خراسان رضوی تاریخ‌گردی خراسان رضوی

نمایش روی نقشه

موزه حکیم عمر خیام، از جمله جاذبه های گردشگری تاریخی استان خراسان رضوی و موزه های اطراف مشهد است که در کنار مقبره خیام نیشابوری قرار گرفته و مورد توجه بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

2399 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

موزه بزرگ خراسان رضوی، از جمله جاذبه های گردشگری تاریخی موجود در شهر مشهد است که همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی قرار می گیرد.

1669 نمایش
3.4
(از 11 رای)
جزییات بیشتر

موزه باستان‌شناسی گناباد، از جمله جاذبه های گردشگری تاریخی استان خراسان رضوی است که داخل مسجدجامع شهر قرار دارد و مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

1863 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

موزه مردم شناسی سبزوار، از جمله جاذبه های گردشگری تاریخی و موزه های تماشایی موجود در استان خراسان رضوی است که در محل کاروانسرای فرامرزخان به فعالیت می پردازد.

2597 نمایش
3.2
(از 9 رای)
جزییات بیشتر

موزه نادری، از جمله جاذبه های گردشگری استان خراسان رضوی است که در قسمت اصلی بنای یادبود آرامگاه نادرشاه افشار قرار گرفته و توجه بسیاری از بازدید کنندگان را به خود جلب می کند.

1628 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

موزه های آستان قدس رضوی، از جمله جاذبه های گردشگری و تماشایی استان خراسان رضوی به شمار می رود که با بازدید از آن شاهد هزاران اثر تاریخی و ارزشمند خواهید بود.

2545 نمایش
3.2
(از 14 رای)
جزییات بیشتر

موزه آیین های پهلوانی مشهد، از جمله جاذبه های تاریخی و تماشایی استان خراسان رضوی است که در جاده آرامگاه قرار دارد و همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد.

1665 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

موزه توس، از جمله جاذبه های تاریخی و موزه های دیدنی استان خراسان رضوی است که در مجموعه فرهنگی باغ آرامگاه فردوسی واقع شده و مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد.

3568 نمایش
3.3
(از 18 رای)
جزییات بیشتر

موزه مردم شناسی تربت حیدریه، از جمله جاذبه های گردشگری تاریخی و موزه های تماشایی استان خراسان رضوی به شمار می رود که در کنار مزار قطب الدین حیدر قرار دارد.

1595 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کاخ خورشید، از جاذبه های تاریخی استان خراسان رضوی است که در سال ۱۱۵۱ هـ.ق، به دستور نادرشاه جهت اقامت و خزانه برای جواهرات و غنایم درکلات ساخته شد.

7769 نمایش
2.5
(از 22 رای)
جزییات بیشتر

بقعه هارونیه‏ که با نام های دیگری چون آرامگاه هارونیه و عمارت هارونیه نیز شناخته می شود، از جاذبه های تاریخی و ارزشمند در استان خراسان رضوی به شمار می رود.

2088 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

عمارت کاخ ملک آباد، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان خراسان رضوی است که با بازدید از آن، شاهد محیطی وسیع، درختان سرسبز، حوض، آبنما و ... خواهید بود.

23214 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

باغ ملک آباد مشهد، از جمله جاذبه های گردشگری و تاریخی در شهر مشهد استان خراسان رضوی است که همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد.

9356 نمایش
3.4
(از 19 رای)
جزییات بیشتر

باغ خونی مشهد، از جاذبه های تاریخی و تماشایی استان خراسان رضوی است که به عنوان نمادی از باغ های ایرانی نیز شناخته می شود و قدمت آن به دوران قاجار بر می گردد.

3306 نمایش
3.2
(از 10 رای)
جزییات بیشتر

باغ ملی گناباد، از جمله باغ های تاریخی خراسان رضوی به شمار می رود که با الگوی باغ ایرانی ساخته شده و هم اکنون به عنوان بوستان باغ ملی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

673 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

باغ ملی مشهد، از جمله پارک های کوچک و قدیمی شهر مشهد و جاذبه های استان خراسان رضوی به شمار می رود که با الگو برداری از باغ های ایرانی بنا شده است.

506 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مدرسه تاریخی عباس قلی خان، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند در استان خراسان رضوی است که در حاشیه‌ی جنوبی خیابان نواب صفوی مشهد خودنمایی می کند.

721 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

بنای حصار و باروی شهر تابران، از جاذبه های تاریخی خراسان رضوی به شمار می رود که در اطراف مشهد قرار دارد و از دوره های چهارم تا هفتم هجری به یادگار مانده است.

1447 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

حمام مهدی قلی بیک، از جاذبه های تاریخی و تماشایی استان خراسان رضوی است که در کنار مقبره امیر ملکشاه و صحن جامع حرم مطهر امام رضا (ع) خودنمایی می کند.

1889 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آرامگاه شیخ احمد جامی، از جمله جاذبه‌های تاریخی خراسان رضوی است که در حاشیه شمال غربی شهرستان تربت جام و کنار مقبره و مسجد خواجه عزیزالله قرار دارد.

2235 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

تپه باژ مشهد، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان خراسان رضوی است که در روستای باژ قرار گرفته و امروزه تنها بخشی از آثار و بقایای آن قابل مشاهده است.

2628 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

گنبد سبز مشهد، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان خراسان رضوی است که قدمت آن به دوران صفویه مربوط می شود و نام آن در فهرست آثار ملی ایران می درخشد.

2223 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مدرسه غیاثیه خرگرد، از جاذبه های گردشگری تاریخی مشهد به شمار می رود که قدمت آن به دوران تیموریان بر می گردد و در فهرست آثار ملی ایران نیز به ثبت رسیده است.

1569 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مدرسه پریزاد مشهد، از جمله جاذبه های گردشگری تاریخی استان خراسان رضوی است که در دل حرم امام رضا (ع) قرار گرفته و قدمت آن به دوره تیموریان بر می گردد.

1834 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مدرسه دو درب حرم مطهر امام رضا (ع)، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند دز استان خراسان رضوی است که قدمت آن به دوران تیموریان مربوط می شود.

1880 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

قدمگاه رضوی که با نام قدمگاه امام رضا (ع) نیز شناخته می شود، از جاذبه های تاریخی و تماشایی در استان خراسان رضوی است که نام آن در فهرست آثار ملی ایران نیز می درخشد.

925 نمایش
3.4
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

مجموعه قطب الدین حیدر، شامل آرامگاه قطب الدین حیدر و ایوانی از مسجد جامع قدیم در مجاورت آن و رباط طبسی است که از جاذبه های نزدیک مشهد به شمار می رود.

1045 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

قنات قصبه که با نام «کاریز گناباد» و «کاریز کیخسرو» هم شناخته می شود، از جاذبه های خراسان رضوی است که آن را به عنوان قدیمی‌ترین قنات جهان معرفی می کنند.

1558 نمایش
3
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

بازار امام رضا (ع) مشهد، از جمله بازارهای قدیمی و مراکز خرید در استان خراسان رضوی است که همه ساله مورد توجه بسیاری از زائران و علاقه مندان قرار می گیرد.

812 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آرامستان ارامنه، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان خراسان رضوی و شهر مشهد است که محلی برای دفن مسیحیانی بوده که در شهر طوس و مشهد قدیم ساکن بودند.