰ با شمارهٔ ثبت ۳۹۶۹ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است...

670 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

موزه هدایای خامنه یکی از موزه های کوچک استان آذربایجان شرقی است که در محل حمام قدیمی و تاریخی خامنه ایجاد شده است.

868 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

موزه عصر آهن تبریز یکی از موزه های دیدنی آذربایجان شرقی است که در شمال مسجد کبود تبریز قرار دارد و آثار مختلف از عصر آهن را در معرض دید شما قرار می دهد.

270 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

موزه مردم شناسي عشاير آذربايجان به عنوان اولين موزه عشايري کشور است كه در ساختمان قديمي حمام جلال سراب با مساحتي حدود 700 متر مربع در داخل شهر بنا شده است.

556 نمایش
2
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

موزه قاجار تبریز یکی از موزه های دیدنی آذربایجان است که در محل عمارت امیرنظام گروسی قرار دارد.موزهٔ قاجار در سال ۱۳۸۵ خورشیدی پس از مرمت و بازسازی، به‌طور رسمی راه‌اندازی شد.

615 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

موزه مردم شناسی جنوب سهند از جمله موزه های تاریخی بناب است که در محل حمام تاریخی مهر آباد، بجای مانده از دوره صفوی ایجاد شده است.بازدید از این موزه رایگان و در ساعات اداری امکان پذیر است.

2445 نمایش
3.5
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

موزه سنگ نگاره های مراغه یک موزه تاریخی از سنگ قبرهای مختلف در استان آذربایجان شرقی هست که در بوستان آقالار شهر مراغه قرار دارد.این بنا در اواخر سده‌ی ۱۲ هجری قمری، در سال ۱۱۷۵ هجری قمری و به فرمان «ض...

2092 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

موزه سنجش تبریز یکی از موزه های موضوعی استان آذربایجان شرقی است که در محل خانه تاریخی سلماسی تبریز قرار دارد.

1284 نمایش
4.8
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

موزه آذربایجان در واقع اصلی ترین موزه تبریز و یکی از قدیمی ترین موزه های ایران است که در کنار مسجد کبود قرار دارد.زیربنای موزه آذربایجان ۲۴۰۰ مترمربع بوده و دارای سه طبقه و یک سالن نمایش در هر طبقه به...

1807 نمایش
2.7
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

موزه ایلخانی مراغه یکی از موزه های تخصصی کشور است که آثار و مجموعه های ارزشمندی از دوره ایلخانی را در شهر مراغه به نمایش می گذارد.این موزه در کنار آرامگاه اوحدی مراغه ای دایر شده است.

1913 نمایش
2.7
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

موزه ادب و عرفان اهر یکی از موزه های موضوعی آذربایجان شرقی است که در سه سالن مختلف قرار دارد و در آن آثار فرهنگی مربوط به ادب و عرفان از دوره صفویه تا قاجار در معرض دید شما قرار دارد.

2604 نمایش
3.3
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

موزه مشروطه تبریز در خانه ای تاریخی معروف به خانه مشروطه قرار دارد که یکی از با اهمیت ترین خانه های تاریخی تبریز به شمار می رود.ین بنا به سبک معماری دورهٔ قاجار ساخته شده و ملک شخصی مهدی کوزه‌کنانی بو...

5583 نمایش
3.3
(از 15 رای)
جزییات بیشتر

موزه قرآن و کتابت تبریز شامل مجموعه ای نفیسیاز نسخ قرآن مجید مربوط به دوره های مختلف تاریخ و قطعات زیبایی از آثار خوشنویسان بنام ایرانی است.موضوع آثار آن شامل قرآن‌های قدیمی و نسخ خطی بی‌نظیر از خطاطا...

1844 نمایش
2.4
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

موزه محرم تبریز که در محل خانه قاجاری صحتی در شهر تبریز قرار دارد را باید نخستین موزه ی مردم شناسی محرم در کشور دانست.این موزه در یکی از خانه‌های تاریخی تبریز موسوم به «خانه صحتی» واقع در محله راسته ک...

2133 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

موزه ارامنه تبریز یکی از موزه های آذربایجان شرقی به شمار می رود که به نام موزه کلیساهای خلیفه گری ارامنه آذربایجان هم معروف است و در کنار کلیسای مریم مقدس تبریز قرار دارد.

1261 نمایش
2.2
(از 5 رای)
جزییات بیشتر

ایل گلی یا شاه‌ گلی یکی از مهم‌ترین گردشگاه‌های شهر تبریز است که در جنوب شرق آن و در ۷ کیلومتری مرکزشهر قرار دارد. این عمارت در زمان آق‌قویونلوها ایجاد شده و در دورهٔ صفویان گسترش یافته‌ است.

2431 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کاخ شهرداری تبریز یکی از بناهای زیبا، مستحکم و دیدنی شهر تبریز است که ساخت آن از سال ۱۳۱۴ تا ۱۳۱۸ خورشیدی و به دستور رضاشاه پهلوی در محل گورستان متروک و مخروبهٔ کوی نوبر با نظارت مهندسان آلمانی و در ز...

794 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

كتیبه سنگی رازلیق با طول تقریبی120 سانتی متر و عرض 82 سانتی متر دارای 16 سطر است و به زبان میخی نوشته شده است. کتیبه حکاکی شده در سال 1971 توسط باستان شناسی اروپایی رمز نگاری شده و متن آن ترجمه شد.

879 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

در 5 كیلومتری شمال شرقی كاروانسرای آیراندیبی، سدی قدیمی معروف به بند خفیر وجود دارد كه از دورة صفوی یا پیش از آن ساخته شده است كه احتمالاً برای آبرسانی كاروانسرا به كار می‌رفته است.

339 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

دارالفنون تبریز یا «مدرسه مظفریه» بعد از دارالفنون تهران در واقع دومین مدرسه آموزش عالی در تاریخ معاصر ایران محسوب می‌شود .اين اثر در سال ٦ اسفند ١٣٨٥ به شماره ثبت ١٧٥٠٠ به ثبت ملي رسيده است.

2937 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

روستای کندوان منطقه ای ییلاقی از رشته کوه های سهند است که معماری خاص آن موجب شهرت جهانی شده است.قدمت روستای توریستی کندوان به بیش از شش هزار سال قبل برمیگردد.

512 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کلیسای ارامنه تبریز یکی از کلیساهای تاریخی این شهر به شمار می رود که در خیابان شهناز سابق قرار دارد.

2005 نمایش
2.5
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

کلیسای سرکیس مقدس تبریز یکی از کلیساهای تاریخی آذربایجان شرقی است که در چهار راه شهناز محله بارون آواک (Baren Avak) واقع شده است.اين اثر در ٥ تير ١٣٨٤ به شماره ثبت ١١٩٨٣ به ثبت ملي رسيد.

1429 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کلیسای شوغا گات مقدس تبریز در گورستان ارامنه در محله مارالان واقع است و به سیمون منوچهریان در کنار کلیسای قدیم مریم نه‌نه ساخته شده است.کلیسای شوغاگات مقدس را «سیمون منوچهریان»، مدیر کارخانهٔ چرم ساز...

496 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کلیسای مریم مقدس بزرگترین و قدیمیترین کلیسای تبریز است و مراسم بزرگ ملی مذهبی ارامنه اعم از اعیاد و جشن ها و مجالس دینی در این کلیسا برگزار می ‌شود.

605 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کلیسای کاتولیک تبریز یکی دیگر از کلیساهای تاریخی آذربایجان شرقی است که در خیابان شریعتی، نرسیده چهار راه شهناز واقع شده است.این بنا در سال ۱۲۹۱ خورشیدی احداث شده و نمای آن آجری می باشد.

708 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

خانه علی مسیو یکی از خانه های تاریخی تبریز به شمار می رود که به مرکز غیبی مشروطه معروف بوده است اتاق فکر و اندیشه اعضای مشروطه به شمار می رفته است.

1506 نمایش
3
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

خانه علوی یا همان موزه زنده سفال تبریز یکی از خانه های تاریخی آذربایجان شرقی است که قدمت آن به دوره قاجاریه و پهلوی بر می گردد.

2856 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

خانه ساوجبلاغی تبریز یکی از آثار تاریخی زیبای تبریز است که قدمت آن به دوره پهلوی بر می گردد و به عنوان یکی از آثار ملی ایران نیز به ثبت رسیده است.