آذربايجان غربی

استان آذربایجان غربی به مرکزیت شهر ارومیه و با مساحت ۳۷۴۳۷ کیلومتر مربع، از شمال به جمهوری آذربایجان و ترکیه، از غرب به ترکیه و عراق، از شرق به آذربایجان شرقی و زنجان و از جنوب به کردستان محدود می‌شود. در سراسر مرز غربی آن شاهد کوه‌های مرتفع با منبع چشمه‌های آب فراوان هستند.

از کجا بخریم

مشاهده همه
بازارچه کالاهای مرزی نقده یکی از مراکز خرید استان آذربایجان غربی به حساب می آید که در بلوار شهید سپهبد قاسم سلیمانی واقع شده است.

پربازدید‌ترین‌ها

امامزاده آقا سید یعقوب در خیابان طالقانی شهرستان خوی قرار دارد. وی در سال 1354 ه ق وفات می نماید و دوستداران جنازه وی را در منزل مسکونیش دفن می کنند و گنبد و بارگاهی بر روی آن می سازند.
باغ وحش درنا بزرگترین و اولین باغ وحش شهر ارومیه است که در 20 کیلومتری جاده شهید کلانتری قرار دارد و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری ارومیه به شمار می رود.
آبشار سوله دوکل که از آن با عنوان آبشار دیزج هم نام برده می شود، یکی از مرتفع‌ترین آبشارهای ایران است و در دامنهٔ کوه دالانپر در منطقه مرگور واقع شده است.
مجتمع ساحلی توریستی دنیز (باری) مجموعه‌ای اقامتی، درمانی، ورزشی، گردشگری، پذیرایی و فرهنگی است که در ساحل زیبا و کم‌نظیر دریاچه ارومیه واقع شده است.

نقشه‌گردی آذربايجان غربی