کرمان طبیعت‌گردی کرمان

نمایش روی نقشه

کوهستان هزار، مرتفع ترین قله کرمان است که در جنوب این شهر و در بخش کوهستانی راین قرار دارد. کوه هزار کرمان، قله مخروط منفردی است که از چند جهت به مناطق دیگر منتهی می شود.

1193 نمایش
1.8
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

غار طرنگ به فاصله 70 کیلومتری شهر بافت و در استان کرمان قرار دارد. فاصله دهانه غار از روستای ترنگ حدود یک ساعت راه پیمایی است و مسیر آن از کنار رودخانه و بند کنترل سیلاب روستا می ​گذرد.

2615 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

غار ایوب یکی از غارهای استان کرمان است که روی کوه ایوب در جنوب شرقی شهر دهج قرار دارد. منشأ این غار گدازه های آتشفشانی است که همین موضوع بر اهمیت غار ایوب می افزاید.

1956 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

غار چاه دریا زرند به فاصله 15 کیلومتر از داوران و در مسیر رفسنجان -زرند در استان کرمان قرار دارد. غار چاه دریا زرند، مقصد جذابی برای غارنوردان است و هرساله گردشگران از این غار بازدید می کنند.

1380 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

غار میرزا در فاصله 30 کیلومتری شمال شرقی شهرستان رفسنجان و در روستای ده رنج قرار دارد و از جاذبه های گردشگری استان کرمان محسوب می شود.

2179 نمایش
3.3
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

پناهگاه حیات وحش روچون، از جمله جاذبه های طبیعی استان کرمان و مناطق ارزشمند از نظر پوشش گیاهی و جانوری در ایران است که به شکل خوشه‌ای داخل پارک ملی خبر پراکنده شده است.

993 نمایش
2
(از 1 رای)
جزییات بیشتر

منطقه شکار ممنوع انجرك و رابر در استان کرمان واقع شده است. منطقه شکار ممنوع انجرک رابر بافت نیز در سال 1366 انتخاب و مورد حفاظت قرار گرفت. بلندترین قله این منطقه 2809 متر بلندی دارد.

75 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه حفاظت شده بیدوییه استان كرمان با مساحت 168033 هكتار از سال 13714 به عنوان یکی از مناطق حفاظت شده کرمان شناخته شده است و 260 گونه گیاهی دارد.

446 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه حفاظت شده سنگ مس در 205 کیلومتری جنوب شرق مرکز استان و در 20 کیلومتری جنوب شهرستان بم واقع شده و وسعت آن 45800 هكتار است. اقلیم منطقه، خیلی خشک، است.

49 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

پناهگاه حیات وحش «مهروئیه» کرمان با مساحت 55 هزار و 831 هكتار یکی از پناهگاه های حفاظت شده حیات وحش در نزدیکی شهرستان کهنوج در جنوب کشور به شمار می رود.

60 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه حفاظت شده جوپار در جنوب کرمان و جزو جاذبه های طبیعی این استان است. این منطقه از شمال به شهرهای ماهان و جوپار، از غرب به بهرامجرد و از جنوب غربی به راه آهن کرمان بم می رسد.

553 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

پارک ملی خبر، از جمله جاذبه های گردشگری طبیعی استان کرمان است که به عنوان یکی از بزرگترین پارک‌های ملی ایران معرفی می شود و همه ساله مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

603 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

پناهگاه حیات وحش دربند راور، از جمله جاذبه های طبیعی و ارزشمند استان کرمان است که تنوع زیستی بالایی دارد به طوری که اکثر گونه های گیاهی و جانوری استان در این منطقه زندگی می کنند.

422 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

روستای مکی راور، از جمله جاذبه های طبيعی استان کرمان است كه در 35 کیلومتری شرق راور و همسایگی بخش شمالی کویر لوت قرار گرفته و توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب می کند. ارتفاع آبشار به 12 متر می رس...

2518 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار حرمک، از جمله جاذبه‌های طبيعی استان کرمان است كه در روستایی به همین نام و 110 کیلومتری جنوب شرق شهر کرمان واقع شده و مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد. آبشار حرمک ۱۴ متر ارتفاع دارد...

1704 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار اوردیکان، از جمله جاذبه‌های طبيعی استان کرمان است كه در دل روستایی به همین نام و دامنه های جنوب غربی کوه هزار قرار گرفته است. آب آبشار از برف ها و یخ های ارتفاعات بالا دست و قله هزار سرچشمه می‌گ...

1021 نمایش
2.7
(از 7 رای)
جزییات بیشتر

آبشار کوه نیمه جیرفت، از جاذبه هاي طبيعی استان کرمان است كه در روستای ییلاقی «دلفارد» از توابع بخش ساردوئیه شهرستان جیرفت واقع شده و توجه بازدیدکنندگان بنه ویژه طبیعت دوستان را به خود جلب می کند.

1410 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار سه کاسه جهان جان بافت، از جمله جاذبه های طبيعی و ارزشمند استان کرمان است كه در 1 کیلومتری جنوب روستای جهان جان و در ارتفاع 2500 متری از سطح دریا خودنمایی می کند. این آبشار مقصدی جذاب برای علاقه...

917 نمایش
3.5
(از 11 رای)
جزییات بیشتر

آبشار هجین بردسیر، از جاذبه های طبيعی استان کرمان است كه در میان دشتی هموار واقع شده و روستاهای هجین، ملک آباد و خالق آباد، در حاشیه رودخانه آن خودنمایی می کنند. آب از ارتفاع 6 متری به حوضچه پایین آبش...

1156 نمایش
3
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

آبشار باغچمک، از جمله جاذبه‌های طبيعی و آبشارهای تماشایی استان کرمان است كه در 5 کیلومتری شهر بم و مسیر رودخانه روستایی با همین نام قرار دارد. آبشار باغچمک از صخره‌هایی سخت به پایین سرازیر می‌ریزد.

1598 نمایش
3
(از 6 رای)
جزییات بیشتر

آبشارهای تنگ تاهران، از جمله جاذبه های طبيعی و ارزشمند استان کرمان است كه در 80 کیلومتری جنوب شرقی شهر بم و نزدیکی روستای «آباد چهل تن» قرار گرفته است. رودخانه آباد چهل تن از قله چهل جبال بارز سرچشمه...

1606 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار دره ده والی، از جمله جاذبه های طبيعی و ارزشمند استان کرمان است كه در بخش شمالی شهرستان جیرفت و در دل دره زیبای ده والی ساردوییه قرار گرفته و خودنمایی می کند.

1137 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار گیشیگان راین، از جمله جاذبه های طبيعی و آبشارهای دیدنی استان کرمان است كه بازدید از آن همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران و علاقه مندان قرار می گیرد. این آبشار از رودخانه گیشیگان سرچشمه می‌گی...

270 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار فیض آباد، از جمله جاذبه های طبيعی و ارزشمند استان کرمان است كه با بازدید از آن، شاهد منظره دیدنی سقوط آبی زلال و خروشان از شیب دیواره های کوه روی سخته سنگ ها خواهید بود. این آبشار در روستایی سرس...

764 نمایش
3.5
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

آبشار چهرن رابر، از جمله جاذبه‌های طبيعيی و تماشایی استان کرمان است كه در دل منطقه‌ای سرسبز و پوشیده از درختان گردو، زردآلو، صنوبر و نیز چشمه، رودخانه و چمنزار قرار دارد. ارتفاع آبشار حدود ۱۲ متر است.

2330 نمایش
3
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

آبشار ده بکری، از جمله جاذبه های طبيعی استان کرمان است كه در فاصله 75 کیلومتری غرب شهر بم و در مسیر جیرفت واقع شده و مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان قرار می گیرد. این آبشار را با نام دیگر آبشار دغوی...

593 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار سرنکوه جیرفت، از جمله جاذبه های طبيعی استان کرمان است كه با ارتفاعی حدود 150متر در فهرست بلندترین آبشارهای ایران قرار گرفته است. گل های شقایق و نرگس هم در اطراف آبشار، منظره زیبایی را خلق کرده ا...

1743 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار بنگان، از جمله جاذبه‌های طبيعی و آبشارهای تماشایی استان کرمان است كه هوای مطبوعی دارد و در ۲۰ کیلومتری شمال شرقی بافت واقع شده و همه‌ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران و علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

100 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار سه کنج یا سکنج ماهان، از جمله جاذبه های طبيعی و تماشایی استان کرمان است كه در منطقه ای کوهستانى و خوش آب و هوا قرار گرفته و با بازدید از آن شاهد دو آبشار زیبا خواهید بود. روستای سه کنج که قدمتی...

549 نمایش
4
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

آبشار آبسر رابر، از جاذبه‌های طبيعی و تماشایی استان کرمان است كه در دره‌ای عمیق و شمالی‌ترین بخش ارتفاعات بحر آسمان قرار گرفته و توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب می‌کند. این آبشار حدود ۲۵ متر ارت...