آذربايجان شرقی

استان آذربایجان شرقی به مساحت ۴۵٬۴۹۱ کیلومتر مربع از شمال به جمهوری‌های آذربایجان، ارمنستان و نخجوان، از غرب و جنوب غرب به آذربایجان غربی، از شرق به اردبیل و از جنوب شرق به زنجان محدود می‌شود. جمعیت آن در سال ۱۴۰۰ خورشیدی بالغ بر ۴٬۰۴۰٬۴۰۰ نفر برآورد شده است.

از کجا بخریم

مشاهده همه
مرکز خرید رشدیه که در سه طبقه تجاری درمنطقه لوکس شهرک رشدیه احداث شده، یکی از مراکز خرید اصلی و معروف تبریز به شمار می رود که معماری ساختمان آن هم دیدنی است.
بازار تبریز یکی از بزرگ ‌ترین و مهم ‌ترین بازارهای سرپوشیده در سطح ایران و قاره آسیا به شمار می ‌رود.بازار تبریز در سال ۱۳۵۴ خورشیدی در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
مرکز خرید جواهر تبریز، اولین مرکز خرید ایران است که بصورت پل روی دو بلوار ۲۹ بهمن و استاد شهریار و رودخانه میدان چایی ساخته شده است.
لاله پارک تبریز یکی از مهم ترین مجتمع های تجاری و تفریحی تبریز به شمار می رود. مجموعه لاله پارک از دو بخش تجاری و هتل پنج ستاره تشکیل شده است.
مجتمع تجاری پردیس تبریز در زمینی به وسعت ۲۵۰۰ مترمربع و در سه طبقه تجاری در خیابان سنگ فرش تربیت واقع شده که یکی از زیباترین مراکز خرید تبریز محسوب می شود.
بازار مراغه یکی از جاذبه های استان آذربایجان شرقی است.با معماری قدیمی و دالان‌های تو در تو، مقصدی هیجان‌انگیز برای تماشای مردم بومی و همچنین خرید محصولات محلی مراغه است.
بازارچه مرزی روس‌ها بناب یکی از قدیمی‌ترین مراکز خرید جلفا به شمار می رود که در مرکز شهر و جنوب رود ارس واقع شده است.در حال حاضر بخشی از این بازار سرپوشیده و قسمتی سر باز است.
مجتمع تجاری، اداری ستاره باران در زمینی به مساحت عرصه 3500 مترمربع با زیر بنای 27750 متر مربع در منطقه نصف راه تبریز مکان یابی شده است.
سردر «نصیر بیگ» بازار تاریخی اهر تقریبا دست نخورده باقی‌مانده است. علاوه بر این، راسته بازار، بازار کفاشان و بازار نصیر بیگ قسمتی از بازارهای قدیمی اهر است که به شکل و شیوه قدیمی خود پا بر جاست.
بازار چهارسو بناب از اماکن تاریخی‌‌ و مراکز خرید استان آذربایجان غربی به شمار می‌رود که در شهرستان بناب قرار گرفته است. این بازار با نام‌های دیگری مانند راسته بازار یا اوزون بازار نیز شناخته می‌شود.

پربازدید‌ترین‌ها

شهربازی سرزمین عجایب تبریز در منطقه زعفرانیه و خیابان میرداماد شهر تبریز قرار دارد و به عنوان یکی از شهربازی های سرپوشیده تبریز شناخته می شود.
ائل گلی یا شاه‌ گلی یکی از مهم‌ترین گردشگاه‌های تبریز است که در جنوب شرق شهر قرار گرفته است.ایل گلی در زمان آق‌قویونلوها ایجاد شده و در دورهٔ صفویان گسترش یافته‌است. در سال۸۸ فاز دوم لونا پارک شاه گلی...
منطقه حفاظت شده چاراویماق قسمتی از منطقه شکار ممنوع چاراویماق در شهرستان چاراویماق در استان آذربایجان شرقی است.اين منطقه با پوشش گياهي وسيع و گونه هاي شاخص جانوري يکي از مناطق محبوب طبيعت دوستان و طبي...
مرکز خرید رشدیه که در سه طبقه تجاری درمنطقه لوکس شهرک رشدیه احداث شده، یکی از مراکز خرید اصلی و معروف تبریز به شمار می رود که معماری ساختمان آن هم دیدنی است.

نقشه‌گردی آذربايجان شرقی