فارس طبیعت‌گردی فارس

نمایش روی نقشه

تنگ خانی، از جاذبه هاي طبيعي استان فارس كه در جنوب شیراز، منطقه سیاخ دارنگون واقع شده و نهری کوچک از میان آن جاریست و همه ساله مورد توجه بسياري از بازديدكنندگان به ویژه علاقه‌مندان به ورزش‌های کوهستان...

9255 نمایش
3.1
(از 20 رای)
جزییات بیشتر

رشته کوه سادول، از جمله جاذبه های طبیعی استان فارس است كه کوه های «تخته سروه دیوانی»، «تنگ خور و هوا» آن را از شهرستان «لار» جدا می‌سازد. همه روزه این جاذبه مورد توجه بسیاری از کوهنوردان قرار میگیرد.

4457 نمایش
2.8
(از 13 رای)
جزییات بیشتر

کوه بُل، به عنوان بلندترین قله کوهستان سفید از زاگرس مرکزی و بلندترین کوه استان فارس شناخته مي شود كه در بخش مرکزی شهرستان اقلید قرار دارد و از جاذبه هاي ارزشمند منطقه است.

2359 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کوه گر، از جمله جاذبه هاي بكر و ارزشمند استان فارس به شمار می رود که در شهرستان مرودشت واقع شده و همه ساله مورد توجه بسياري از كوه نوردان و طبيعت گردان قرار مي گيرد.

2386 نمایش
3.1
(از 10 رای)
جزییات بیشتر

کوه برم فیروز، از جاذبه هاي طبيعي استان فارس است كه در شهرستان سپیدان و ۹۰ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده و منظره اطراف آن مي تواند محل خوبي براي گذران اوقات فراغت باشد.

3082 نمایش
3.2
(از 16 رای)
جزییات بیشتر

کوه دراک، از جمله جاذبه هاي طبيعي و ارزشمند استان فارس است كه از غرب شهر شیراز آغاز شده و با گذشتن از شمال غرب شهر ادامه یافته و به روستای علی آباد منتهی می‌شود.

6012 نمایش
2.7
(از 18 رای)
جزییات بیشتر

خرمن کوه، از جمله جاذبه هاي طبيعي و ارزشمند استان فارس است كه به عنوان یک پدیده گنبدى شکل در راه سروستان به استهبان و در همسایگى دریاچه بختگان خودنمايي مي كند.

4676 نمایش
2.9
(از 19 رای)
جزییات بیشتر

کوه تودج، از جمله جاذبه های طبیعی استان فارس به شمار می رود که در جنوب غربی استهبان و مشرف به روستای گرده قرار گرفته و بیشینه ارتفاع آن ۳۱۵۰ متر از سطح دریا محاسبه شده است.

4181 نمایش
3.1
(از 14 رای)
جزییات بیشتر

کوه ختابان، از جمله جاذبه هاي طبيعي و ارزشمند استان فارس است كه در ۶ كیلومتری جنوب و جنوب باختری بوانات واقع شده و همه ساله مورد توجه بسیاری از کوهنوردان قرار می گیرد.

2917 نمایش
3
(از 17 رای)
جزییات بیشتر

کوه سفید یا کوه بل، نام یکی از کوه های شهرستان اقلید که جزو جاذبه های طبیعی استان فارس قرار دارد و با 4050 متر ارتفاع از سطح دریا، بلندترین نقطه این شهرستان به شمار می رود.

5715 نمایش
2.5
(از 20 رای)
جزییات بیشتر

غار سنگ شکنان مجموعه‌ای از دهانه‌ها و ستون‌هایی است که به صورت دالان‌های متقاطع دیده می‌شود. این دالان‌ها بر اثر برداشت و استخراج سنگ‌های سفید آهکی و دولومیتی به وجود آمده‌اند و از آن به عنوان بزرگتری...

2830 نمایش
3.2
(از 24 رای)
جزییات بیشتر

غار مظفر سهلک، از جمله جاذبه های طبیعی و غارهای آبی دیدنی استان فارس و همچنین کشور ما به شمار می رود. این جاذبه در 180 کیلومتری شرق داراب و منطقه کوهستانی تنگه سهلک از توابع کوهستانی داراب قرار دارد.

2594 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

فهندژ، کهن دژ یا پهن دژ از جمله جاذبه‌های تاریخی و ارزشمند استان فارس است که با قدمت دو هزار ساله خود، مورد توجه بسیاری از باستان شناسان قرار می‌گیرد. این جاذبه، ميراثی ارزشمند که از تمدن گذشته به ما...

4886 نمایش
3.3
(از 23 رای)
جزییات بیشتر

غار گبر يا غار گبری، از جمله جاذبه‌های طبيعی و غارهای مشهور استان فارس به شمار می‌رود. بهتر است بدانید، دلیل شهرت این غار وجود آثاری از امپراتوری‌های هخامنشی و ساسانی و همچنین، آب آشامیدنی در آن است.

4692 نمایش
3.2
(از 12 رای)
جزییات بیشتر

غار اشکفت بلند، از جمله جاذبه های طبيعی و غارهای موجود در استان فارس است كه در غرب شیراز قرار گرفته و در شمار غار های با ارتفاع زیاد واقع شده و همه ساله مورد توجه بسياری از گردشگران قرار می گيرد.

7260 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

غار پری یاغی، از جمله جاذبه هاي طبيعي و ارزشمند استان فارس است كه در 30 کیلومتری شرق شیراز واقع شده و در شمار غار های ثبتی و تماشايي اين منطقه قرار می گیرد.

5603 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

غار پلنگان، از جاذبه هاي طبيعي و غارهای استان فارس به شمار می‌رود كه در 75 کیلومتری شمال غربی شیراز و نزدیکی شهرستان مرودشت قرار دارد. درون غار پلنگان استخوان‌های فراوانی از انواع حیوانات دیده می‌شود.

3008 نمایش
3
(از 9 رای)
جزییات بیشتر

غار شاه نشین، از جاذبه هاي استان فارس است كه در 70 کیلومتری شمال شرق شیراز و نزدیک دهکده‌ای به نام «هکولن» واقع شده و همه ساله مورد توجه بسياري از بازديدكنندگان قرار مي گيرد.

5780 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

غار تادوان، از جمله جاذبه هاي طبيعي استان فارس است که از بزرگ‌ترین غارهای ایران نیز به شمار می رود همچنین، این غار در 120 کیلومتری شرق شیراز، کنار رودخانه «قره آغاج» واقع شده.

6592 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

تنگ تیکاب، از جمله جاذبه هاي طبيعي و ارزشمند استان فارس است که در دامنه کوه های شمالی کازرون واقع شده و به عنوان یکی از جاذبه های ژئوتوریستی این شهرستان معرفی می شود.

9306 نمایش
2.8
(از 30 رای)
جزییات بیشتر

غار بنوو، از جمله جاذبه هاي طبيعي استان فارس است که در با وسعتی قریب به 3000 متر مربع و ارتفاعی نزدیک به 50 متر در دل کوه گاوبست از رشته کوه های زاگرس جنوبی قرار دارد.

3967 نمایش
3.1
(از 17 رای)
جزییات بیشتر

غار سیده خاتون، از جمله جاذبه هاي طبيعی و غارهای تماشایی استان فارس به شمار می رود که در بخش مرکزی شهرستان ارسنجان قرار گرفته و نام آن برگرفته از نام شخصی است که سال‌ها پیش در این مکان زندگی میکرد.

2782 نمایش
3.1
(از 21 رای)
جزییات بیشتر

غار کان گوهر، از آثار تاریخی مهم شهرستان بوانات استان فارس است كه مربوط به ادوار پیش از تاریخ بوده و به دلیل داشتن کانی‌های قوی و با ارزش معدنی به اين نام شهرت یافته است.

4100 نمایش
2.8
(از 19 رای)
جزییات بیشتر

غار وراء، از جمله جاذبه هاي طبيعي استان فارس است که در جنوب جهرم قرار دارد كه بر اساس تحقيقات انجام شده، پیشینه تاریخی فراواني داشته و مورد توجه بازديدكنندگان قرار مي گيرد.

3392 نمایش
2.9
(از 18 رای)
جزییات بیشتر

غار اشکفت گاوی، از جمله جاذبه هاي طبيعي و ارزشمند استان فارس است كه در دامنه شمالی کوه سبز و فاصله پنج کیلومتری جنوب غرب شهرستان مرودشت قرار دارد.

3613 نمایش
2.7
(از 21 رای)
جزییات بیشتر

غار بوف، از جاذبه هاي طبيعي استان فارس است كه در جنوب غرب کوهستان زاگرس و فاصله 100 کیلومتری به خط مستقیم از خلیج فارس واقع شده و مورد توجه بسياري از محققان قرار مي گيرد.

3540 نمایش
3.6
(از 18 رای)
جزییات بیشتر

جنگل‌های دشت موک، با وسعت 12 هزار و 500 هکتار، از جمله جاذبه های گردشگری طبیعی استان فارس به شمار می رود. با بازدید از آن شاهد گونه های گیاهی غنی و متنوعی چون پسته کوهی و بادام وحشی خواهید بود.

4572 نمایش
3.2
(از 23 رای)
جزییات بیشتر

جنگل طبیعی و منحصر به فرد بناب در شهر ارسنجان استان فارس واقع شده که با توجه به اینكه آب آن از وسط جنگل و با پوشش كانال در تمام فصول سال جاری است، مكان مناسبی و دلپذیر برای تفریحی است.

5347 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

جنگل کوه شب، از جمله جاذبه هاي بكر و طبيعي در لارستان استان فارس است که با وجود منظره اي دل انگیز و آب و هواي مطلوب مورد توجه بسياري بازديدكنندگان قرار مي گيرد.

4261 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

جنگل خلیل بیگ، از جمله جاذبه هاي طبيعي استان فارس است که در ارسنجان و ۱۲۰ کیلومتری شمال شرقی شیراز واقع شده و منظره ي دل انگیز آن مورد توجه بسياري بازديدكنندگان قرار مي گيرد.