آذربايجان غربی

استان آذربایجان غربی به مرکزیت شهر ارومیه و با مساحت ۳۷۴۳۷ کیلومتر مربع، از شمال به جمهوری آذربایجان و ترکیه، از غرب به ترکیه و عراق، از شرق به آذربایجان شرقی و زنجان و از جنوب به کردستان محدود می‌شود. در سراسر مرز غربی آن شاهد کوه‌های مرتفع با منبع چشمه‌های آب فراوان هستند.

از کجا بخریم

مشاهده همه
بازارچه کالاهای مرزی نقده یکی از مراکز خرید استان آذربایجان غربی به حساب می آید که در بلوار شهید سپهبد قاسم سلیمانی واقع شده است.

پربازدید‌ترین‌ها

باغ وحش درنا بزرگترین و اولین باغ وحش شهر ارومیه است که در 20 کیلومتری جاده شهید کلانتری قرار دارد و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری ارومیه به شمار می رود.
امامزاده آقا سید یعقوب در خیابان طالقانی شهرستان خوی قرار دارد. وی در سال 1354 ه ق وفات می نماید و دوستداران جنازه وی را در منزل مسکونیش دفن می کنند و گنبد و بارگاهی بر روی آن می سازند.
مجموعه تفریحی فرهنگی دنیای بازی ارومیه یکی از شهربازی های ارومیه به شمار می رود که در خیابان والفجر 2 این شهر قرار دارد. مساحت دنیای بازی ارومیه حدود 3500 متر مربع است.
آبشار سوله دوکل یا سولار توکلن که از آن با عنوان آبشار دیزج هم نام برده می شود، یکی از مرتفع‌ترین آبشارهای ایران است و در دامنهٔ کوه دالانپر در منطقه مرگور واقع شده است.

نقشه‌گردی آذربايجان غربی