فارس تاریخ‌گردی فارس

نمایش روی نقشه

خانه صالحی شیراز یا موزه لباس‌های سنتی، از جمله جاذبه های تاریخی و تماشایی استان فارس است که همه روزه بسیاری از علاقه مندان برای بازدید از آن به ضلع جنوبی مسجد شهدا و ابتدای کوچه هفت پیچ سر می زنند.

7174 نمایش
2.7
(از 18 رای)
جزییات بیشتر

موزه شاهچراغ شیراز، از جمله جاذبه های تاریخی و موزه های دیدنی استان فارس به شمار میرود که در صحن حرم شاهچراغ (ع) قرار دارد. این موزه، آبان سال 1344 هجری شمسی در صحن بارگاه شاهچراغ شیراز افتتاح شد.

3727 نمایش
3.1
(از 23 رای)
جزییات بیشتر

موزه خاتم یا خانه سعادت، از جاذبه‌های گردشگری تاریخی و موزه‌های تماشایی استان فارس است که در محله سنگ سیاه شیراز قرار دارد. نام این جاذبه در فهرست آثار ملی ایران می‌درخشد و می‌توانید از آن بازدید کنید...

6720 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

موزه تاریخ طبیعی و تکنولوژی دانشگاه شیراز به منظور بالا بردن سطح دانش عمومی درباره جهان آفرینش و شناخت ارزش وجودی جانوران، گیاهان، کانیها و فسیل‌ها در زندگی انسان و محیط زیست او تاسیس شده است.

3606 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

موزه آواها و نواها در خانه منطقی نژاد، در میدان احمدی شیراز واقع شده است.

3718 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

موزه معروف به مادام توسو شیراز در خانه زیبای زینت الملک قوام دایر است. مجسمه‌های این موزه توسط بنیاد فارس شناسی و در مدت ۴ سال توسط گروهی از هنرمندان مجسمه ساز به سرپرستی استاد «شانس» ساخته شدند.

4969 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

موزه نظامی در زیر زمین عمارت باغ عفیف آباد واقع شده است و یکی از بزرگ ترین موزه های اسلحه در کشور به شمار می رود؛ این باغ و موزه در بلوار ستارخان شهر شیراز قرار دارند.

2614 نمایش
3
(از 16 رای)
جزییات بیشتر

مجموعه (موزه) نارنجستان قوام در ابتدا شامل: کاخ، باغ، حمام، زنجیرخانه، اصطبل و مکتب خانه بوده است که از این قسمت‌ها زنجیرخانه و اصطبل درجریان حوادث تاریخی و گذر زمان از بین رفته و در حال حاضر مابقی سا...

3062 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

شیراز مملو از آثار و جاذبه های تاریخی زیادی است به همین دلیل موزه ها از اهمیت خاصی برخوردارند. موزه پارس شیراز موزه‌ای است ارزشمند که در باغ نظر شیراز و عمارت کلاه فرنگی این باغ قرار گرفته و در آن...

2041 نمایش
2.8
(از 16 رای)
جزییات بیشتر

باغ موزه «تکیه هفت‌تنان» از جمله جاذبه های گردشگری تاریخی استان فارس به شمار می‌رود که قدمت آن به سده‌های پیش از عهد زندیه بر می‌گردد. این باغ در بن کوه چهل مقام و شمال آرامگاه حافظ قرار دارد.

313 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کاخ ساسانی سروستان، از جمله جاذبه های تاریخی استان فارس است که در جنوب شهرستان سروستان استان فارس قرار دارد و با بازدید از آن شاهد قدیمی ترین گنبد آجری کشور خواهید بود.

3050 نمایش
3.3
(از 16 رای)
جزییات بیشتر

کاخ اردشیر بابکان از جمله جاذبه‌های تاریخی و گردشگری استان فارس و شهرستان فیروزآباد است. این کاخ از کاخ های ییلاقی اردشیر به شمار می رود که از سنگ پاره و ملات گچ ساخته شده است.

4763 نمایش
3
(از 16 رای)
جزییات بیشتر

باغ نشاط لار در شهر قدیم لار در کنار رودخانه خشک و در ضلع شمالی پل عباسی قرار گرفته است. این عمارت در وسط باغی با وسعه حدود یک هکتار به نام نشاط قرار دارد. این عمارت، در دوره صفویه مرکز حکومت لار بوده...

2457 نمایش
3
(از 10 رای)
جزییات بیشتر

عمارت باغ ایلخانی، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان فارس است که قدمت آن به دوران قاجار مربوط می شود. با بازدید از آن، شاهد بنایی تاریخی در دل باغی سرسبز خواهید بود.

5907 نمایش
2.8
(از 16 رای)
جزییات بیشتر

عمارت کلاه فرنگی باغ نظر، از جمله جاذبه های تاریخی استان فارس است که امروزه به موزه تغییر کاربری داده و آثاری از دوران اسلامی مانند ظروف سفالی، کتب خطی و تابلوهای نقاشی در آن به نمایش گذاشته شدند.

3152 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

عمارت دیوانخانه، از جمله جاذبه های تاریخی استان فارس است که از دوران قاجار به یادگار مانده و در نزدیکی ارگ کریم‌ خانی قرار دارد. این جاذبه در گذشته به عمارت دیوان خانه کریم خان زند مشهور بوده است.

5209 نمایش
2.9
(از 20 رای)
جزییات بیشتر

عمارت و باغ شاپوری در منطقه مركزی شهر شیراز، در محله ای با قدمت 100ساله، معروف به انوری قرار دارد.

4378 نمایش
2.7
(از 14 رای)
جزییات بیشتر

باغ و عمارت سالاری از جمله جاذبه های دیدنی شهر شیراز است که با باغی چشم نواز و عمارتی تاریخی و زیبا مورد توجه گردشگران قرار می گیرد.

5596 نمایش
2.6
(از 17 رای)
جزییات بیشتر

عمارت هفت تنان، تکیه هفت تنان شیراز و یا موزه های سنگی تاریخی یکی از قدیمی ترین اماکن تاریخی شیراز است. این عمارت در پای کوه چهل مقام و در شمال آرامگاه حافظ قرار گرفته است.

2046 نمایش
3.3
(از 13 رای)
جزییات بیشتر

عمارت چهل تن یا بقعه چهل تنان، در مسافتی کوتاه از شمال حافظیه و جنب باغ جهان نما، همراه با محوطه ای مشجر و با صفا است که دارای چهل سنگ مزار هم اندازه است.

2204 نمایش
3
(از 19 رای)
جزییات بیشتر

عمارت باغ ارم، از جاذبه های تاریخی استان فارس به شمار می رود که به شیوه معماری دوره پادشاهی ناصرالدین شاه قاجار بنا شده است. تاریخ ساخت و بنیان‌گذار اولیه این باغ به طور دقیق مشخص نیست.

3036 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

باغ دلگشا شیراز، در نزدیکی آرامگاه سعدی، به سبب نارنجستان زیبا و آب نماهای دیدنی اش شهرت یافته و در وسط این باغ نخستین کلاه فرنگی ایران قرار دارد.

3043 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

شهر گور، از جمله جاذبه های تاريخی و ارزشمند استان فارس به شمار می رود. این جاذبه به عنوان نخستین شهر دایره ای ایران و یكی از چند شهر دایره ای جهان، مورد توجه بسياری از گردشگران داخلی و خارجی قرار مي گ...

693 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

باغ جنت از باغهای قدیمی و سنتی شیراز است که در ابتدای ورودی غربی شیراز و در بلوار امیر کبیر قرارگرفته است. این باغ را که یک عمارت درونی داشته است را میرزا ابوالحسن خان مشیرالملک ساخته و امروز گسترده ش...

6049 نمایش
3
(از 20 رای)
جزییات بیشتر

باغ نارنجستان قوام یا خانه قوام، از جمله جاذبه های گردشگری تاریخی استان فارس است که قدمت آن به دوران قاجاریه مربوط می شود. نام این جاذبه در فهرست آثار ملی ایران می درخشد.

4613 نمایش
3.1
(از 25 رای)
جزییات بیشتر

باغ جهان نما یکی از کهن ترین باغ های شیراز است و با فاصله ای کمی از آرامگاه حافظ در شمال‌شرقی شیراز و نزدیکی چهارراه حافظیه قرار دارد.

4761 نمایش
3.3
(از 22 رای)
جزییات بیشتر

باغ دلگشا، از جمله جاذبه های تاریخی و تماشایی استان فارس است که قدمت آن به دوران ساسانیان، صفویه و قاجار مربوط می شود. نام این باغ در فهرست آثار ملی ایران می درخشد.

3578 نمایش
2.6
(از 21 رای)
جزییات بیشتر

باغ ارم شیراز، از جمله جاذبه های گردشگری تاریخی استان فارس است که با بازدید از آن شاهد چند بنای تاریخی و باغ گیاه‌شناسی خواهید بود. نام این جاذبه در فهرست آثار ملی ایران می درخشد.

4679 نمایش
3.8
(از 9 رای)
جزییات بیشتر

باغ عفیف آباد یا باغ گلشن، از جمله جاذبه های گردشگری تاریخی استان فارس است. این جاذبه در غرب شهر شیراز و بالاتر از باغ قدیمی رحمت آباد قرار گرفته و همه روزه بسیاری از گردشگران از آن بازدید می کنند.

5866 نمایش
3
(از 31 رای)
جزییات بیشتر

باغ چهل تن یا بقعه چهل تنان، از جمله جاذبه های تاریخی و باغ های موجود در استان فارس است که محوطه زیبا و با صفای آن در مسافتی کوتاه از شمال حافظیه و جنب باغ جهان نما قرار گرفته و خودنمایی میکند.