سيستان و بلوچستان

استان سیستان و بلوچستان به مرکزیت زاهدان و با مساحت ۱۸۱۷۸۵ کیلومتر مربع، در جنوب شرقی ایران قرار دارد. بخش عمده‌ای از این استان آب و هوای گرم و خشک دارد اما در عین حال از گوناگونی آب ‌و هوایی و اقلیمی ویژه‌ برخوردار است. مناطق کوهستانی، جنگلی و باتلاقی نیز در آن به چشم می‌خورد.

از کجا بخریم

مشاهده همه
چهارراه رسولی زاهدان، از جمله مراکز تجاری بزرگ در استان سیستان و بلوچستان است که می تواند محل مناسبی برای خرید انواع پوشاک دست‌دوم باشد.
بازار بزرگ انقلاب زاهدان (سلمان زاده) یکی از مراکز خرید استان سیستان و بلوچستان به شمار می رود که در خیابان امام خمینی واقع شده است.
مجتمع تجاری صدف بهترین مکان برای خرید لوازم شخصی و خانگی است و از مراکز خرید محبوب و دیدنی های چابهار به ‌شمار می‌رود.
بازار مشترک زاهدان یکی از مشهورترین بازارهای این شهر به شمار می‌آید که در میدان کوثر زاهدان قرارگرفته است.
فروشگاه رفاه زاهدان یکی از شعب فروشگاه زنجیره ای رفاه به شمار می رود که در استان سیستان و بلوچستان قرار گرفته است.
مجتمع تجاری ابریشم چابهار یکی از بزرگ ترین مراکز خرید چابهار با دارا بودن 275 واحد فروشگاهی می باشد که در بلوار بازار واقع شده است.
بازارچه تاریخی سرپوشیده زاهدان،از جمله مراکز خرید و جاذبه هاي ديدني استان سیستان و بلوچستان است كه همه ساله بسياري از گردشگران داخلي و خارجي از آن بازديد مي كنند.
مجتمع تجاری هامون زاهدان یکی از مراکز خرید استان سیستان و بلوچستان به شمار می رود که در خیابان مولوی عبدالعزیز واقع شده است.
بازار پردیس چابهار یک از معروف ترین بازارهای استان سیستان و بلوچستان است که در منطقه آزاد چابهار واقع شده است.
پاساژ قائم زاهدان یکی از مراکز خرید استان سیستان و بلوچستان به شمار می رود که در خیابان امام خمینی واقع شده است.

پربازدید‌ترین‌ها

مجتمع تفریحی گراناز زاهدان، از جمله جاذبه های گردشگری پرطرفدار در استان سیستان و بلوچستان است که در جنوب غربی شهر زاهدان قرار گرفته و خودنمایی می کند.
آبشار گواتامیچ نیکشهر یا همان آبشار پیپ، از جمله جاذبه های طبیعی و آبشارهای تماشایی سیستان و بلوچستان است که در شهرستان نیک‌شهر این استان قرار دارد.
شهربازی پارک لاله زاهدان، از جاذبه های گردشگری تفریحی سیستان و بلوچستان است که می تواند برای سرگرمی کودکان و گذران اوقات فراغت بزرگسالان مناسب باشد.
بوستان مادر زابل، از جمله پارک ها و جاذبه های گردشگری تفریحی در استان سیستان و بلوچستان است که به عنوان اولین پارک ویژه بانوان این استان شناخته می شود.

نقشه‌گردی سيستان و بلوچستان