خراسان شمالی تاریخ‌گردی خراسان شمالی

نمایش روی نقشه

موزه گرمابه و تاریخ شهر جاجرم، از جمله جاذبه های گردشگری تاریخی استان خراسان شمالی به شمار مي رود که شامل هشت غرفه بوده و همه ساله پذیرای بسیاری از بازدیدکنندگان است.

2177 نمایش
2.7
(از 7 رای)
جزییات بیشتر

موزه قلعه جلال الدین گرمه، از جاذبه های گردشگری تاریخی استان خراسان شمالی به شمار مي رود که قدمتی چندین ساله داشته و نام آن در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسيده است.

955 نمایش
2.5
(از 7 رای)
جزییات بیشتر

موزه باستان شناسی خراسان شمالی، از جمله جاذبه های گردشگری این استان است که در طبقه اول عمارت آئینه خانه مفخم قرار دارد و توجه بسياري از بازديدكنندگان را به خود جلب مي كند.

872 نمایش
3.7
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

شهر بلقیس، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان خراسان شمالی است که قدمت آن به اواخر دوره ساسانی مربوط مي شود و نام آن در فهرست آثار ملی ایران می درخشد.

3086 نمایش
3.8
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

کوشک باغ علی ­آباد بجنورد، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان خراسان شمالی به شمار می رود که قدمت آن به دوران قاجار بر مي گردد و نام آن در فهرست آثار ملي ايران مي درخشد.

1688 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

عمارت مفخم بجنورد، از جمله جاذبه‌های تاریخی استان خراسان شمالی است که قدمت بنای آن به دوران قاجار مربوط می‌شود. امروزه این عمارت قدیمی و ثبت ملی شده به عنوان موزه باستان شناسی بجنورد فعالیت می‌کند.

810 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مجموعه تاریخی آیینه خانه مفخم، از جمله جاذبه های تاریخی و گردشگری ملی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد است که قدمت آن به دوره قاجار بر می گردد.

1398 نمایش
4
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

تپه قلعه خان مانه و سملقان، از جمله جاذبه های گردشگری تاریخی استان خراسان شمالی است که نام آن از سال 1386 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

1871 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مجموعه تاریخی راز، از جمله جاذبه های گردشگری خراسان شمالی است که قدمت آن به قرن پنجم ه.ق مربوط می شود و همه ساله مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

3660 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مجموعۀ سبزه میدان، از جمله جاذبه هاي تاريخي استان خراسان شمالي است كه از دوران قاجار به يادگار مانده و با بازديد از آن شاهد يك كاروانسرا، حمام، بازار و قهوه خانه خواهيد بود.

1378 نمایش
4
(از 1 رای)
جزییات بیشتر

مقبره شهدای لهاک خان، از جمله جاذبه های تاریخی و تماشايي استان خراسان شمالی است که از دوره قاجار به یادگار مانده و نام آن در فهرست آثار ملی ایران نیز به ثبت رسیده است.

1128 نمایش
5
(از 1 رای)
جزییات بیشتر

سردابه تاريخي جاجرم، از جمله جاذبه های ارزشمند و تماشایی استان خراسان شمالی است که قدمت آن به دوره ایلخانی مربوط مي شود و نام آن در فهرست آثار ملی ایران می درخشد.

1687 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

نقوش صخره­ای جربت، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان خراسان شمالی به شمار مي رود که همه ساله مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان و گردشگران قرار می گیرد.

1602 نمایش
2.5
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

آتشکده ی اسپاخو یا معبد اسپاخو، از جمله کهن‌ترین سازه‌های خراسان شمالی است که از دوره ساسانیان به جا مانده و نام آن در فهرست آثار ملی ایران می درخشد.

706 نمایش
4
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

بنای آرامگاهی بش ­قارداش یا آرامگاه سردار مفخم، از جمله جاذبه های تاریخی استان خراسان شمالی به شمار می‌رود. این بنا از دوره پهلوی به یادگار مانده و نام آن در فهرست آثار ملی ایران می درخشد.

2015 نمایش
4
(از 1 رای)
جزییات بیشتر

بنای چهار تاقی تیموری، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان خراسان شمالی و شهرستان شیروان است که قدمت بنای آن به دوران تیموریان مربوط می شود.

1973 نمایش
5
(از 1 رای)
جزییات بیشتر

خانۀ بانک ملی بجنورد، از جمله جاذبه های تاریخی استان خراسان شمالی است که بناي آن در اواخر دوران قاجار و اوايل دوران پهلوي با تلفیق معماری سنتی و اروپایی ساخته شده است.

1583 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

خانۀ شاه نشین بنی هاشم، از جمله جاذبه های ارزشمند و خانه های تاریخی استان خراسان شمالی است که در شهرستان جاجرم قرار گرفته و قدمت آن به دوران قاجار مربوط مي شود.

779 نمایش
2
(از 1 رای)
جزییات بیشتر

رباط یا کاروانسرای عشق، از جمله جاذبه های تاریخی و کاروانسراهای موجود در شهرستان گرمه استان خراسان شمالی است که قدمت آن به دورۀ تیموری بر می گردد.

1711 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کاروانسرا یا رباط قره ­بیل، از جمله جاذبه های تماشايي و کاروانسراهای تاريخي استان خراسان شمالی است که در شهرستان گرمه قرار گرفته و قدمت آن به دوره تیموری مربوط مي شود.

2976 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

قلعه علی­ آباد فاروج، از جاذبه های تاریخی و قلعه های دیدنی استان خراسان شمالی است که قدمت آن به دوران صفویه مربوط مي شود و نام آن در فهرست آثار ملی ایران می درخشد.

849 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

قلعه صعلوک اسفراین، از جمله جاذبه های تاريخي استان خراسان شمالی است که قدمت آن به قرون 6-7 هجری مربوط مي شود و همه ساله مورد توجه بسياري از علاقه مندان قرار مي گيرد.

1265 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

قلعه جلال الدین گرمه، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان خراسان شمالی است که قدمت آن به قرون 7-6 هجری مربوط می شود و نام آن در فهرست آثار ملی ایران می درخشد.

919 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

ارگ آلمادوشن، از جمله جاذبه های تاریخی استان خراسان شمالی است که قدمت آن به دوران اشکانیان مربوط می شود و نام آن در فهرست آثار ملی ایران می درخشد..

527 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

حمام خزینه ای جاجرم، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان خراسان شمالی است که در كنار بقایای ارگ قدیم شهر معروف به نارین قلعه و مسجد جامع تاریخی قرار دارد.

1661 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

نقشه تاریخ‌گردی خراسان شمالی

تاریخ‌گردی خراسان شمالی