زنجان

استان زنجان به مرکزیت شهر زنجان، در شمال باختر فلات ایران قرار دارد. وسعت این استان برابر با ۲۱۷۷۳ کیلومتر مربع و جمعیّت آن براساس سرشماری سال ۱۳۹۵، ۱٬۲۶۴٬۳۲۴ نفر برآورد شده است. همچنین، تنوع آب و هوایی این منطقه باعث ایجاد گونه‌های متنوع و متعدد جانوری در آن شده ‌است.

از کجا بخریم

مشاهده همه
مجتمع تجاری آریای زنجان، از جمله جاذبه های تفریحی و مراکز خرید معروف این استان است که مابین چهار راه سعدی و دروازه رشت قرار دارد.
بازار تاریخی زنجان، از جاذبه های باستانی در دل زنجان که از نظر توليد و نوع فعاليت، شامل هشت راسته می شود و در فهرست آثار ملی ایران نیز به ثبت رسیده است.
مجتمع تجاری شهر راز، از جمله جاذبه های گردشگری و مراکز خرید استان زنجان است که در خیابان سعدی وسط قرار دارد و در چند طبقه بنا شده است.
مجتمع تجاری پردیس زنجان از جمله مراکز خرید و تجاری این شهر است که مابین چهارراه امیرکبیر و سبزه­ میدان در خیابان امام خمینی قرار دارد.
مجتمع تجاری ایران زمین زنجان، ما بین خیابان سعدی وسط و چهار راه انقلاب قرار گرفته و از جمله جاذبه های گردشگری و مراکز خرید این استان به شمار می رود.
مجتمع تجاری نور، از مراکز تجاری تازه تاسیس و مورد توجه در استان زنجان است که در خیابان امام خمینی و مابین چهار راه انقلاب و چهار راه صدر جهان قرار دارد.
روشا سنتر یکی از مراکز خرید زنجان به شمار می رود که در محله شهرک کارمندان واقع شده است.
پاساژ تهران از جمله مراکز خرید شهر زنجان است که ما بین سبزه­میدان و چهار راه انقلاب قرار دارد.
فروشگاه افق کوروش زنجان یکی از شعب فروشگاه زنجیره ای افق کوروش به شمار می رود که در استان زنجان قرار گرفته است.
پاساژ مروارید زنجان یکی از مراکز خرید این شهر به شمار می رود که در محله سعدی جنوبی قرار گرفته است.

پربازدید‌ترین‌ها

امامزاده اسماعیل شناط (ع)، از جمله جاذبه های زیارتی، مذهبی و تاریخی در استان زنجان و شهرستان ابهر است که قدمت آن به دوران صفویه مربوط می شود.
آبشار هشترخان، از جمله آبشارهای دیدنی و جاذبه های طبیعی و زیبای استان زنجان است که در شهر زنجان و در نزدیکی روستای لار خودنمایی می کند.
شهربازی پارک ملت، از جمله جاذبه های گردشگری تفریحی و شهربازی های موجود در استان زنجان است که می تواند به عنوان محل مناسبی برای بازی و سرگرمی کودکان انتخاب شود.
تپه های رنگین ماهنشان، از شگفت انگیزترین جاذبه های طبیعی استان زنجان است که همه ساله بسیاری از گردشگران و طبیعت دوستان از آن بازدید می کنند.

نقشه‌گردی زنجان