آذربايجان غربی طبیعت‌گردی آذربايجان غربی

نمایش روی نقشه

تک قله چهل مرد شهیدان بر روی یک خط الرأس شمالی جنوبی قرار گرفته است.قله چهل مر شهیدان، مزار ۴۰ مرد شهید متعلق به صدر اسلام واقع شده‌اند.

3129 نمایش
4
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

زندان سلیمان نام کوهی مخروطی‌شکل و میان تهی که در سه کیلومتری غرب تخت سلیمان قرار دارد. غار دیو زندان سلیمان حدود یک کیلومتر از آتشکده فاصله دارد.

1017 نمایش
1.4
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

غار قارنی یاریق در کوهی به همین نام در جنوب سلماس قرار دارد و از جمله جاذبه های طبیعی آذربایجان غربی به شمار می رود. نام دیگر این کوه اوچ قارداش است.

3192 نمایش
2.8
(از 5 رای)
جزییات بیشتر

غار سهولان به زبان كردی به معنی یخبندان است،دومین غار آبی ایران و از جمله غارهای زیبای کشور به شمار می رود. مردم محلی غار سهولان را «كونه كوتر» یعنی لانه كبوتر نیز می‌نامند.

2863 نمایش
2.8
(از 5 رای)
جزییات بیشتر

منطقه شکار ممنوع گرده قیط و ممیند تالابی با نیزارهای وسیع است که همه ساله تعداد بیشماری از پرندگان آبزی از گونه های مختلف در این منطقه زیست، تخم گذاری و زاد و ولد می کنند.

1449 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه شكار ممنوع «بیان» در 50كیلومتری شهرستان تكاب قرار دارد.این منطقه از شرایط طبیعی خوبی برای زندگی حیوانات وحشی نظیر قوچ و میش وحشی برخوردار است.

1835 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه حفاظت شده مراکان با مساحت مساحت 103983 هكتار، یکی از قدیمی ترین مناطق چهارگانه سازمان حفاظت محیط زیست کشور به شمار می رود.

1434 نمایش
4
(از 1 رای)
جزییات بیشتر

این جاذبه حد فاصل شهرستانهای پیرانشهر و سردشت در استان آذربایجان غربی است.حداقل ارتفاع منطقه در بستر رودخانه زاب ۱۳۰۰ متر و حداکثر ارتفاع منطقه ۱۸۵۲ متر در قله کوه حاج متک می‌باشد.

809 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

پارک ملی دریاچه ارومیه از مناطق حفاظت شده کشور است که به دلیل بهره مندی از شرایط خاص طبیعی و شرایط زیستی مناسب برای انواع بسیاری از پرندگان و جانوران، به عنوان یکی از پارک های ملی کشور و حتی جهان معرف...

2063 نمایش
3.6
(از 5 رای)
جزییات بیشتر

این پناه‌گاه در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این مکان به دلیل شرایط مطلوب و منحصر بفرد خود به مهمترین زیستگاه پرنده نادر میش مرغ در سطح کشور تبدیل شده‌است.

555 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه شکار ممنوع زرآباد خوی در آذربایجان غربی واقع شده منطقه ای است کوهستانی که به دلیل برخورداری از حیات وحش از سال 1376 در زمره مناطق شکار ممنوع قرار گرفته است.

334 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه شكار ممنوع آغگل از شمال به روستای قوس، از غرب به پاسگاه مرزی دیم قشلاق به طرف جنوب در امتداد حد مرزی ایران و تركیه تا روستای یاریم قید علیاوسطی و سفلی محدود می شود.

1472 نمایش
3
(از 6 رای)
جزییات بیشتر

منطقه شكار ممنوع سه کانیان استان آذربایجان غربی در 15 کیلومتری شمال شرقی قرار دارد.این منطقه را زیستگاه نوعی پرنده‌ی کمیاب به نام «میش‌مرغ» که بزرگ‌ترین پرنده‌ی کشور لقب گرفته است.

1030 نمایش
2.9
(از 7 رای)
جزییات بیشتر

آبشار شملکان ارومیه در استان آذربایجان غربی و در جوار روستای شملکان در نزدیکی ارومیه واقع شده است.در ارتفاعات اين آبشار گياهان دارويي كنگر و اسپينگ وجود دارد.

4078 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار عرب دیزج ماکو در استان آذربایجان غربی و در بخش دشتك (آواجیق) شهرستان چالدران، 37 کیلومتر شمال غرب سیه چشمه و در حاشیه روستای عرب دیزج واقع شده است.

2924 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار فصلی قینرجه در قسمت غربی کوه بلقیس و در محل روستای قینرجه (از توابع تازه کند) قرار دارد. آبشار قینرجه از جاذبه های طبیعی زیبای استان آذربایجان غربی است .

1825 نمایش
2.6
(از 7 رای)
جزییات بیشتر

آبشار سوله دوکل یا سولار توکلن که از آن با عنوان آبشار دیزج هم نام برده می شود، یکی از مرتفع‌ترین آبشارهای ایران است و در دامنهٔ کوه دالانپر در منطقه مرگور واقع شده است.

6499 نمایش
2.8
(از 10 رای)
جزییات بیشتر

آبشار شلماش با دره‌ای سرسبز در کنار جنگل‌های پراکنده، از مهمترین آبشارهایی است که در استان آذربایجان غربی و در شهر سردشت جاری است.

816 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار بدلان در ۲۱ کیلومتری شهرستان خوی در روستای بدلان واقع شده است. نام اصلی این جاذبه آبشار قیزیل چیر است که به عنوان یکی از جاذبه های زیبای آذربایجان غربی به شمار می رود.

1839 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار خرپاپ یکی از جاذبه های استان آذربایجان غربی به شمار می رود که در محدوده شهرستان پیرانشهر واقع شده است.جنگل خرپاپ پوشیده از درختان جنگلی، به‌خصوص صنوبر هستند.

2045 نمایش
3.9
(از 7 رای)
جزییات بیشتر

آبشار دره خورخوره سلماس در جنوب سلماس و در استان آذربایجان غربی، ما بین روستای سرگل و مهكان در 22 كیلومتر شهر سلماس واقع شده است.

3303 نمایش
3.5
(از 6 رای)
جزییات بیشتر

آبشار رزگه در منطقه آلان، 13 کیلومتری جنوب شهرستان سردشت و در حاشیه جاده ارتباطی سردشت به رزگه قرار گرفته و یکی از جاذبه های طبیعی استان آذربایجان غربی به شمار می رود.

1630 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار چله خانه در ۵ کیلومتری شمال روستای یاریم قایا از توابع شهرستان خوی قرار گرفته. این آبشار در دامنه های شرقی قله چله خانه واقع شده .

3060 نمایش
3.5
(از 9 رای)
جزییات بیشتر

آبشار اوزان در فاصله 30 کیلومتری شرق شاهین دژ استان آذربایجان غربی واقع شده است .این آبشار ۱۵ متر ارتفاع دارد و در دره‌ای سرسبز و مصفا واقع شده است.

2962 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار سولک ارومیه (آبشار موانا) در فاصله چهل کیلومتری غرب شهرستان ارومیه و در دامنه کوه های دره رش قرار گرفته است.ارتفاع این آبشار تقریبا ۷۶ متر است.

2163 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار مارمیشو از جاذبه ها استان آذربایجان غربی است که در نزدیکی دریاچه مارمیشو قرار دارد.شنا در دریاچه مارمیشو تقريبا برابر مرگ است، چون آب آن شناگر را به ته دریاچه مي كشاند.

1041 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار قلعه جوق در فاصله پنج کیلومتری جنوب غرب شهرستان ماکو، در حاشیه روستای قلعه جوق واقع است.ارتفاع آبشار قلعه جوق ماکو قریب به 80 متر است و آب آن خیلی زیاد نیست.

1386 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

تالابی با نیزارهای وسیع و یکی از جاذبه های گردشگری آذربایجان شرقی است همه ساله تعداد بیشماری از پرندگان آبزی از گونه های مختلف در این منطقه زیست، تخم گذاری و زاد و ولد می کنند.

2168 نمایش
5
(از 1 رای)
جزییات بیشتر

تالاب سولدوز یکی از جاذبه های اکوتوریستی استان آذربایجان شرقی است. تالاب سولدوز م در بخش انتهایی زهكش سد حسنلو با وسعت آبی 800 هكتار در داخل پارك ملی دریاچه ارومیه واقع شده است .

2575 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

تالاب قوپی بابا علی مهاباد با ویژگیهای طبیعی و پرندگان خاص خود در میان مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست یكی از تالابهای مهم منطقه مهاباد محسوب گشته است.