سيستان و بلوچستان

استان سیستان و بلوچستان به مرکزیت زاهدان و با مساحت ۱۸۱۷۸۵ کیلومتر مربع، در جنوب شرقی ایران قرار دارد. بخش عمده‌ای از این استان آب و هوای گرم و خشک دارد اما در عین حال از گوناگونی آب ‌و هوایی و اقلیمی ویژه‌ برخوردار است. مناطق کوهستانی، جنگلی و باتلاقی نیز در آن به چشم می‌خورد.

از کجا بخریم

مشاهده همه
چهارراه رسولی زاهدان، از جمله مراکز تجاری بزرگ در استان سیستان و بلوچستان است که می تواند محل مناسبی برای خرید انواع پوشاک دست‌دوم باشد.
بازار بزرگ انقلاب زاهدان (سلمان زاده) یکی از مراکز خرید استان سیستان و بلوچستان به شمار می رود که در خیابان امام خمینی واقع شده است.
فروشگاه رفاه زاهدان یکی از شعب فروشگاه زنجیره ای رفاه به شمار می رود که در استان سیستان و بلوچستان قرار گرفته است.
بازار مشترک زاهدان یکی از مشهورترین بازارهای این شهر به شمار می‌آید که در میدان کوثر زاهدان قرارگرفته است.
مجتمع تجاری صدف بهترین مکان برای خرید لوازم شخصی و خانگی است و از مراکز خرید محبوب و دیدنی های چابهار به ‌شمار می‌رود.
بازار پردیس چابهار یک از معروف ترین بازارهای استان سیستان و بلوچستان است که در منطقه آزاد چابهار واقع شده است.
مجتمع تجاری ابریشم چابهار یکی از بزرگ ترین مراکز خرید چابهار با دارا بودن 275 واحد فروشگاهی می باشد که در بلوار بازار واقع شده است.
بازارچه تاریخی سرپوشیده زاهدان،از جمله مراکز خرید و جاذبه هاي ديدني استان سیستان و بلوچستان است كه همه ساله بسياري از گردشگران داخلي و خارجي از آن بازديد مي كنند.
مجتمع تجاری هامون زاهدان یکی از مراکز خرید استان سیستان و بلوچستان به شمار می رود که در خیابان مولوی عبدالعزیز واقع شده است.
پاساژ قائم زاهدان یکی از مراکز خرید استان سیستان و بلوچستان به شمار می رود که در خیابان امام خمینی واقع شده است.

پربازدید‌ترین‌ها

مجتمع تفریحی گراناز زاهدان، از جمله جاذبه های گردشگری پرطرفدار در استان سیستان و بلوچستان است که در جنوب غربی شهر زاهدان قرار گرفته و خودنمایی می کند.
شهربازی پارک لاله زاهدان، از جاذبه های گردشگری تفریحی سیستان و بلوچستان است که می تواند برای سرگرمی کودکان و گذران اوقات فراغت بزرگسالان مناسب باشد.
باغ وحش چاه نیمه زابل، از جمله جاذبه های گردشگری تفریحی موجود در استان سیستان و بلوچستان است که می تواند به عنوان محل مناسبی برای بازی و سرگرمی تمامی سنین انتخاب شود.
آبشار گواتامیچ نیکشهر یا همان آبشار پیپ، از جمله جاذبه های طبیعی و آبشارهای تماشایی سیستان و بلوچستان است که در شهرستان نیک‌شهر این استان قرار دارد.

نقشه‌گردی سيستان و بلوچستان