کرمان طبیعت‌گردی کرمان

نمایش روی نقشه

کوهستان هزار، مرتفع ترین قله کرمان است که در جنوب این شهر و در بخش کوهستانی راین قرار دارد. کوه هزار کرمان، قله مخروط منفردی است که از چند جهت به مناطق دیگر منتهی می شود.

1281 نمایش
1.8
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

غار طرنگ به فاصله 70 کیلومتری شهر بافت و در استان کرمان قرار دارد. فاصله دهانه غار از روستای ترنگ حدود یک ساعت راه پیمایی است و مسیر آن از کنار رودخانه و بند کنترل سیلاب روستا می ​گذرد.

3062 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

غار ایوب یکی از غارهای استان کرمان است که روی کوه ایوب در جنوب شرقی شهر دهج قرار دارد. منشأ این غار گدازه های آتشفشانی است که همین موضوع بر اهمیت غار ایوب می افزاید.

2077 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

غار چاه دریا زرند به فاصله 15 کیلومتر از داوران و در مسیر رفسنجان -زرند در استان کرمان قرار دارد. غار چاه دریا زرند، مقصد جذابی برای غارنوردان است و هرساله گردشگران از این غار بازدید می کنند.

1547 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

غار میرزا در فاصله 30 کیلومتری شمال شرقی شهرستان رفسنجان و در روستای ده رنج قرار دارد و از جاذبه های گردشگری استان کرمان محسوب می شود.

2398 نمایش
3.3
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

پناهگاه حیات وحش روچون، از جمله جاذبه های طبیعی استان کرمان و مناطق ارزشمند از نظر پوشش گیاهی و جانوری در ایران است که به شکل خوشه‌ای داخل پارک ملی خبر پراکنده شده است.

1188 نمایش
2
(از 1 رای)
جزییات بیشتر

منطقه شکار ممنوع انجرك و رابر در استان کرمان واقع شده است. منطقه شکار ممنوع انجرک رابر بافت نیز در سال 1366 انتخاب و مورد حفاظت قرار گرفت. بلندترین قله این منطقه 2809 متر بلندی دارد.

291 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه حفاظت شده بیدوییه استان كرمان با مساحت 168033 هكتار از سال 13714 به عنوان یکی از مناطق حفاظت شده کرمان شناخته شده است و 260 گونه گیاهی دارد.

586 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه حفاظت شده سنگ مس در 205 کیلومتری جنوب شرق مرکز استان و در 20 کیلومتری جنوب شهرستان بم واقع شده و وسعت آن 45800 هكتار است. اقلیم منطقه، خیلی خشک، است.

143 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

پناهگاه حیات وحش «مهروئیه» کرمان با مساحت 55 هزار و 831 هكتار یکی از پناهگاه های حفاظت شده حیات وحش در نزدیکی شهرستان کهنوج در جنوب کشور به شمار می رود.

187 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه حفاظت شده جوپار در جنوب کرمان و جزو جاذبه های طبیعی این استان است. این منطقه از شمال به شهرهای ماهان و جوپار، از غرب به بهرامجرد و از جنوب غربی به راه آهن کرمان بم می رسد.

751 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

پارک ملی خبر، از جمله جاذبه های گردشگری طبیعی استان کرمان است که به عنوان یکی از بزرگترین پارک‌های ملی ایران معرفی می شود و همه ساله مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

706 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

پناهگاه حیات وحش دربند راور، از جمله جاذبه های طبیعی و ارزشمند استان کرمان است که تنوع زیستی بالایی دارد به طوری که اکثر گونه های گیاهی و جانوری استان در این منطقه زندگی می کنند.

536 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

روستای مکی راور، از جمله جاذبه های طبيعی استان کرمان است كه در 35 کیلومتری شرق راور و همسایگی بخش شمالی کویر لوت قرار گرفته و توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب می کند. ارتفاع آبشار به 12 متر می رس...

2799 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار حرمک، از جمله جاذبه‌های طبيعی استان کرمان است كه در روستایی به همین نام و 110 کیلومتری جنوب شرق شهر کرمان واقع شده و مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد. آبشار حرمک ۱۴ متر ارتفاع دارد...

1968 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار اوردیکان، از جمله جاذبه‌های طبيعی استان کرمان است كه در دل روستایی به همین نام و دامنه های جنوب غربی کوه هزار قرار گرفته است. آب آبشار از برف ها و یخ های ارتفاعات بالا دست و قله هزار سرچشمه می‌گ...

2179 نمایش
2.7
(از 7 رای)
جزییات بیشتر

آبشار کوه نیمه جیرفت، از جاذبه هاي طبيعی استان کرمان است كه در روستای ییلاقی «دلفارد» از توابع بخش ساردوئیه شهرستان جیرفت واقع شده و توجه بازدیدکنندگان بنه ویژه طبیعت دوستان را به خود جلب می کند.

1523 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار سه کاسه جهان جان بافت، از جمله جاذبه های طبيعی و ارزشمند استان کرمان است كه در 1 کیلومتری جنوب روستای جهان جان و در ارتفاع 2500 متری از سطح دریا خودنمایی می کند. این آبشار مقصدی جذاب برای علاقه...

1605 نمایش
3.5
(از 11 رای)
جزییات بیشتر

آبشار هجین بردسیر، از جاذبه های طبيعی استان کرمان است كه در میان دشتی هموار واقع شده و روستاهای هجین، ملک آباد و خالق آباد، در حاشیه رودخانه آن خودنمایی می کنند. آب از ارتفاع 6 متری به حوضچه پایین آبش...

1565 نمایش
3
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

آبشار باغچمک، از جمله جاذبه‌های طبيعی و آبشارهای تماشایی استان کرمان است كه در 5 کیلومتری شهر بم و مسیر رودخانه روستایی با همین نام قرار دارد. آبشار باغچمک از صخره‌هایی سخت به پایین سرازیر می‌ریزد.

1755 نمایش
3
(از 6 رای)
جزییات بیشتر

آبشارهای تنگ تاهران، از جمله جاذبه های طبيعی و ارزشمند استان کرمان است كه در 80 کیلومتری جنوب شرقی شهر بم و نزدیکی روستای «آباد چهل تن» قرار گرفته است. رودخانه آباد چهل تن از قله چهل جبال بارز سرچشمه...

1960 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار دره ده والی، از جمله جاذبه های طبيعی و ارزشمند استان کرمان است كه در بخش شمالی شهرستان جیرفت و در دل دره زیبای ده والی ساردوییه قرار گرفته و خودنمایی می کند.

1543 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار گیشیگان راین، از جمله جاذبه های طبيعی و آبشارهای دیدنی استان کرمان است كه بازدید از آن همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران و علاقه مندان قرار می گیرد. این آبشار از رودخانه گیشیگان سرچشمه می‌گی...

945 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار فیض آباد، از جمله جاذبه های طبيعی و ارزشمند استان کرمان است كه با بازدید از آن، شاهد منظره دیدنی سقوط آبی زلال و خروشان از شیب دیواره های کوه روی سخته سنگ ها خواهید بود. این آبشار در روستایی سرس...

1441 نمایش
3.5
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

آبشار چهرن رابر، از جمله جاذبه‌های طبيعيی و تماشایی استان کرمان است كه در دل منطقه‌ای سرسبز و پوشیده از درختان گردو، زردآلو، صنوبر و نیز چشمه، رودخانه و چمنزار قرار دارد. ارتفاع آبشار حدود ۱۲ متر است.

2442 نمایش
3
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

آبشار ده بکری، از جمله جاذبه های طبيعی استان کرمان است كه در فاصله 75 کیلومتری غرب شهر بم و در مسیر جیرفت واقع شده و مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان قرار می گیرد. این آبشار را با نام دیگر آبشار دغوی...

1253 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار سرنکوه جیرفت، از جمله جاذبه های طبيعی استان کرمان است كه با ارتفاعی حدود 150متر در فهرست بلندترین آبشارهای ایران قرار گرفته است. گل های شقایق و نرگس هم در اطراف آبشار، منظره زیبایی را خلق کرده ا...

1959 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار بنگان، از جمله جاذبه‌های طبيعی و آبشارهای تماشایی استان کرمان است كه هوای مطبوعی دارد و در ۲۰ کیلومتری شمال شرقی بافت واقع شده و همه‌ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران و علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

345 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار سه کنج یا سکنج ماهان، از جمله جاذبه های طبيعی و تماشایی استان کرمان است كه در منطقه ای کوهستانى و خوش آب و هوا قرار گرفته و با بازدید از آن شاهد دو آبشار زیبا خواهید بود. روستای سه کنج که قدمتی...

809 نمایش
4
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

آبشار آبسر رابر، از جاذبه‌های طبيعی و تماشایی استان کرمان است كه در دره‌ای عمیق و شمالی‌ترین بخش ارتفاعات بحر آسمان قرار گرفته و توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب می‌کند. این آبشار حدود ۲۵ متر ارت...