خراسان جنوبی طبیعت‌گردی خراسان جنوبی

نمایش روی نقشه

غار روبیات بیرجند، از جمله جاذبه های طبیعی و ارزشمند استان خراسان جنوبی به شمار می رود که همه ساله مورد توجه بسیاری از کوه نوردان و صخره نوردان قرار می گیرد.

3784 نمایش
3.4
(از 6 رای)
جزییات بیشتر

غار پهلوان زیرکوه یا دره تنگه تیگاب، از جاذبه های طبیعی و ارزشمند استان خراسان جنوبی به شمار می رود که همه ساله مورد توجه بسیاری از طبیعت گردان علاقه مند به غارنوردی قرار می گیرد.

4707 نمایش
2.7
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

غار بتون سرایان که آن را با نام «غار اژدها» نیز می‌شناسند، از جمله جاذبه‌های طبیعی و ارزشمند استان خراسان جنوبی است که مورد توجه بسیاری از غارنوردان و طبیعت گردان قرار دارد.

2533 نمایش
4
(از 6 رای)
جزییات بیشتر

غار فارسان قاین، از جمله جاذبه های طبیعی خاص استان خراسان جنوبی است که همه ساله مورد توجه بسیاری از طبیعتگردان و گردشگران علاقه مند به سفرهای هیجان انگیز قرار دارد.

1809 نمایش
3
(از 7 رای)
جزییات بیشتر

منطقه شکار ممنوع درح سر بیشه، از جمله جاذبه های طبیعی و تماشایی استان خراسان جنوبی است که خوشبختانه بخش وسیعی از آن تاکنون بکر و دست نخورده باقی مانده است.

1757 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه شکار ممنوع کمر سرخ سرایان، از جمله جاذبه های طبیعی و ارزشمند استان خراسان جنوبی است که پوشش گیاهی و جانوری متنوع و متعددی در آن مشاهده می شود.

914 نمایش
3.5
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

منطقه حفاظت شده آرک و کرنگ بیرجند، از جمله جاذبه های طبیعی زیبا و ارزشمند استان خراسان جنوبی به شمار می رود که مورد توجه بسیاری از گردشگران و طبیعت گردان قرار می گیرد.

2834 نمایش
3
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

پناهگاه حیات وحش رباط شور، از جمله جاذبه های طبیعی و مناطق حفاظت شده موجود در استان خراسان جنوبی است که به عنوان زیستگاه بسیاری از گیاهان و جانوران شناخته می شود.

1058 نمایش
5
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

آبشار گنده گاو یا گنده آب نهبندان، از جمله جاذبه های طبیعی و دیدنی استان خراسان جنوبی است که همه ساله مورد توجه بسیاری از عکاسان، طبیعت گردان و گردشگران قرار می گیرد.

908 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشارهای دره سبزرود سرایان، از جمله جاذبه های طبیعی و تماشایی استان خراسان جنوبی است که همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران علاقه مند به کوه نوردی و صخره نوردی قرار می گیرد.

2728 نمایش
3.5
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

آبشار گیوک بیرجند، از جمله جاذبه های طبیعی و تماشایی استان خراسان جنوبی است که با وجود منظره زیبا و منحصر به فردی که دارد همه ساله مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

1658 نمایش
2.9
(از 6 رای)
جزییات بیشتر

آبشار چهارده بیرجند، از جمله جاذبه های طبیعی و تماشایی استان خراسان جنوبی است که از هشتاد آبشار کوچک و بزرگ تشکیل شده و مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد.

2350 نمایش
3
(از 7 رای)
جزییات بیشتر

کلوت های گلی نهبندان، از جمله جاذبه های طبیعی و ارزشمند استان خراسان جنوبی به شمار می رود که با نام های دیگری چون کوه های مینیاتوری یا مریخی نیز شناخته می شوند.

245 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

روستای اصفهک، از جمله جاذبه های گردشگری و ارزشمند موجود در استان خراسان جنوبی است که در 38 کیلومتری جاده طبس-دیهوک قرار گرفته و خودنمایی می کند.

4215 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کوه سنگ سوراخ، از جمله جاذبه های طبیعی و منحصر به فرد استان خراسان جنوبی به شمار می رود که با بازدید از آن، شاهد حفره ای بزرگ خواهید بود که فرسایش باعث خلق آن شده است.

1976 نمایش
2
(از 1 رای)
جزییات بیشتر

منطقه نمونه گردشگری مصعبی کریمو، از جاذبه های طبیعی و دیدنی استان خراسان جنوبی است که بازدید از آن همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران و طبیعت گردان قرار می گیرد.

647 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه نمونه گردشگری باغستان، از جمله جاذبه ها طبیعی استان خراسان جنوبی است که چشم انداز تماشایی آن می تواند به عنوان محیط مناسبی برای استراحت و عکاسی انتخاب شود.

520 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه نمونه گردشگری ازمیغان، از جمله جاذبه های گردشگری طبیعی موجود در استان خراسان جنوبی است که گیاهان و جانوران متنوعی در آن زیست می کنند.

1201 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

روستای ییلاقی آرک، از جمله جاذبه های طبیعی و ارزشمند استان خراسان جنوبی است که همه ساله، توجه بسیاری از بازدیدکنندگان را به خود جلب می کند و سوژه مناسبی برای عکاسی است.

2008 نمایش
5
(از 1 رای)
جزییات بیشتر

کویر سه قلعه سرایان، از جمله جاذبه های طبیعی و تماشایی استان خراسان جنوبی به شمار می رود که در فاصله 30 کیلومتری جنوب سه قلعه سرایان قرار گرفته و خودنمایی می کند.

2019 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

تالاب کجی نمکزار نهبندان، از جمله جاذبه های طبیعی زیبا و منحصر به فرد در استان خراسان جنوبی است که همه ساله بازدید از آن مورد توجه بسیاری از عکاسان و گردشگران قرار می گیرد.

1440 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

دریاچه سد موشین بیرجند، از جمله جاذبه های زیبا و تماشایی استان خراسان جنوبی است که همه ساله بازدید از آن مورد توجه بسیاری از طبیعت گردان و گردشگران قرار می گیرد.

1447 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

دریاچه گواب، از جمله جاذبه های طبیعی استان خراسان جنوبی به شمار می رود که همه ساله بازدید از آن مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد و منظره زیبایی برای عکاسی دارد.

1520 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

دشت نیمبلوک، از جمله جاذبه های طبیعی و ارزشمند استان خراسان جنوبی است که در شمال شهرستانی با همین نام قرار گرفته و می تواند به عنوان سوژه مناسبی برای عکاسی انتخاب شود.

1698 نمایش
3
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

کویر روح مرغوم طبس، از جمله جاذبه های طبیعی و تماشایی استان خراسان جنوبی است که همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران و عکاسان قرار می گیرد.

438 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کویر رباط خان یا ریگ شتران، از جمله جاذبه‌های اکوتوریستی و ارزشمند استان خراسان جنوبی به‌شمار می‌رود. کویر رباط خان از شمال به دریاچه نمک خور و از جنوب به محور ارتباطی يزد-طبس محدود می‌شود.

3628 نمایش
5
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

ریگ همت آباد که با نام هایی چون ریگ آهنگران و ریگ پترگان هم شناخته می شود، از جمله جاذبه های ارزشمند استان خراسان جنوبی است که در روستایی با همین نام قرار دارد.

708 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

دق محمد آباد قاین، از جمله جاذبه های طبیعی و ارزشمند استان خراسان جنوبی و مناطق بیابانی کشور به شمار می رود که پوشش گیاهی بسیار ضعیفی در آن مشاهده می شود.

2326 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

دق گیو یا دق اکبرآباد، از جمله جاذبه های طبیعی و ارزشمند استان خراسان جنوبی است که درصد شوری در بخش مرکزی آن بسیار بالا و در نتیجه فاقد پوشش گیاهی است.

2492 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر