خوزستان طبیعت‌گردی خوزستان

نمایش روی نقشه

غار پبده لالی، از جمله جاذبه های طبیعی استان خوزستان است که از نوع غارهای آهکی بوده و سالیان سال به عنوان قدیمی‌ترین زیستگاه بشر در ایران شناخته می شد. نام غار پبده لالی در فهرست آثار ملی می‌درخشد.

1978 نمایش
3.5
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

غار نی نه، از جاذبه‌های طبیعی کشور است که در سینه کوه خاییز و مرز استان‌های کوهگیلویه و بویراحمد و خوزستان قرار دارد. این غار با چهار تالار و ششصد متر طول؛ در ارتفاع 720 متری از سطح دریا واقع شده است.

672 نمایش
1.7
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

منطقه حفاظت شده شالو و منگشت، واقع در حوزه شهرستان ایذه، از جمله جاذبه طبیعی خوزستان و مناطق حفاظت شده کشور است. در این منطقه گیاهان و جانوران متعددی زیست می‌کنند که از این نظر بسیار ارزشمند است.

1716 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

پارک ملی کرخه، تنها یکی از جاذبه های طبیعی و دیدنی در استان خوزستان است که همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران و طبیعت گردان قرار می گیرد.پارک ملی کرخه ، یکی از مناطق حفاظت شده برای تولید مثل گوزن ز...

216 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه حفاظت شده میشداغ، از جمله جاذبه های طبیعی استان خوزستان و شهرستان شوش است که در غرب رودخانه کرخه قرار دارد. همچنین، در این منطقه پوشش گیاهی و جانوری متنوع و ارزشمندی مشاهده می‌شود.

1021 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

پارک ملی دز، از پارک‌های ملی ایران و جاذبه های طبیعی خوزستان است که همه ساله مورد توجه بسیاری از طبیعت گردان و علاقه مندان به محیط زیست قرار می گیرد.

1327 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه حفاظت شده چهل پا یا کوه تنگوان چهل پا، از جاذبه‌های طبیعی استان خوزستان و مناطق حفاظت شده ایران است که به دلیل وجود پوشش گیاهی و جانوری متنوع از اهمیت فراوانی برخوردار است.

880 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار نمک دزفول در حاشیه روستای ایسپره قرار دارد و رود شور را در این منطقه آبشاری پدید می آورد. به دلیل نمک بسیار موجود در آب آن، در اطراف آبشار بلورهای نمک تشکیل شده و مناظر زیبایی به وجود آورده است.

1193 نمایش
3.5
(از 6 رای)
جزییات بیشتر

آبشار توف اسپید از جاذبه های گردشگری در استان خوزستان است. این منطقه شامل دو آبشار بزرگ است که به آبشارهای اول و دوم توف اسپید شهرت دارند.در فصل زمستان و با سرد شدن هوا، این آبشارها یخ زده و مناظر زیب...

3895 نمایش
3.3
(از 10 رای)
جزییات بیشتر

آبشارهای آرپناه در شهرستان لالی واقع شده است. این آبشار از مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری طبیعی این منطقه به شمار می رود. همه ساله بازدید از این آبشار مورد توجه بسیاری از مسافران قرار می گیرد.

2849 نمایش
3.3
(از 13 رای)
جزییات بیشتر

آبشارهای قلعه تل از جاذبه های طبیعی استان خوزستان است؛ این آبشار شامل 2 آبشار به نام های آبشار تنگ آبی اول و دوم است و از جاذبه های طبیعت گردی زیبای استان خوزستان به شمار می رود. قلعه‌تُل در بخش مرکزی...

2550 نمایش
2.4
(از 9 رای)
جزییات بیشتر

آبشارهای باباروزبهان، از جمله جاذبه های طبیعی و گردشگری در استان خوزستان است که همه ساله مورد توجه بسیاری از طبیعت گردان و گردشگران قرار می گیرد.

1269 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار شوی دزفول، تنها یکی از چندین آبشار و جاذبه طبیعی گردشگری در استان خوزستان است که جز بزرگترین و زیباترین آبشارهای ایران نیز شناخته می شود. آبشار شوی در سال ۱۳۹۳ در فهرست میراث ملی و طبیعی کشور به...

4502 نمایش
3.2
(از 10 رای)
جزییات بیشتر

آبشار نگین مسجدسلیمان در استان خوزستان و در روستایی به همین نام قرار دارد. آبشار نگین خوزستان در محلی بسیار مهجور و دورافتاده در میان کوه ها و دشت های منطقه شین بار در شمال دریاچه سد شهید عباسپور واق...

1913 نمایش
2.7
(از 11 رای)
جزییات بیشتر

آبشار شيوند ايذه یکی از جاذبه های طبیعی استان خوزستان است.آب این آبشار از دل کوه‌های زاگرس سرچشمه می‌گیرد و از صخره‌ای به ارتفاع ۵۰ متر به پایین می‌ریزد. ارتفاع ایت آبشار حدود 50 متر است.

3049 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار ابوالفارس یکی از آبشارهای خوزستان است که در رشته کوه‌های زاگرس و در منطقه‌ زیبا و کوهستانی ابوالفارس واقع است.ارتفاع این آبشار تقریباً ۱۲ متر و پهنای حجم ریزش آب آن تقریباً ۲ متر است.

3429 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار شورباریک در استان خوزستان واقع شده و یکی از جاذبه های گردشگری جنوب کشور به شمار می رود. بومیان منطقه این آبشار را به نام آبشار ملار آهنی می شناسند. ارتفاع آبشار از سطح دریا 381 متر است.

2434 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار پارک جنگلی شقایق دزفول یکی از جاذبه های توریستی زیبای اطراف دزفول به شمار می رود. وجود آبشار زیبای شقایق، درختان دیدنی و چشمه های روان این منطقه از خوزستان را به بهشتی دوست داشتنی در جنوب کشور ت...

4195 نمایش
2.8
(از 19 رای)
جزییات بیشتر

آبشار گدار پهن (توف نوران) یه بلندای 12 متر و عرض 4 متر در استان خوزستان واقع شده و یکی از جاذبه های گردشگری اطراف رامهرمز به شمار می رود. آبشار گدار پهن از چشمه ای در حوالی روستای سرتنگ ابوالفارس رام...

2210 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار توف نمکی، رامهرمز یکی از جاذبه های گردشگری استان خوزستان به شمار می رود که محیط بالا دست آن را درختان انجیر و پیچك پوشانده‌اند و به نام توف انجیر خودنمائی می كند .

1056 نمایش
3.5
(از 7 رای)
جزییات بیشتر

تالاب هور مزرعه بین دو رودخانه دز و کرخه ( در جنوب دزفول) قرار گرفته است و بخشی از آب رودخانه شاوور به آن می ریزد. آب هور مزرعه در فعالیت های کشاورزی ساکنین محل ( عشایر مزرعه و تنیس ) نقش مهمی دارد.

1295 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

تالاب شیمبار یا دریاچه شیرین بهار، از جمله جاذبه های طبیعی و ارزشمند استان خوزستان است که در امتداد رشته کوه های زاگرس قرار دارد. طبیعت بکر و تماشایی این جاذبه می تواند سوژه خوبی برای عکاسی باشد.

4657 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

تالاب هورالدورق یکی از جاذبه های طبیعی استان خوزستان به شمار می رود، هور نسبتاُ وسیع دورق در محدودة جنوب غربی خوزستان قرار دارد. رود جراحی پس از عبور از شادگان ( فلاحیه) به آن می ریزد.

1083 نمایش
3.3
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

دریاچه چاه ماری بهبهان، از جمله جاذبه‌های طبیعی استان خوزستان است. از دلایل اهمیت و ارزشمندی این دریاچه می‌توان به مواردی چون جلوگیری از بروز سیل، فرسایش و ذخیره آب برای مصارف کشاورزی اشاره کرد.

3568 نمایش
3.5
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

دریاچه مون‌ گشت یا مان گشت، از جمله جاذبه‌های طبیعی و دریاچه‌های دیدنی استان خوزستان به شمار می‌رود که آبی شیرین دارد. این دریاچه با ابعاد یک کیلومتر در ۵۰۰ متر و شکلی شبیه به مثلث خودنمایی می‌کند.

2231 نمایش
3.3
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

تالاب میانگران یکی از تالاب های مطرح کشور است که در شمال غربی استان خوزستان و در شهر باستانی ایذه قرار دارد . مساحت تالاب میانگران خوزستان متغیر است اما به صورت متوسط در حدود ۲۴۰۰ هکتار مساحت دارد.

2451 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

تالاب بین‌المللی شادگان، از جاذبه های طبیعی خوزستان است که در شمار بزرگ ترین تالاب های ایران قرار می گیرد. سطح آن از گیاهان متنوع پوشیده شده و زیستگاه مناسبی برای پرندگان آبزی کوچ کننده خواهد بود.

2493 نمایش
4
(از 6 رای)
جزییات بیشتر

دریاچه کوهستانی شط تِمی، از جمله جاذبه‌های طبیعی و تماشایی استان خوزستان است که منظره بکر آن، توجه هر گردشگری را به خود جلب می‌کند. منظره زیبای این دریاچه می‌تواند سوژه خوبی برای عکاسی باشد.

2357 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

دریاچه شهیون یا دریاچه سد دز، از جاذبه‌های طبیعی استان خوزستان و زیباترین دریاچه‌ های کشور است. با بازدید از این جاذبه، شاهد جزایر کوچک و بزرگی با انبوهی از درختان کنار و بادام کوهی خواهید بود.

4609 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

تالاب بامدژ یکی از تالاب‌های استان خوزستان است؛ این تالاب 4000 هكتار وسعت دارد و آب آن توسط رودخانه شاوور تأمین‌ می‌شود.این تالاب که منبع بیش از ۲۰۰ گونه گیاهی، بیش از ۱۴۰ گونه پرنده و ۴۰ گونه جانوری...