آذربايجان شرقی طبیعت‌گردی آذربايجان شرقی

نمایش روی نقشه

قله سهند با ارتفاع 3600 متری در جنوب شهر تبریز و شمال مراغه قرار دارد؛ دریاچه بزرگ ارومیه سراسر قسمت های غربی این مجموعه را پوشش می دهد.

2314 نمایش
2.6
(از 5 رای)
جزییات بیشتر

فله جام و سهند در جنوب شهر تبریز و شمال مراغه قرار دارند و دریاچه بزرگ ارومیه سراسر قسمت های غربی این مجموعه را پوشش می دهد.

4436 نمایش
4
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

کوهستان بزرگ بزقوش با ارتفاع 3303 متری در مرز استان اردبیل و آذربایجان شرقی واقع شده است و به صورت یک رشته شرقی – غربی حد فاصل بستان آباد تا نزدیک بخش کیوی خلخال امتداد دارد.

3445 نمایش
2.4
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

ارتفاعات شیروانشاهلو در بخش مرکزی از شهرستان ملکان قرار گرفته و دارای مناظرو چشم انداز زیبایی است که می تواند لذت یک روز کوهنوردی و طبیعتگردی را برای شما دوچندان کند.

2988 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار اسکندر در نزدیکی شهر تبریز واقع شده است .این آبشار در فصول سرد سال یخ زده و مناظر زیبایی ایجاد می نماید. و علاقه مندان زیادی به رشته یخ نوردی را به خود جذب می کند.

3980 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

غار دوگیجان مرند که از نوع غارهاى استلاکتیت‌ است که ‌در شرق شهر مرند قرار دارد و راه دسترسى به آن سواره‌رو است. این غار طبیعی آهکی در ارتفاع ۲۲۰۰ متری از سطح دریا واقع شده است. دهانه غار بسیار تنگ است...

1827 نمایش
2.8
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

غار اسکندر به فاصله 30 کیلومتری تبریز در روستای سعید آباد (محدوده روستای اسکندر) واقع شده است و از جمله غارهای استان آذربایجان شرقی است.

2831 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

جنگل ارسباران با وسعت بیش از ۷۰ هزار هکتار یکی از جاذبه های طبیعی دیدنی استان آذرباجان شرقی است.از نظر جغرافیایی گیاهی ارسباران محل بر خورد سه اقلیم مختلف خزری، قفقازی و مدیترانه ای است .

3685 نمایش
5
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

منطقه حفاظت شده دیزمار منطقه ای کوهستانی و جنگلی است که در حوزه استحفاظی شهرستان های خدافرین، ورزقان و جلفا در شمال استان آذربایجان شرقی قرار دارد.منطقه دیزمار در تاریخ ۱۳۹۰/۷/۱۳ بعنوان منطقه حفاظت شد...

4708 نمایش
3
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

پارک ملی ارسباران از سال ۱۳۴۶ به عنوان منطقه ممنوعه شکار و در سال ۱۳۵۲ به عنوان منطقه حفاظت شده ارسباران و از سال ۱۳۵۵ به عنوان ذخیرگاه زیستکره تحت مدیریت قرار گرفته است .

5714 نمایش
3.3
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

پارک‌ ملی‌ کمتال با وسعت 7000 هكتار در شمال استان اذربایجان شرقی واقع شده است.پارک ملی کنتال فاقد هر گونه سکونتگاه انسانی است و تعارضات مانند اراضی یا مستثنیات درآن حداقل بوده و هیچ گونه فعالیت معدنی...

1098 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار دلی خلیل در استان آذربایجان شرقی واقع شده و یکی از جاذبه های طبیعی و تفریحی آذربایجان شرقی به شمار می رود.این آبشار در حشیه روستای پیر سقا در ۴۰ کیلومتری جنوب شهرستان قره آغاج واقع است.

6140 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار هرگلان در موقعیت استان آذربایجان شرقی و در نزدیکی شهرستان عجب شیر و در حاشیه روستایی به همین نام قرار گرفته است. ارتفاع آبشار هرگلان عجب شیر در حدود 50 متر است .

4896 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار پیر بالا یکی از جاذبه های گردشگری استان آذربایجان شرقی است که آبشار در جنوب شرقی روستای پیر بالا واقع شده است.مسیر آبشار مملو از درختان گردو و زردآلو است.

1371 نمایش
3
(از 6 رای)
جزییات بیشتر

آبشار عیش‌آباد یکی از جاهای دیدنی استان آذربایجان شرقی است که در پیرامون روستای عیش‌آباد از توابع دهستان میشاب شمالی بخش مرکزی شهرستان مرند قرار گرفته‌است.

1812 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار آسیاب‌ خرابه یکی از مکان‌های دیدنی و گردشگری استان آذربایجان شرقی است که در شهرستان جلفا و در چند کیلومتری مرز ایران با جمهوری آذربایجان واقع شده است.

2532 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار بلوکان در شمال روستای بلوکان از توابع بخش تاریخی ترکمانچای و در فاصله ۲۵ کلیومتری شهر ترکمانچای واقع شده است و از جاذبه های طبیعی آذربایجان شرقی به شمار می رود.

3168 نمایش
3.2
(از 6 رای)
جزییات بیشتر

آبشار اسب فروشان سراب یکی از جاذبه های استان آذربایجان شرقی است که در موقعیت جغرافیایی E472729 N374649 در استان آذربایجان شرقی و در نزدیکی شهر سراب واقع شده است.

928 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

این آبشار در شرق روستای درق در فاصله 3 کیلومتری شمال شرقی شهرستان زنوز واقع است. این آبشار به عنوان جاذبه های طبیعی آذربایجان شرقی مورد استفاده طبیعتگردان قرار می گیرد.

2293 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار سرکندیزج از مهمترین مناطق تفرج و کوهپیمایی واقع در نزدیکی شهرستان شبستر آذربایجان شرقی است که به شماره 234 در فهرست آثار طبیعی کشور به ثبت ملی رسیده است.

3786 نمایش
3
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

آبشار کوره چکان یکی از جاذبه های طبیعی استان آذربایجان شرقی است که در روستای چکان از توابع بخش مرکزی شهرستان مراغه واقع شده و با شهر مراغه 5 کیلومتر فاصله دارد.

2646 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار گل آخور از جاذبه های گردشگری استان آذربایجان شرقی است.این منطقه از نظر گردشگری در رتبه دوم استان قرار دارد که آبشار گل آخئر از زیباترین نقاط گردشگری آن است.

2048 نمایش
3.3
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

آبشار زیبای شیران در حاشیه شمال شرقی روستای شیران آذربایجان شرقی در ارتفاع 2200 متری از سطح دریا واقع شده است و یکی از جاذبه های گردشگری آذربایجان شرقی به شمار می رود.

9990 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار ماهاران جلفا در کناره رود ارس، در منطقه حفاظت شده کیامکی استان آذربایجان شرقی قرار دارد و به عنوان یکی از جاذبه های طبیعتگردی این استان شناخته شده است.

6229 نمایش
2.9
(از 7 رای)
جزییات بیشتر

آبشار غار حاجی آباد قره آغاج در موقعیت در 46 کیلومتری جنوب قره آغاج و در دامنه های آفتاب گیر ارتفاعات اکوزالان در ارتفاع 2500 متری از سطح دریاهای آزاد قرار گرفته است.

1941 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه حفاظت شده چاراویماق قسمتی از منطقه شکار ممنوع چاراویماق در شهرستان چاراویماق در استان آذربایجان شرقی است.اين منطقه با پوشش گياهي وسيع و گونه هاي شاخص جانوري يکي از مناطق محبوب طبيعت دوستان و طبي...

14218 نمایش
3.2
(از 24 رای)
جزییات بیشتر

رودخانه مرزی ارس رودی پر آب و خروشان در خط مرزی شمال غربی کشور است که از كوه بینگول داغ (هزار بركه) واقع در حوالی سرچشمه فرات در ترکیه سرچشمه می گیرد.رود ارس در پی عهدنامه ترکمنچای از اول اسفند ۱۲۰۶ ب...

1279 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کوههای آلاغ دار در شمال بزرگراه زنجان - تبریز قبل از شهرستان میانه در 25 کیلومتری شمال شرقی شهرستان تبریز واقع شده است. آلا داغ لار، نام محلی کوه ها و تپه های رنگارنگی است.

3293 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

سد قوشقیه سی در 15 کیلومتری از شهر ملکان در بخش لیلان قراردارد و یکی از جاذبه های طبیعتگردی آذربایجان شرقی به شمار می رود.

1803 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه نمونه گردشگری آغمیون- سهزاب در فاصله 10 کیلومتری شمال شرقی سراب در مسیر جاده سراب- اردبیل قرار دارد.اين مكان داراي امكاناتي همچون؛ پناهگاه در مسير، چشمه آب نوشيدني در مسير و داراي پوشش شبكه مي ب...