مرکزی گردشگری مذهبی مرکزی

نمایش روی نقشه

مسجد جامع خمین با معماری متعلق به دوره قاجاریه و مساحتی ۳ هزار مترمربعی در انتهای بازار خمین قراردارد و یکی از آثار تاریخی این شهر است که به ثبت ملی رسیده است.

70 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مسجد جامع ساوه يكي از جاذبه هاي استان مركزي مي باشد.اين اثر در سال ۱۳۱۰ به عنوان نخستین مکان تاریخی استان مرکزی در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

65 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مسجد جامع نراق يكي از جاذبه هاي استان مركزي مي باشد. قدمت آن به دوره قاجاریه می رسد. این اثر در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۷۹ با شماره ثبت ۳۵۳۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

66 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

بنای امامزادگان عبدا... و آمنه خاتون اراک در محله عباس‌آباد اراک و در حاشیه خیابان شهید بهشتی قرار گرفته و زیارتگاه عموم است.

10251 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آرامگاه امامزاده عبدالله کودزر که به «شاهزاده عبدالله» نیز مشهور است در روستاى کودزر، در ۳۰ کیلومترى جاده اراک به خمین و ۷ کیلومتر دورتر از جادّه ترانزیتی، در مجاورت روستای حسن آباد قرار دارد.

168 نمایش
3
(از 1 رای)
جزییات بیشتر

شاهزاده احمد از فرزندان امام موسی كاظم و حوا بانو خاتون دختر امام محمد تقی (ع) یا امام محمد باقر (ع) هستند که آرامگاه آنان در 12كیلومتری شمال اراك (روستای موت‌آباد)قرار دارد.

499 نمایش
3
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

قدمت مقبره امامزاده بی‌‌بی ‌فاطمه سیاوشان به حدود هفتصد سال می رسد. سنگ مزار او توسط پادشاه وقت آن موقع، شاه طهماسب فرستاده شده ‌است.

94 نمایش
4
(از 1 رای)
جزییات بیشتر

حرم مطهر امامزاده محمدعابد(ع)، فرزند امام موسی‌کاظم(ع) امام هفتم و برادر تنی امام هشتم شیعیان امام علی ابن موسی الرضا(ع) از جمله مراکز و زیارتگاه های مذهبی و مهم در شهرستان اراک بوده که در 12کیلومتری...

1033 نمایش
5
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

بنای تاریخی پیر مراد يكي از جاذبه هاي استان مركزي مي باشد.قدمت اين بنا به قرن پنجم و ششم هجري قمري باز مي گردد.اين اثر در سال ١٣٥٦ به ثبت ملي رسيده است.

544 نمایش
1.5
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

بقعه اشموئیل نبی (ع) ساوه در روستایی به نام پیغمبر واقع شده که در 39 کیلومتری شمال‌غربی ساوه و در منطقه‌ای نسبتا کوهستانی قرار دارد.

791 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

نقشه گردشگری مذهبی مرکزی

گردشگری مذهبی مرکزی