خراسان جنوبی تاریخ‌گردی خراسان جنوبی

نمایش روی نقشه

موزه مشاهیر و مفاخر ملی، از جمله جاذبه های گردشگری و دیدنی استان خراسان جنوبی به شمار می رود که در قدیمی ترین ساختمان عمارت جهانی اکبریه، یادگار دوره زندیه، قرار دارد.

19671 نمایش
4.2
(از 7 رای)
جزییات بیشتر

موزه آب شهرستان قاین، از جمله جاذبه های گردشگری تاریخی استان خراسان جنوبی است که همه ساله مورد توجه بسیاری از مسافران و بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

20085 نمایش
4.2
(از 5 رای)
جزییات بیشتر

موزه مشاهیر و مفاخر قاین، از جمله موزه ها و جاذبه های گردشگری موجود در استان خراسان جنوبی به شمار می رود که دارای بخش هایی چون بخش شعرا، شهدا، خوشنویسان و... است.

1745 نمایش
3.6
(از 12 رای)
جزییات بیشتر

موزه مردم شناسی بیرجند، از جمله جاذبه های گردشگری تاریخی موجود در استان خراسان جنوبی به شمار می رود که همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران و مسافران قرار می گیرد.

2708 نمایش
3.6
(از 10 رای)
جزییات بیشتر

موزه حیات وحش بیرجند، از جمله موزه های تماشایی و جاذبه های گردشگری استان خراسان جنوبی است که همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران علاقه مند به حیات وحش قرار می گیرد.

20279 نمایش
3.6
(از 10 رای)
جزییات بیشتر

موزه مردم شناسی طبس، از جمله جاذبه های گردشگری تاریخی موجود در استان خراسان جنوبی به شمار می رود که همه ساله مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

19867 نمایش
2.4
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

موزه صنایع دستی و مردم شناسی سرایان، از جمله جاذبه های تاریخی و تماشایی استان خراسان جنوبی به شمار می رود که همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد.

2590 نمایش
3.5
(از 12 رای)
جزییات بیشتر

ارگ بهارستان بیرجند، از جمله جاذبه های گردشگری تاریخی استان خراسان جنوبی به شمار می رود که از دوران افشاریه به یادگار مانده و نام آن در فهرست آثار ملی ایران می درخشد.

392 نمایش
3
(از 5 رای)
جزییات بیشتر

ارگ حاجی آباد، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان خراسان جنوبی است که قدمت آن به دوران قاجار مربوط می شود و نام آن در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

19359 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مجموعه باغ و عمارت رحیم آباد، از جمله جاذبه های تاریخی استان خراسان جنوبی است که در روستایی با همین نام قرار دارد و قدمت آن به اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی بر می گردد.

18610 نمایش
3
(از 6 رای)
جزییات بیشتر

ارگ کلاه فرنگی بیرجند، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان خراسان جنوبی است که قدمت آن به دوره قاجار مربوط می شود و نام آن در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

18601 نمایش
3.8
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

عمارت و باغ اکبریه، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان خراسان جنوبی به شمار می رود که در شهر بیرجند واقع شده و قدمت آن به دوران قاجاریه مربوط می شود.

21132 نمایش
3.8
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

باغ گلشن طبس، از جمله جاذبه های تاریخی و دیدنی استان یزد است که قدمت آن به دوران زندیه و قاجاریه مربوط می شود و نام آن در فهرست آثار ملی ایران نیز به ثبت رسیده است.

5242 نمایش
3.5
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

مجموعه معصومیه که شامل باغ و عمارتی دیدنی است، از جمله جاذبه های تاریخی و تماشایی استان خراسان جنوبی به شمار می رود که در نزدیکی غرب شهر بیرجند خودنمایی می کند.

20788 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

باغ و کوشک امیرآباد بیرجند، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند خراسان جنوبی است که در روستای امیرآباد و غرب شهر بیرجند قرار گرفته و نام آن در فهرست آثار ملی ایران می درخشد.

20018 نمایش
5
(از 1 رای)
جزییات بیشتر

باغ و عمارت شوکت آباد، از جمله جاذبه های تاریخی استان خراسان جنوبی است که قدمت آن به دوران قاجار مربوط می شود و در فاصله 5 کیلومتری جنوب شرقی بیرجند خودنمایی می کند.

537 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

باغ و عمارت بهلگرد، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان خراسان جنوبی است که قدمت آن به دوران قاجار مربوط می شود و نام آن در فهرست آثار ملی ایران می درخشد.

20473 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

باغ و عمارت مود، از جمله جاذبه های تاریخی استان خراسان جنوبی است که در فاصله 30 کیلومتری شهرستان بیرجند و شهر مود واقع شده و مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

18417 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

باغ و کوشک علی آباد یا ارگ سپهری، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان خراسان جنوبی است که در میان روستایی به همین نام قرار دارد و قدمت آن به دوران قاجار بر می گردد.

19203 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

باغ جهانی اکبریه، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان خراسان جنوبی است که از دوره قاجار به یادگار مانده و نام آن در فهرست آثار ملی ایران و میراث جهانی یونسکو می درخشد.

20596 نمایش
3
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

باغ زرشکی بیرجند یا ارگ بهارستان، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان خراسان جنوبی است که از دوران قاجار به یادگار مانده و نام آن در فهرست آثار ملی ایران می درخشد.

304 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آسبادهای خوانشرف، از جمله جاذبه های تاریخی و تماشایی استان خراسان جنوبی است که از دوران قاجار به یادگار مانده و شامل 10 آسباد ساخته شده در جهت های شمالی-جنوبی می شود.

232 نمایش
2.7
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

آسبادهای طبس مسینا، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان خراسان جنوبی به شمار می رود که همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران و بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

237 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

بنای تاریخی خواجه خضر از جمله جاذبه های زیبا و ارزشمند شهرستان بیرجند استان خراسان جنوبی به شمار می رود که در جبهه شمال میدان پست در محله سرده خودنمایی می کند.

2009 نمایش
3.5
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

بند تاریخی امیرشاه، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان خراسان جنوبی است که قدمت آن به دوران قاجار مربوط می شود و نام آن در فهرست آثار ملی ایران می درخشد.

597 نمایش
3
(از 1 رای)
جزییات بیشتر

ساختمان پست قدیم بیرجند، از جمله جاذبه های تاریخی استان خراسان جنوبی به شمار می رود که قدمت آن به دوران قاجار بر می گردد و نامش در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

569 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مجموعه سنگ‌نگاره‌های کال جنگال، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان خراسان جنوبی به شمار می رود که در طول دره‌ای به همین نام و رشته کوه باقران قرار گرفته و خودنمایی می کند.

836 نمایش
2
(از 1 رای)
جزییات بیشتر

منطقه نمونه گردشگری شهر تون، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان خراسان جنوبی است که همه ساله بازدید از آن مورد توجه بسیاری از باستان شناسان و گردشگران قرار می گیرد.

512 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه نمونه گردشگری بند دره، از جمله جاذبه های ارزشمند و دیدنی استان خراسان جنوبی به شمار می رود که مهمترین بند تاریخی و بزرگترین بند کوهستانی بیرجند به شمار می رود.

643 نمایش
3
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

آرامگاه ابن حسام خوسفی، از جمله جاذبه تاریخی و ارزشمند استان خراسان جنوبی است که قدمت آن به دوره قاجار مربوط می شود و نام آن در فهرست آثار ملی ایران می درخشد.