خراسان جنوبی طبیعت‌گردی خراسان جنوبی

نمایش روی نقشه

غار روبیات بیرجند، از جمله جاذبه های طبیعی و ارزشمند استان خراسان جنوبی به شمار می رود که همه ساله مورد توجه بسیاری از کوه نوردان و صخره نوردان قرار می گیرد.

3547 نمایش
3.4
(از 6 رای)
جزییات بیشتر

غار پهلوان زیرکوه یا دره تنگه تیگاب، از جاذبه های طبیعی و ارزشمند استان خراسان جنوبی به شمار می رود که همه ساله مورد توجه بسیاری از طبیعت گردان علاقه مند به غارنوردی قرار می گیرد.

4391 نمایش
2.7
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

غار بتون سرایان که آن را با نام «غار اژدها» نیز می شناسند، از جمله جاذبه های طبیعی و ارزشمند استان خراسان جنوبی است که مورد توجه بسیاری از غارنوردان و طبیعت گردان قرار دارد.

2372 نمایش
4
(از 6 رای)
جزییات بیشتر

غار فارسان قاین، از جمله جاذبه های طبیعی خاص استان خراسان جنوبی است که همه ساله مورد توجه بسیاری از طبیعتگردان و گردشگران علاقه مند به سفرهای هیجان انگیز قرار دارد.

1711 نمایش
3
(از 7 رای)
جزییات بیشتر

منطقه شکار ممنوع درح سر بیشه، از جمله جاذبه های طبیعی و تماشایی استان خراسان جنوبی است که خوشبختانه بخش وسیعی از آن تاکنون بکر و دست نخورده باقی مانده است.

1690 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه شکار ممنوع کمر سرخ سرایان، از جمله جاذبه های طبیعی و ارزشمند استان خراسان جنوبی است که پوشش گیاهی و جانوری متنوع و متعددی در آن مشاهده می شود.

746 نمایش
3.5
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

منطقه حفاظت شده آرک و کرنگ بیرجند، از جمله جاذبه های طبیعی زیبا و ارزشمند استان خراسان جنوبی به شمار می رود که مورد توجه بسیاری از گردشگران و طبیعت گردان قرار می گیرد.

2736 نمایش
3
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

پناهگاه حیات وحش رباط شور، از جمله جاذبه های طبیعی و مناطق حفاظت شده موجود در استان خراسان جنوبی است که به عنوان زیستگاه بسیاری از گیاهان و جانوران شناخته می شود.

835 نمایش
5
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

آبشار گنده گاو یا گنده آب نهبندان، از جمله جاذبه های طبیعی و دیدنی استان خراسان جنوبی است که همه ساله مورد توجه بسیاری از عکاسان، طبیعت گردان و گردشگران قرار می گیرد.

677 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشارهای دره سبزرود سرایان، از جمله جاذبه های طبیعی و تماشایی استان خراسان جنوبی است که همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران علاقه مند به کوه نوردی و صخره نوردی قرار می گیرد.

2613 نمایش
3.5
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

آبشار گیوک بیرجند، از جمله جاذبه های طبیعی و تماشایی استان خراسان جنوبی است که با وجود منظره زیبا و منحصر به فردی که دارد همه ساله مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

1489 نمایش
2.9
(از 6 رای)
جزییات بیشتر

آبشار چهارده بیرجند، از جمله جاذبه های طبیعی و تماشایی استان خراسان جنوبی است که از هشتاد آبشار کوچک و بزرگ تشکیل شده و مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد.

1805 نمایش
3
(از 7 رای)
جزییات بیشتر

کلوت های گلی نهبندان، از جمله جاذبه های طبیعی و ارزشمند استان خراسان جنوبی به شمار می رود که با نام های دیگری چون کوه های مینیاتوری یا مریخی نیز شناخته می شوند.

165 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

روستای اصفهک، از جمله جاذبه های گردشگری و ارزشمند موجود در استان خراسان جنوبی است که در 38 کیلومتری جاده طبس-دیهوک قرار گرفته و خودنمایی می کند.

4135 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کوه سنگ سوراخ، از جمله جاذبه های طبیعی و منحصر به فرد استان خراسان جنوبی به شمار می رود که با بازدید از آن، شاهد حفره ای بزرگ خواهید بود که فرسایش باعث خلق آن شده است.

1876 نمایش
2
(از 1 رای)
جزییات بیشتر

منطقه نمونه گردشگری مصعبی کریمو، از جاذبه های طبیعی و دیدنی استان خراسان جنوبی است که بازدید از آن همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران و طبیعت گردان قرار می گیرد.

485 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه نمونه گردشگری باغستان، از جمله جاذبه ها طبیعی استان خراسان جنوبی است که چشم انداز تماشایی آن می تواند به عنوان محیط مناسبی برای استراحت و عکاسی انتخاب شود.

362 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه نمونه گردشگری ازمیغان، از جمله جاذبه های گردشگری طبیعی موجود در استان خراسان جنوبی است که گیاهان و جانوران متنوعی در آن زیست می کنند.

1148 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

روستای ییلاقی آرک، از جمله جاذبه های طبیعی و ارزشمند استان خراسان جنوبی است که همه ساله، توجه بسیاری از بازدیدکنندگان را به خود جلب می کند و سوژه مناسبی برای عکاسی است.

1397 نمایش
5
(از 1 رای)
جزییات بیشتر

کویر سه قلعه سرایان، از جمله جاذبه های طبیعی و تماشایی استان خراسان جنوبی به شمار می رود که در فاصله 30 کیلومتری جنوب سه قلعه سرایان قرار گرفته و خودنمایی می کند.

1942 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

تالاب کجی نمکزار نهبندان، از جمله جاذبه های طبیعی زیبا و منحصر به فرد در استان خراسان جنوبی است که همه ساله بازدید از آن مورد توجه بسیاری از عکاسان و گردشگران قرار می گیرد.

1300 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

دریاچه سد موشین بیرجند، از جمله جاذبه های زیبا و تماشایی استان خراسان جنوبی است که همه ساله بازدید از آن مورد توجه بسیاری از طبیعت گردان و گردشگران قرار می گیرد.

1256 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

دریاچه گواب، از جمله جاذبه های طبیعی استان خراسان جنوبی به شمار می رود که همه ساله بازدید از آن مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد و منظره زیبایی برای عکاسی دارد.

703 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

دشت نیمبلوک، از جمله جاذبه های طبیعی و ارزشمند استان خراسان جنوبی است که در شمال شهرستانی با همین نام قرار گرفته و می تواند به عنوان سوژه مناسبی برای عکاسی انتخاب شود.

1580 نمایش
3
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

کویر روح مرغوم طبس، از جمله جاذبه های طبیعی و تماشایی استان خراسان جنوبی است که همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران و عکاسان قرار می گیرد.

245 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کویر رباط خان یا ریگ شتران، از جمله جاذبه‌های اکوتوریستی و ارزشمند استان خراسان جنوبی به‌شمار می‌رود. کویر رباط خان از شمال به دریاچه نمک خور و از جنوب به محور ارتباطی يزد-طبس محدود می‌شود.

3291 نمایش
5
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

ریگ همت آباد که با نام هایی چون ریگ آهنگران و ریگ پترگان هم شناخته می شود، از جمله جاذبه های ارزشمند استان خراسان جنوبی است که در روستایی با همین نام قرار دارد.

624 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

دق محمد آباد قاین، از جمله جاذبه های طبیعی و ارزشمند استان خراسان جنوبی و مناطق بیابانی کشور به شمار می رود که پوشش گیاهی بسیار ضعیفی در آن مشاهده می شود.

2178 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

دق گیو یا دق اکبرآباد، از جمله جاذبه های طبیعی و ارزشمند استان خراسان جنوبی است که درصد شوری در بخش مرکزی آن بسیار بالا و در نتیجه فاقد پوشش گیاهی است.

2053 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کویر دهسلم، از جمله جاذبه های طبیعی و ارزشمند استان خراسان جنوبی به شمار می رود که در 85 کیلومتری غرب شهرستان نهبندان و مسیر جاده نهبندان شهداد قرار گرفته و خودنمایی می کند.