سمنان تاریخ‌گردی سمنان

نمایش روی نقشه

موزه شاهرود، از جمله جاذبه های گردشگری تماشایی در شهرستان شاهرود استان سمنان است که در سال 1367 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید.

3208 نمایش
2.8
(از 17 رای)
جزییات بیشتر

موزه عشایری ایل سنگسر، از موزه‌های مردم‌شناسی و جاذبه های گردشگری سمنان میباشد که آثار ارزشمندی از عشایر ایل سنگسر در آن به نمایش گذاشته شده است.

3315 نمایش
3.2
(از 20 رای)
جزییات بیشتر

موزه گرمابه پهنه یا گرمابه حضرت، از بناهای تاریخی و جاذبه های دیدنی استان سمنان می باشد که در سال 1355 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

3309 نمایش
3.5
(از 7 رای)
جزییات بیشتر

موزه مُهر و سکه کومش، از موزه های دیدنی استان سمنان است که فعالیت خود را از اردیبهشت سال ۱۳۹۲ به عنوان نخستین موزه مهر و سکه این استان آغاز کرد.

2968 نمایش
3.2
(از 18 رای)
جزییات بیشتر

موزه عرفان شرق، از جمله موزه های دیدنی و جاذبه های گردشگری استان سمنان است که در سال ۱۳۸۹ در مجموعۀ تاریخی بسطام شهرستان شاهرود افتتاح شد.

2372 نمایش
2.8
(از 16 رای)
جزییات بیشتر

موزه آب شاهرود، تنها یکی از چندین موزه دیدنی و جاذبه گردشگری در استان سمنان است که همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران و علاقه مندان قرار می گیرد.

1437 نمایش
3.5
(از 12 رای)
جزییات بیشتر

عمارت چشمه علی، از جمله جاذبه هاي تماشايي استان سمنان است كه با وجود آب و هوای خنک و مناظر زيبايي كه دارد، به عنوان یکی از تفرج‌گاه‌های شهر دامغان مورد توجه گردشگران قرار مي گيرد.

7603 نمایش
2.7
(از 23 رای)
جزییات بیشتر

در روستای سر سبز و خوش آب و هوای ملاده از توابع بخش شهمیرزاد شهرستان مهدیشهر دو عمارت بزرگ و باستانی زیبا وجود دارد که در دو سمت شرق و غرب به فاصله حدودا ۵۰ متر به موازات یک دیگر واقع شده اند .

5123 نمایش
3
(از 18 رای)
جزییات بیشتر

مجموعه سیاهکوه که با نام قصر شاه عباس نیز شهرت دارد، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان سمنان است که در دامنه‌ شمالي‌ ارتفاعات‌ سياه‌ كوه‌ در جنوب‌ گرمسار خودنمایی می کند.

5667 نمایش
2.8
(از 17 رای)
جزییات بیشتر

این قصر در دو کیلومتری شمال قصر شاه عباسی قصر بهرام و در قسمت میانی فاصله دریاچه نمک وکویر بزرگ واقع شده است و همچنین ثبت ملی شده است .

1444 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

این‌ قصر در یك‌ كیلومتری‌ جنوب‌ شرقی‌ كاخ‌ شاه‌ عباسی‌ قرار دارد و ظاهراً در هنگام‌مسافرت‌ خاندان‌ سلطنتی‌، حرمسرا و در سایر مواقع‌ محل‌ سكونت‌ شكارچیان‌ سلطنتی‌ بوده‌ است‌.

2798 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

خانه کیپور یا عمارت خیل خان، از جمله جاذبه های تاریخی و تماشايي استان سمنان است که قدمت آن به دوران قاجار بر مي گردد و نام آن در فهرست آثار ملی ایران نیز به ثبت رسیده است.

2274 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

عمارت و باغ امیر، یکی از بناهای زیبا و دیدنی شهر سمنان است که قدمت آن به اواخر حکومت قاجاریه بازمی‌گردد. این بنا توسط استاد معمار باشی و به دستور و هزینه صاحب بنا، حاج میرزا آقا فامیلی احداث شده است.

246 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

بازار سمنان، از جمله جاذبه های گردشگری تاریخی استان سمنان که از دوره قاجار به یادگار مانده و به سبک معماری سنتی و با سقفی خشتی و آجری بنا شده است.

4276 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

گنبد غازان خان، که از نظر معماری از نوع مقابر برجی شکل است، به عنوان یکی از جاذبه های تاریخی و ارزشمند سمنان در مجموعه تاریخی بسطام شناخته می شود.

4194 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

محوطه باستانی پارک موزه شاهرود، از جاذبه های گردشگری و تاریخی در شهرستان شاهرود استان سمنان است که در فهرست آثار ملی ایران نیز به ثبت رسیده است.

1812 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

تپه سنگ چخماق مربوط به هزاره ۶ قبل از میلاد است و در بسطام ۱، کیلومتری شمال شرقی شهر واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۲ آذر ۱۳۷۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

3023 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

تپه حصار در جنوب شهر دامغان در استان سمنان واقع شده است و همچنین قدمت تمدن پیش از تاریخ این تپه از هزارهٔ چهارم تا هزارهٔ اول پیش از میلاد می‌رسد و نیز در تپهٔ حصار سه طبقهٔ متمایز مربوط به دوران پیش...

480 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

محوطه باستانی خرند، از جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان سمنان است که در فاصله 20 کیلومتری شمال شرق شهمیرزاد و دامنه جنوبی رشته کوه البرز قرار دارد.

799 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کاروانسرای قصر بهرام، از جاذبه های تاریخی استان سمنان می باشد که از دوران ساسانیان به یادگار مانده و به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

4553 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

كاروانسرای عین‌الرشید، از کاروانسراهای باستانی و جاذبه های تاریخی سمنان است که از دوران صفویه به یادگار مانده و در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

5931 نمایش
3.1
(از 25 رای)
جزییات بیشتر

مدرسه شاهرخیه بسطام، از جاذبه های تاریخی و تماشایی استان سمنان که از دوران تیموریان به یادگار مانده و در فهرست آثار ملی ایران نیز به ثبت رسیده است.

912 نمایش
2.3
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

بازار شیخ علاءالدوله از جنوب خیابان امام خمینى سمنان و متصل به آن شروع مى‌شود و در ۲۰۰۰ مترى، اندکى به شمال متمایل مى‌شود و در شمال خیابان امام خمینى و متصل به آن تا گورستان قدیمى علمدار ادامه دارد.

4080 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

بازار دامغان مربوط به دوره قاجار است و در دامغان، مرکز شهر واقع شده واین اثر به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

4216 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

بازار آرادان، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند موجود در استان سمنان است که قدمت آن به دوره قاجار مربوط می شود و نام آن در تاریخ 25 اسفند 1379 به ثبت ملی رسیده است.

2828 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مجموعه تاریخی بایزید بسطامی، از جمله جاذبه هاي تماشايي و کاروانسراهای موجود در استان سمنان است که همه ساله بازديد از آن مورد توجه بسیاری از باستان شناسان و گردشگران قرار می گیرد.

3935 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

طول دیوار بارو ۱۶ کیلومتر که در حال حاضر تنها ۸ کیلومتر از آن به جای مانده است و همچنین دیواری به قدمت مسجد تاریخانه و یا حتی فراتر از آن ، برخی قدمتش را به دوران پیش از اسلام نسبت می دهند.

5379 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

حمام بیرون دژ سرخه، از جمله جاذبه های تاریخی و تماشایی استان سمنان است که قدمت آن به دوران قاجار مربوط مي شود و نام آن به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

3120 نمایش
3.2
(از 16 رای)
جزییات بیشتر

جاده سنگ فرش سیاهکده مربوط به دوره صفوی است و در شهرستان گرمسار، دشت کویر نمک، منطقه سیاه کوه واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۸۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

2472 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

یکی از مشهورترین جاذبه‌های شهر سمنان دروازه ارگ است که به نماد شهر تبدیل شده و نقش و نگارهای زیبایی دارد. دستور ساخت این بنا به دستور ناصرالدین شاه قاجار صادر و کار ساخت آن در سال 1302 به اتمام رسید.