خوزستان تاریخ‌گردی خوزستان

نمایش روی نقشه

موزه آبادان، از جاذبه‌های تاریخی استان خوزستان به شمار می‌رود و سال ۱۳۳۸ شروع به فعالیت کرده است. با بازدید از این موزه، شاهد آثاري تاریخی و آثاري که در کارگاه‌هاي هنرهاي سنتي ساخته شده، خواهید بود.

393 نمایش
3.3
(از 7 رای)
جزییات بیشتر

موزه جنگ خرمشهر، از جمله جاذبه های گردشگری تاریخی و موزه‌های تماشایی استان خوزستان است. ساختمان این موزه در سال ۱۳۰۹ ساخته شده و تا پایان جنگ به عنوان بخش اداری شركت نفت به کار می‌رفته است.

2895 نمایش
2
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

موزه هفت تپه، از جمله جاذبه‌های گردشگری تاریخی و موزه‌های استان خوزستان است. با بازدید از این موزه، شاهد آثار تاریخی چون ظرف‌‌های سفالین، مهرها، اشیا فلزی، زیورآلات و سردیس‌های قدیمی خواهید بود.

1888 نمایش
3.4
(از 13 رای)
جزییات بیشتر

موزه مردم شناسی دزفول، از جمله جاذبه های گردشگری در استان خوزستان است که بنای آن از دوره قاجار به یادگار مانده و مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد.

1938 نمایش
4
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

کاخ آپادانا شوش یا کاخ داریوش، از جاذبه‌های گردشگری تاریخی استان خوزستان است که در زمان خود قصر زمستانی شاهان هخامنشی و کاخ اصلی داریوش بزرگ بوده‌ است. نام این جاذبه در فهرست آثار ملی ایران می‌درخشد.

2923 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

عمارت ماپار، از جاذبه های تاریخی و تماشایی استان خوزستان است که قدمت آن به دوران پهلوی اول مربوط می شود. همه ساله، بازدید از این جاذبه مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می‌گیرد.

1421 نمایش
4
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

بند میزان، از جاذبه های تاریخی خوزستان و بخش‌ های مهم مجموعه آبی تاریخی شوشتر است كه رودخانه كارون را به دو شاخه شطیط و گرگر تقسیم می كند. نام آن در فهرست آثار ملي و میراث جهانی یونسکو به ثبت رسيده اس...

1381 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

تپه باستانی چغامیش، از جمله جاذبه های تاریخی استان خوزستان است که قدمت آن به دوران نوسنگی بر می گردد، این جاذبه به شماره ۴۸۷ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌اند.

3476 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

نقش برجسته خونگ اژدر، از جمله جاذبه تاریخی و تماشایی استان خوزستان به شمار می‌رود. با بازدید از این جاذبه، شاهد دو سنگ نگاره یکی متعلق به دوره عیلامیان و دیگری مربوط به دوره اشکانیان خواهید بود.

1255 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آسیاب های آبی دزفول، از جاذبه های تاریخی و ارزشمند در شهرستان دزفول استان خوزستان است که مورد توجه بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی قرار می‌گیرد.آسیاب‌ های آبی دزفول به شماره 3984 در ردیف آثار ملی كشو...

1128 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

چاه نفت شماره یک مسجد سلیمان، از جاذبه‌های ارزشمند استان خوزستان است که به عنوان اولین چاه نفت خاورمیانه معرفی می‌شود. این چاه در تاریخ ۵ خرداد ۱۲۸۷ به نفت رسید و شرایط منطقه خاورمیانه را تغییر داد.

2782 نمایش
2.7
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

سازه‌های آبی شوشتر، از جاذبه‌های تاریخی استان خوزستان است. این سازه‌ شامل مجموعه‌‌ای به هم پیوسته از پل‌ها، بندها، آسیاب‌‌ها، آبشارها و تونل‌ها می‌شود که در ارتباط با هم و با هدف هدایت آب کار می‌کنند.

3512 نمایش
3.6
(از 7 رای)
جزییات بیشتر

روستاى لیوس، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان خوزستان است که در ۷۳ کيلومترى جاده شمال شهرستان دزفول قرار دارد. چشم‌انداز زیبای این روستا، همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می‌گیرد.

638 نمایش
4.5
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

شیرهای سنگی، از جاذبه های تاریخی استان خوزستان است که قدمت قدیمی‌ترین آن‌ها به دوره قاجار برمی‌گردد. این تندیس‌‌ها توسط سنگ‌تراش‌های ایل بختیاری تراشیده شده و بر مزار بزرگان گذاشته می‌شدند.

1623 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کلیسای ارامنه گاراپت مقدس، از جمله جاذبه های تاریخی استان خوزستان و آبادان است که در حال حاضر زیر نظر شورای خلیفه گری ارامنه جنوب و اصفهان فعالیت می‌کند. نام این جاذبه در فهرست آثار ملی می‌درخشد.

2027 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

زیگورات چغازنبیل، از جاذبه‌های تاریخی استان خوزستان است که حدود ۱۲۵۰ سال پیش از میلاد و در زمان تمدن ایلام ساخته شد. نام این نیایشگاه در فهرست آثار ملی و همچنین، فهرست میراث جهانی یونسکو می‌درخشد.

2459 نمایش
2.9
(از 6 رای)
جزییات بیشتر

اشکفت سلمان یا نیایشگاه تاریشا، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان خوزستان است.اشکفت سلمان در جنوب ایذه واقع شده و شامل چهار نقش برجسته متعلق به دوره ایلامیان و بقایای یک ساختمان متعلق به اتابکا...

651 نمایش
3.4
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

معبد بردنشانده، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان خوزستان است که قدمت بنای آن به دوران هخامنشیان مربوط می‌شود. نام این معبد کهن در سال ۱۳۲۷ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

1353 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

خانه معین التجار که با نام «خانه شیخ خزعل» نیز شناخته می شود، از جمله جاذبه های تاریخی استان خوزستان و بافت قدیمی اهواز است که قدمت آن به دوره قاجار برمی‌گردد. نام این خانه در فهرست آثار ملی می‌درخشد.

1106 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

خانه تاریخی گلچین، از جمله جاذبه های استان خوزستان است که در بافت تاریخی دزفول قرار دارد. این خانه دو طبقه بوده و آجرکاری زیبایی در آن به کار رفته است. همچنین، نام آن در فهرست آثار ملی می‌درخشد.

2428 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

خانه تیزنو، جاذبه‌ای تاریخی در استان خوزستان است که قدمت آن به دوره صفوی برمی‌گردد. با ورود به آن، بخش هشتی سقف رسمی‌بندی شده را مشاهده می‌کنید، سپس شاهد حوض و باغچه‌ای زیبا در وسط حیاط خواهید بود.

2677 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

خانه تاریخی امین زاده، از جمله جاذبه‌های تاریخی استان خوزستان است که قدمت آن به دوران قاجار برمی‌گردد. با بازدید از این جاذبه شاهد تزییناتی چون آجرکاری، گچبری‌های مشبک و کنده‌کاری‌های سنگی خواهید بود.

1977 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کاروانسرای افضل شوشتر، از جمله جاذبه های تاریخی و کاروانسراهای موجود در استان خوزستان است. قدمت بنای یک طبقه این کاروانسرا به دوران قاجار مربوط می شود. نام این جاذبه در فهرست آثار ملی می‌درخشد.

705 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کاروانسراي معين‌ التجار يا همان سراي معين التجار، از جمله جاذبه های تاریخی و تماشایی استان خوزستان است که قدمت بنای آن به دوران قاجاریه مربوط می شود. نام این جاذبه در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

1082 نمایش
2.5
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

قلعه ارجان یا قلعه ارگان، از جمله جاذبه تاریخی و ارزشمند استان خوزستان به شمار می‌رود که قدمت آن به دوران ساسانیان مربوط می شود. برای بازدید از این قلعه باید سری به شهرستان بهبهان بزنید.

1397 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

قلعه دا و دختر، از جاذبه های تاریخی استان خوزستان است که قدمت آن به دوران ساسانیان برمی‌گردد. بنای این قلعه با مصالحی چون سنگ، ملات گچ، آجر و قیر ساخته شده و نام آن در فهرست آثار ملی ایران می‌درخشد.

1121 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

قلعه سلاسل شوشتر، از جاذبه های تاریخی استان خوزستان است که قدمت آن به دوران ساسانیان مربوط می شود. این قلعه با عنوان نظام آبی تاریخی شوشتر در فهرست میراث جهانی یونسکو با شماره ۱۳۱۵ به ثبت رسید.

698 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

قلعه شوش، از جاذبه های تاریخی در شهر شوش استان خوزستان است که با نام‌هایی چون قلعهٔ فرانسوی‌ها و آکروپل نیز شناخته می‌شود. قدمت این قلعه به دوره قاجار بر‌می‌گردد و ژاک دمورگان بانی ساخت آن بوده است.

899 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

قلعه تل خوزستان، از جمله جاذبه های تاریخی و تماشایی این استان به است. بنای اولیه قلعه تل با مصالحی چون خشت و گل، حدود سال ۱۷۹۰ میلادی، توسط فردی به نام محمد تقی‌خان چهارلنگ بختیاری ساخته شده است.

2221 نمایش
3.4
(از 9 رای)
جزییات بیشتر